Karaburun Nergis Tarlaları ve İzmir Turu

Konaklama

Kaya Prestige (****)
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Size özel tur veya grup indirimi için arayınız.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 6940 TL
  • Tek Kişilik Oda 7740 TL
  • Odada 3. Kişi 6760 TL
  • Çocuk (6-12) 6240 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
İzmir, Karaburun, Nergis Tarlaları, Mordoğan, Konak Meydanı, Kemeraltı, Agora

KARABURUN

İzmir Körfezi’nin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Yarımadası’nda eski çağlardan bu yana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda yarımadanın eski adı Mimas olarak geçer. Bölgede M.Ö 3000’li yıllardan itibaren Hititler varlık göstermişlerdir. Hititler’in ardından sırası ile bölgeye Yunanlılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar egemen olmuştur. Binlerce yıllık bir tarihin izlerini taşıyan Karaburun Yarımadası, mitolojide pek çok efsane ile anılır. Homeros’un ünlü eseri “Odyseia”’ da Rüzgarlı Mimas olarak geçen “Mimas Dağı”, bugün Bozdağ diye adlandırdığımız dağdır. Bir diğer efsane de Mordoğan’ın kırlarında nergis olarak yaşayan Narcissus efsanesidir, tıp biliminde kendini beğenmişlik hastalığı olarak adlandırılan narsizme de ismini vermiştir.

1.GÜN ANKARA İZMİR
Saat 06.30 da Tempo Turizm önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. Saat 08.30'de PEGASUS HY PC 3165 seferi ile İzmir’e hareket. Saat 09.45’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış ve bizi bekleyen aracımız ile Konak Meydanı’ndan yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Vilayet Konağı, Ayşe Hatun Camisi'nin, İzmir'in sembolü saat kulesini görüp Kemeraltı’nın arka sokaklarında lezzet noktalarını keşfedip, Hisarönü’ne doğru yürümeye devam ediyoruz. Birçok çeşit yiyeceğin en tazesinin satıldığı tarihi Havra Sokağı’da uğramadan olmaz. Tarihi Sinagog, Salepçioğlu ve Hisar Camilerinin, hanların mimari güzelliklerini de görme olanağı bulacağımız turumuz, Kızlarağası Hanı’nın üst katında tamamlanacak. Son olarak Agora’nın gezilmesinin ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde. 
2.GÜN KARABURUN, NERGİS TARLALARI, MORDOĞAN
Kahvaltı sonrası Karaburun’a hareket. Karaburun’da Bozköy, Yeni liman köylerini, Nergisin mitolojik öyküsü ( Narcissus efsanesi) ve kokusu eşliğinde nergis tarlalarını geziyoruz. Yöresel ürün alışverişi için serbest zaman sonrası Karaburun’un doğasında yapacağımız kısa yürüyüş sonrası İzmir’e döneceğiz. Dönüş yolunda Ambarseki, Kösedere Köyleri ve Mordoğan'ı gezip Balıkova Köyünde kurabiye alışverişi yapıyoruz. Gezi sonrası havalimanına hareket. Saat 20.35 de PEGASUS HY PC 3168 seferi ile Ankara’ya hareket ve saat 21.45'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
PEGASUS HY ile Ankara-İzmir- Ankara uçuşu
Tur minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , PEGASUS HY ile Ankara-İzmir-Ankara arası uçak bileti, ara ulaşımlar minibüs ile, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle ve ikinci gün akşam yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 130 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Yağmurluk, Kazak, Mont veya Kaban , şapka, bere, su kabı(matara-termos), antibakteriyel jel, küçük sırt çantası ,yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. (Ankara dışından katılım için bizi arayınız.)
-Size özel turlar için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.