Kula -Salihli Jeoparkı, Sardes, Bintepeler Turu

Konaklama

yarım pansiyon konaklama
Lidya Sardes Hotel Thermal & Spa
4*

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Kula, Kula Evleri, Türk Evi Müzesi, Sandal-Divlit Volkan Konisi, Sardes Antik Kenti, Emre Köyü, Taptuk Emre ve Yunus Emre Türbeleri, Kula-Salihli UNESCO Global Parkı, Kula Peri Bacaları
Bu gezimizde katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlandırılmıştır.

 "Antik Çağ coğrafyacısı Strabon'un Geographika adlı eserinde 'Katakekaumene-Yanık Ülke' olarak tanımladığı Kula, yaklaşık 300 kilometrekarelik alanıyla 80'den fazla volkan konisi, peri bacaları, karstik mağaraları, kanyonları, kaya mezarları, taş köprüleri, tarihi evlerinin yanı sıra pek çok jeolojik, jeomorfolojik ve doğal mirası bünyesinde barındırıyor. Kula'da her şeyden önce volkanlardan oluşan görkemli bir arazi yapısı ve Türkiye'nin ilk lav tüneli var. Burada yine çok sayıda tarihi ve kültürel eser var. Volkanik malzemeden dolayı bereketli topraklara sahip olması nedeniyle hem milattan önce hem de milattan sonra yaşamın yoğunlaştığı yerlerden biri olmuştur.

1.GÜN: ANKARA, KULA, SANDAL-DİVLİT VOLKAN KONİSİ, EMRE KÖYÜ SALİHLİ
Sabah saat 07.00'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Yolda verilecek molalardan sonra Kula'ya varış. Kula gezimizde; Türk Evi Müzesi, Osmanlı konakları gezdikten sonra volkanik etkinliklere bağlı oluşmuş bütün karakteristik yer şekillerini bünyesinde barındıran Kula Divlit Volkanik Park'a gidiyoruz. Kula yöresinde 3. evrede oluşan genç volkan konilerine “Divlit” adı verilir.  Bu nedenle 3. evre volkanitlerine “Divlit Tepe” volkanitleri adı verilmiştir.  Oldukça yeni görünüme sahip olan bu evre volkanitleri, insana volkanizmanın adeta dün gerçekleştiği hissini vermektedir. Sandal Divlit Volkan konisine çıkmak için yapılmış ahşap platformdan yürüyerek koninin üstüne çıkıyor, lavların kapladığı alanları seyrediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek bu güzel etkinlik sonrası aracımız ile Kula'ya yakın bir noktada bulunan Emre köyünde; Taptuk Emre ve Yunus Emre'nin türbeleri, Carullah Bin Süleyman Camisi'ni, antik kalıntılarla dolu köyü gezdikten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Salihli'deki otelimizde.
2.GÜN: SARDES ANTİK KENTİ, BİNTEPELER, KULA-SALİHLİ JEOPARK,  ANKARA
Kahvaltı sonrası Lidya Krallığı'nın başkentliğini yapmış Sardes Antik Kenti'ne hareket. Sardes Antik Kenti ve Artemis Tapınağı'nın gezilmesinden sonra Anadolu'nun piramitleri diye adlandırılan ve Heradot’un Mısır piramitleri'ne benzettiği Nekropol alanı, Bintepeler'e hareket. Antik Sardes Kenti ile Marmara Gölü arasında yer alan bölgeye yayılmış, sayıları 119 olan bu Tümülüsler (mezarlar) Lidyalı soylulara aittir . Bintepeler, UNESCO Geçici Dünya Mirasları Listesinde yer almaktadır. Bintepeler gezimizi tamamladıktan sonra Kula-Salihli UNESCO Global Jeoparkı’nda ahşap platformlarda yürüyerek bölgeyi görüntülüyor (gidiş-dönüş yaklaşık 1,5 saat) ve jeopark sınırları içerisinde yer alan Peri Bacalarını görmeye gidiyoruz. Peribacaları yağmur damlası erozyonu, yüzey erozyonu ve yumuşak tabaka içerisinde gelişen tünel/borulanmanın (piping) ortak etkisine bağlı olarak oluşmuştur. Peri Bacalarını gördükten sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış

 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.


ULAŞIM

Midibüs veya Minibüs ile

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu), otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri, 2.gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 70 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler. 

MÜZEKART UYGULAMASI

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.

GEREKLİ MALZEMELER

Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, mayo, terlik, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER

-Size Özel turlar için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.


DURAKLAR

1-06.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı

2-07.00 Tempo Tur önü

3-07.10 Milli Kütüphane – Bahçelievler

4-07.13 Söğütözü-Armada önü

5-07.15 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı

6-07.18 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı

7-07.20 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı

8-07.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü

Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.

Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenler
Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

BLOG
M. Bülent Varlık'ın Kula ile ilgili yazısına ve fotoğraflara ulaşmak için lütfen tıklayınız