Mardin, Diyarbakır, Zerzevan Kalesi Turu

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama
Ramada Plaza By Wyndam Mardin (5*)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 14940 TL
  • Tek Kişilik Oda 17460 TL
  • Odada 3. Kişi 14490 TL
  • Çocuk (7-12) 13020 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Zerzevan Kalesi, Mardin, Eski Postane, Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi , Ulu Cami, Deyrul Umur Manastırı''Mor Gabriel'', Hah Köyü, Süryani Meryem Ana Kilisesi, Hasankeyf, El Rızk Cami, Kale, Midyat, Konuk Evi, Deyrulzafaran Manastırı, Dara Antik Kenti, Diyarbakır, Ulucami, Hasan Paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Keçi Burcu, Hevsel Bahçeleri

Tur süresince her gün erken kalkıp daha çok yer gezmeyi planladık.
BU TURUMUZA TÜRKİYE'NiN HER YERİNDEN KATILABİLİRSİNİZ.
KATILIMCI SAYISI 22  KİŞİ İLE SINIRLI BUTİK BİR TURDUR.

1.GÜN: ANKARA, DİYARBAKIR, ZERZEVAN KALESİ, MARDİN
Sabah saat 05.50 Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AJet’in VF4132 sayılı seferi ile saat 07.35 Diyarbakır'a hareket.  Diyarbakır Havalimanı'nda bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Mardin'e hareket. Yolumuz üzerinde Zerzevan Kalesi'nin gezilmesi ve Mardin'de Kasımiye Medresesi'ni gezdikten sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrası yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Mardin Müzesi, Sanat sokağı, Mardin’in dar sokaklarında, eski kent dokusu içerisinde zaman zaman abbaralardan geçerek Kırklar ve Protestan Kiliseleri, Latifiye Cami, Gazi Paşa ilkokulu, Eski Adliye Sarayı, Ulu Cami, Revaklı çarşı, Marangozlar kahvehanesi, Postane Binası (eski Mardin konağı) ve Sakıp Sabancı Kent Tarihi Müzesi'ni gezildikten sonra otelimize doğru ilerliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
2.GÜN: DEYR-ÜL ZAFARAN SÜRYANİ KADİM MANASTIRI, DARA, BEYAZ SU, MOR GABRİEL MANASTIRI, MİDYAT
Kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Süryani Kadim Manastırı'nı gezip Dara’ya hareket. Dara’da antik kent kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesinden sonra  Kızıltepe üzerinden geçerek Beyaz Su’ya hareket.  Bir doğa harikası olan Çağ Çağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme. Sonrasında Midyat ilçesi'nin bir Süryani köyü olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro Köyü ise nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Mardin'deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
3.GÜN: MİDYAT, HASANKEYF, DİYARBAKIR, ANKARA
Kahvaltıdan sonra hareket. Midyat'ta Bacine Yezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi, gördükten sonra Hasankeyf’e hareket ediyoruz.  Hasankeyf'te; yerinden (arkeopark alanına) taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Cami'si ve Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyor, seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Daha sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır'da; İçkale, müze, Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minare, Tarihi Hasan Paşa Hanı, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen, uzunluğu ve genişliği ile dikkat çeken  Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu ile bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panoromik olarak görüyoruz.  Ardından 19.45 sularında Diyarbakır Havalimanı'na hareket. Ajetin VF4137 sayılı seferi ile saat 21.40 da Ankara’ya hareket. Saat 23.10 da Ankara’ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Ankara'dan AJet ile Diyarbakır gidiş- dönüş uçuşları,
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi!,
Ankara'dan AJet ile Diyarbakır gidiş- dönüş uçuşları,
Tempo Tur önü- Esenboğa gidiş-dönüş transferleri, 
Özel araç ile ulaşım,
5*Otelde yarım pansiyon konaklama (2),
Kahvaltı (2),
Akşam yemeği (2) ,
Seyahat güvence sigorta poliçesi,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri (60 TL),
Rehberlik hizmetleri ve KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı,
3.gün akşam ve tüm öğle yemekleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Kişisel harcamalar
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, anorak, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.

#mardinturu #Diyarbakırturu #zerzevankalesi #mardingezi #ulucami #DeyrulumurManastırı #hasankeyf #daraantikkenti #Deyrulzafaran Manastırı #diyarbakırulucami #diyarbakırsurları #türkiyeninheryerinden #istanbulçıkışlı #ankaraçıkışlı #gapturu #gapturları