Macahel, Şavşat, Fırtına Vadisi Turları

Konaklama

- Şavşat Green Valley Otel (3*)
- Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
- Pokut Yaylası Orion Butik Otel Tüm odalarında duş,wc
Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda fazla veremiyoruz.
6 GECE TAM PANSIYON KONAKLAMA

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4740 TL
  • Tek Kişilik Oda 5890 TL
  • Odada 3. Kişi 4740 TL
  • Çocuk (6-12) 3250 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Ardahan Kalesi, Bülbülan Yaylası, Geçitli Yaylası, Karagöl, Rabat Kilisesi, Ardanuç, Cehennem Deresi Kanyonu, Şavşat, Yavuzköy,  Şavşat Karagöl, Balık Gölü, Şırata Gölleri,  Rutav Gölü, Macahel(Camili), Lekoban Yaylası, Fındık Yaylası, Lodivake Yaylası, Naçadirev Gölü, Maral Şelalesi, Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Hopa,  Fırtına Vadisi, Şenyuva Köyü, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Kaleköy, Çiçekli Yayla (Elevit)
Bu gezimizde katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: KARS, ARDAHAN, BÜLBÜLAN YAYLASI, ARDANUÇ, ŞAVŞAT
Kars Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşma sonrası hareket. Ardahan’a varış ve Kura Nehri kenarında yapacağımız geç kahvaltı sonrası Ardahan Kalesi’ni gezip fotoğraflayacağız. Ardından Bülbülan Yaylası’na hareket ediyoruz. Yayla her mevsim farklı görüntüler sunmaktadır. Daha sonra Geçitli Yaylası’na gidiyor aracımızdan inip Karagöl’e 1,5 saatlik yürüyüş yaparak aracımıza dönüyoruz. Ardanuç merkezde vereceğimiz çay molası sonrasında Cehennem Deresi kanyonunda yapacağımız 40 dakikalık yürüyüşün ardından Cittaslow (yavaş şehir) kenti olan Şavşat'a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: PINARLI,  CİRİTDÜZÜ, BALIK GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL, RUTAV GÖLÜ
Kahvaltı sonrası Birbirinden güzel Şavsat Köyleri'ni göreceğiz. İlk olarak Cevizli Köyündeki Tibet Kilisesi'ni fotoğraflayacağız. Otantik dokusu bozulmamış köylerin her biri birer tablo gibi. Ciritdüzü ilk göreceğimiz köy. Pınarlı (Suloban) Köyü'nü geçip  Gençiyan Dağı dibinde bulunan Balık Gölü’ne gideceğiz. Aracımız ile Kışlalara kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürümek istemeyen araç ile gidebilir. Balık Gölünde biraz dinlendikten sonra  aracımız ile öğle yemeği yiyeceğimiz tesise gidiyoruz. Daha sonra Veliköy'ü görüp, Savsat Karagöl'e geçiyoruz. Adeta bir orman karanlığına gömülmüş olan göl ve içindeki renkli balıklar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Yukarı Koyunlu Köyünde bulunan Rutav Gölü'nde günün yorgunluğunu atıyoruz.  Otelimize dönmeden önce son olarak Yavuzköy seyir terasından tablo gibi duran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN: MACAHEL, LEKOBAN YAYLASI, NAÇADİREV GÖLÜ, FINDIK YAYLASI, LODIVAKE YAYLASI
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Bugün Tempo Tur olarak büyük emek verdiğimiz ve ilk kez tur düzenleyen acenta olmanın gururunu yaşadığımız Macahel'e gidiyoruz. Yerleşim Gürcistan sınırına sıfır noktasında. Bölge barındırdığı doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından koruma altına alınarak 29 Haziran 2005 tarihinde Türkiye’nin ilk "Biyosfer Rezerv Alan" ilan edilmiştir. Hava ve yol koşullarında olumsuz bir durum olmazsa Macahel'e Lekoban Yaylası üzerinden gideceğiz. Yaylada vereceğimiz kısa moladan sonraki durağımız Naçadirev Gölü. İndatsvinda geçidini geçtikten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle Naçadirev Gölü’ne ulaşacağız. Arzu eden misafirlerimiz gölde yüzebilir ancak suyun çok soğuk olduğunu belirtmek isteriz. Ardından 30 dakikalık yürüyüş ile yürümek istemeyen minibüs ile gidebilir. Saime Tepesine ulaşacağız. Burada Karçal Dağları tamamen karşınızda size selam duracak.  Burada hava uygun olursa tam bir meditasyon ortamı olacaktır. Ardından Minibüs ile Fındık Yaylası'na gidiyoruz. Yaylada vereceğimiz çay molasından sonra Lodivake'de mola verip bol bol fotoğraf çekerek orman içinde yürüyüş yapacağız. Sonrasında Minibüsümüz ile pansiyonumuza hareket. Pansiyonumuzun konumu sizleri büyüleyecek. Bu gün öğle yemeğini kumanya olarak alacağız.Akşam yemeği ve konaklama Efeler Köyü DEDAENA PANSİYON'da.Tüm odalarında duş, wc
4.GÜN: MACAHEL, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ
Kahvaltı sonrası hareket. İlk durağımız Macahel'in merkezi konumundaki Camili. Burada bulunan ahşap cami ve sınır karakolumuzu gördükten sonra Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 15 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat bir patika, ancak şelalenin görülebileceği alana iki yüz metre kadar inilerek gidilebiliyor. Maral Şelalesi, 65 metreye yakın yükseklikten düşüyor. Ladin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz inecektir. Ama şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. Bugün programımız rahat biraz da dinlenmek gerek. Şelale gezisi sonrası öğle yemeği molamız da yöresel tatlar olacaktır. Yemek sonrası derede yüzme molası veya köylerde yürüyüş seçeneklerimiz de olacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Efeler DEDAENA PANSİYON
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, HOPA, FIRTINA VADİSİ, RAFTİNG
Kahvaltı sonrası Tamara Köprüsü'nde mola verip iki derenin birleşim noktasını geziyoruz. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Göl tüm güzelliği ile son yıllarda turizmin gözdesi. Dileyenlerle göl kenarında yürüdükten sonra Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeğinde Karadeniz'in meşhur pidesi var. Pideler çok büyük yarımı bile doymaya yeterli. Yanında salatası ve ayranı da var. Yemekten sonra  Ardeşen yakınlarında Fırtına vadisinde rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu değil. Ancak katılanları tesiste dinlenerek bekleyeceğiz. Rafting sonrası konaklayacağımız Bulutların sevdalısı Pokut Yaylası'na çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
6.GÜN: SAL VE POKUT YAYLASI
Muhteşem manzara eşliğinde kahvaltı sonrası orman içi keyifli bir patikadan Sal yaylasına gidiş dönüş yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası pansiyonumuzda biraz dinlenme ve serbest zaman vereceğiz. Akşam üzeri şansımız olursa Sal yaylasına Günbatımı için gideceğiz. Burada da manzaranın keyfini çıkardıktan sonra pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
7.GÜN: ÇAT, KALEKÖY, (ELEVİT) TRABZON;
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra Pokut'tan ayrılacağız. Rotamız havanın açık olması durumunda Kaleköy'den geçerek Çiçekli yaylasına gideceğiz. Burada manzara gerçekten büyüleyici 360 derece dönerek fotoğraf çekme şansınız olacak. (Havanın sisli olması durumunda rotamızı Elevit Yaylası'na çevireceğiz burada yapacağımız keyifli yürüyüş ile günü tamamlıyoruz)  Bol bol fotoğraf çektikten sonra dönüş yolculuğuna başlayacağız. Çayeli'nde öğle yemeği yedikten sonra artık dönüş yolculuğumuz başlıyor. Trabzon'a saat 19.00 gibi varılacaktır ve yolda hediyelik ürünler alabilmeniz için molalarımız olacaktır, Bir daha ki turda görüşmek üzere sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu edeceğiz

ÖNEMLİ NOT: 24-30 Temmuz turumuzun dönüşü Rize Havalimanı'nda sona erecektir. Dönüş uçuş bilgisi TK7587 saat 21.35 
1. Gün programda yer alan Rabat Kilisesi (yol koşullarının bozulması nedeni ile) yerine 2. Güne Cevizli Köyü Tibet Kilisesi programa eklenmiştir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Kars başlangıç -Trabzon dönüşe kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(6), akşam yemekleri (6), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kars'a gidiş - Trabzon'dan dönüş ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve  son gün öğle yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti.
GEREKLİ MALZEMELER
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok isinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

DİĞER BİLGİLER 
-Tur tarafımızdan iptal edildiği takdirde, katılımcıların aldığı Ekonomi/Promosyon biletlerinde vergi haricindeki iade edilmeyen ücret tarafımızca karşılanacaktır.
-Yaşadığını şehirden güncel uçak ve otobüs ücretleri için acentamızı arayınız

-Ara ulaşımlar
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim, yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
-Bölge yemekleri
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
-Diğer önemli bilgiler
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
-Program değişikliği
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
-Hava koşulları
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
-Alışveriş
Turumuz Tam pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
-Katılımcılar
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir.

KURBAN BAYRAMI ŞAVŞAT, MEYDANCIK, MACAHEL, FIRTINA VADİSİ TURU İÇİN TIKLAYINIZ