Kibyra, Salda Gölü, Aphrodisias, Pamukkale, Laodikeia Turu

Konaklama

Lycus River 5*
2 gece yarım pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

09 Mart tarihine kadar kesin kayıtlarda kişi başına 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 7190 TL
  • Tek Kişilik Oda 8790 TL
  • Odada 3. Kişi 7040 TL
  • Çocuk (6-12) 5900 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Pamukkale, Hierapolis, Karahayıt, Salda Gölü, Kibyra, Aphrodisias, Laodikeia, Kaklık Mağarası


1.GÜN:BULUŞMA VE HAREKET, PAMUKKALE
Sabah saat 07.30  Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Öğleden sonra Pamukkale'ye varış. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Pamukkale, Hierapolis ve Karahayıt'ın gezilmesinden sonra otelimize yerleşme. Otelin termal havuzundan yararlanma olanağı. Akşam yemeği otelimizde.
2.GÜN: SALDA GÖLÜ, KİBYRA, APHRODISAS
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Aphrodisias Antik Kenti'ne gidiyoruz. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö.1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağıyla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmıştır. Dünyaca ünlü fotoğrafçımız Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağan üstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabeleri ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzesini de gezdikten sonra Türkiye’nin en berrak en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne varıyoruz. Göl manzarası eşliğinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra Gölhisar'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Gölhisar'da kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra Antik Kenti, Gölhisar ilçesi sınırları içerisindedir. Savaşan güçlü insanların ve hızlı atların şehri olan Kibyra zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Şehre girerken solda; U formu şeklinde, 12-13 bin kişilik kapasitesi ve 200 metreye varan pist uzunluğuyla stadyumu sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarındandır. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası (Odeion) karşınıza çıkar. Burada bir sürpriz bizi bekliyor Odeon'un orkestra bölümünde, Geç Roma Dönemine ait Gorgon kardeşlerden ölümlü olan, yılan saçlı ve korkunç yüzlü dişi canavar Medusa'yı ve agoranın üçüncü terasında yer alan zamanında antik kentin kalbi sayılacak bir noktada bulunan, sütunlarla taşınan konik bir çatıya sahip, daire formunda iki havuzdan kentin dört farklı yönüne su dağıtımı sağlanan 2000 yıllık anıtsal çeşmeyi göreceğiz. Yapılan çalışmalar sayesinde Böğrüdelik Yaylası’ndaki suyun, agorada ortaya çıkarılan bu yeni çeşme yapısından akıtılması planlanıyor. Antik kent gezimizin ardından Memişin Çörotu Gavesi’ndeki mola sonrası Pamukkale'deki otelimize geri dönüyoruz. Otelin termal havuzundan yararlanma olanağı.  Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale'deki otelimizde.
3.GÜN: PAMUKKALE, LAODIKEIA, KAKLIK MAĞRASI, ANKARA
Kahvaltı sonrası yeni gün yüzüne çıkmaya başlayan Laodikeia Antik Kenti'ne gidiyoruz.  Helenistik kent, M.Ö. 3. yy.’ın ortalarında Seleukos Kralı II. Antiokhos tarafından karısı Laodike adına kurulmuştur. M.Ö. 130/129 yılında ise bölge tamamen Roma’ya  bağlanmıştır. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesinden birine sahip olan kent, Erken Bizans Dönemi’nde metropollük seviyesinde dini bir merkez haline gelmiştir. Laodikeia, önemli arkeolojik kalıntılara sahiptir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, iki  tiyatrosu, dört hamam kompleksi, beş agorası, beş Nymphaeumu, iki anıtsal giriş kapısı ve diğer yapıları sayılabilir. Kentin dört tarafını ise nekropol alanları çevirir. Laodikeia, Hristiyanlık dünyası için çok önemlidir. Çünkü kent M.S. 4. yy.’dan itibaren "Kutsal Hac Merkez"i olma gibi dinsel bir özelliğe sahip olmuştur. Bu nedenle İncil’de adı geçen ve Laodikeia Kilisesi adına vahiy gönderilen bir kentte Laodikeia Kilisesi’nin ortaya çıkarılması, bu kutsallığı bir kat daha artırmaktadır. Kilise, Büyük Constantinus zamanında (M.S. 306-337), Hristiyanlığın M.S. 313 yılında Milano Fermanı ile serbest olmasıyla birlikte yapılmıştır. Bu yönüyle Hristiyanlık dünyasının en eski ve en önemli kutsal yapılarından biri olma özelliğini korumaktadır ve bu nedenle yapı bir hac kilisesidir. Daha sonra Kaklık Mağarası'na gidiyoruz. Büyük bir yer altı deresinin oluşturduğu yer altı boşluğunun tavanının çökmesi sonucu oluşan Kaklık Mağarası, son derece ilginç özelliklere sahiptir. Şekil olarak obruk gelişim özelliği gösteren mağaranın içinde, büyük bir traverten kitlesi vardır. Pamukkale’nin benzeri olan travertenler mağaranın hemen yakınında bulunan Kokarhamam Pınarı (Haydarbaba Pınarı) sularının mağaraya şelaleler yaparak akması sonucu oluşmuştur. Mağara gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(2), akşam yemekleri(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze yerleri giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART 60 TL alabilir ya da bu tur için 1.070 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi), yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, mayo, terlik, havlu, su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel turlar için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.
Biniş durakları için lütfen tıklayınız