Poyrazlar Gölü, Acarlar , Konuralp Turu Size Özel

Konaklama

Yarım pansiyon konaklama
3 *, 4* ve 5* otel seçenekleri ile

Erken Rezervasyon

Size özel turlarımızda erken rezervasyon ve diğer indirimler uygulanmamaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1920 TL
  • Tek Kişilik Oda 2120 TL
  • Odada 3. Kişi 1700 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

Size özel turlar,
''Evinizden alıp evinize bırakıyoruz''
Tanıdıklarınız ile seyahat deneyimini öneriyoruz.
Güvenli seyahat paketlerimiz, özel araç transfer seçeneği ile isteklerinize göre tasarlanacaktır.
Hayalinizdeki tur veya turlar için fikir alabilir 4 kişi ve üzeri gruplar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Private tours for you!
''Door to door transfer''
With your friends or familiy Experience the privilage!
Our safe travel packages will be designed according to your requests with private vehicle transfer option.
You can review the prepared destination options or just simply tell us what you dream of!
For groups of 4 people or more, get in touch with us!

SİZE ÖZEL TURLAR EN AZ İKİ KİŞİYE YAPILMAKTADIR.
1.GÜN: ANKARA, ADAPAZARI, ACARLAR LONGOZU, KARASU
Sabah 07.30'da evinizden sizi alıyoruz. Öğle saatlerinde Adapazarı'na varış. Adapazarı'nda öğle yemeği molası. Adapazarı'nın meşhur ıslama köftesini yedikten sonra içinde kuğuların süzüldüğü, nilüfer çiçeklerinin süslediği, huzur ve dinginlik veren Poyrazlar Gölü'ne gidiyoruz. Dileyenlerle göl etrafında asırlık çam ve meşe ağaçları arasında kısa yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra Karasu'ya hareket. Karasu'da: Birinci derece doğal sit alanı ve yaban hayatı geliştirme sahası ilan edilen Acarlar Longozu'nu gezeceğiz. Longoz 235 çeşit kuş türünü, binlerce su menekşesi ve göl lalesini içerisinde barındıran bu doğa harikası. Orman Bakanlığı Milli Parklar ve Av Yaban Hayati Genel Müdürlüğü’nün gözetimindeki Longozun genişliği 1560 hektar. Kırklareli’ndeki, İğneada Longozu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci en büyük subasar ormanı. Göl tabanı çok sık bitki örtüsüyle kaplı. Hakim ağaç dişbudaktır. Karaağaç ve kızılağaç da yaygındır. Ayrıca Acarlar’da yetişen göl soğanı ilaç sanayinde önemli ölçüde kullanılıyor. Acarlar, kuşların Anadolu’daki iki önemli göç yolundan birisinin üzerindedir. Soyları tükenme tehlikesi altındaki karabatak, alacabalıkçıl, kadife ördeğinin yanı sıra diğer balıkçıllar, ibişler, deniz ve balık kartalı buradan geçiyor. Sülün, çulluk yaşıyor, birçok kuş burada yuva yapıyor. Yazın suyu çekilen gölün toprakları köylülerce tarımda kullanılıyor. Longoz gezimizden sonra Karasu'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karasu'daki otelimizde. Aksam Sakarya Nehri'nin denizle buluştuğu Yenimahalle'ye gidiyoruz. Denizle nehrin muhteşem buluşmasına tanıklık ediyoruz.
(Acarlar Longozunda ki tekne gezisi yerel yönetim tarafından yasaklandığından programdan çıkarılmıştır)
2.GÜN: MADEN DERESİ, MELEN ÇAYI, AKÇAKOCA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Maden Deresi'ne gidiyoruz. Yeşilin her tonunu görebileceğimiz dere kenarındaki tesiste oturup dinleniyoruz. Daha sonra dileyenlerle kayın, çınar, ceviz ve fındık ağaçlarıyla kaplı ormanda kısa bir yürüyüş. Sonra Melengazi Köyü'ne hareket. Melen Çayı'nın Karadeniz'le buluştuğu noktada kısa bir mola veriyoruz. Deniz ile nehrin buluştuğu noktada çay keyfi yaptıktan sonra Akçakoca'da Ceneviz Kalesi'ni geziyoruz. Akçakoca'da verilecek serbest zamandan sonra Konuralp'e hareket. Konuralp'te müze ve tiyatronun gezilmesinden sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.30 sularında Ankara'ya evinize varış.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otomobil ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anarok (sonbahar ve kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafiza kartı, sarj cihazı.

FOR ENGLISH

1st DAY: ANKARA, ADAPAZARI, ACARLAR FOODPLAIN, KARASU
We pick you up from your home at 07.30 in the morning. Arrival to Adapazarı at noon. Lunch break in Adapazarı. After eating Adapazarı's famous soaked meatballs, we go to Poyrazlar Lake where swans float. We take short walks around the lake among centuries-old pine and oak trees with those who wish. Then move to Karasu. In Karasu; We will visit Acarlar Foodplain, which is declared as a first degree natural protected and wildlife development area. Longoz is a natural wonder that contains 235 bird species, thousands of water violets and lake tulips. After our Longoz tour, we settle in our hotel in Karasu. Dinner and accommodation at our hotel in Karasu. In the evening, we go to Yenimahalle, where the Sakarya River meets the sea. We witness the magnificent meeting of the sea and the river. (The boat trip in Acarlar Longoz has been removed from the program as it is prohibited by the local authorities.)
2nd DAY: MADEN CREEK, MELEN STREAMLET, AKÇAKOCA, ANKARA
After breakfast, we go to Maden Creek. We sit and rest in the facility by the stream where we can see every shade of green. Later, we will take a short walk in the forest covered with beech, plane tree, walnut and hazelnut trees. Then move to Melengazi Village. We take a short break at the point where Melen Stream meets the Black Sea. After having a tea break at the point where the sea and the river meet, we visit the Genoese Castle in Akçakoca. After free time inAkçakoca, move to Konuralp. Return trip after visiting the museum and theater in Konuralp. Arriving at your home in Ankara at around 21.30 in the evening.

Price
For at least two people per person : 150 USD
For at least three people per person : 130 USD
Single supplement : 15 USD

Included
Private transportation by car, hotel accommodation (1), breakfast (1), dinner (1), Travel Assurance Insurance Policy, national park and private museum entrance fees, guidance services and VAT
Not Included
Breakfast on the first day, all lunches, dinner on the second day, entrance fees to museums and archaeological sites affiliated to the Ministry of Culture and Tourism, alcoholic and non-alcoholic beverages to be purchased at meals.
Recommended Equipments
Comfortable walking clothing, raincoat, walking shoes, protective cream, sweater, anorak (for the autumn-winter
period), spare shoes, spare socks, spare clothes and clothes, small backpack, water container, antibacterial gel, glasses, camera, spare memory card, charger. Do not forget to buy your swimwear, towel and slippers.