Kapuzbaşı Şelaleleri, Sultan Sazlığı, Soğanlı Vadisi Turu

Konaklama

Sultan Pansiyon
Tüm odalarında duş, wc
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimleri için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1240 TL
  • Tek Kişilik Oda 1420 TL
  • Odada 3. Kişi 1210 TL
  • Çocuk (6-12) 980 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Soğanlı Vadisi, Güzelöz Köyü, Başköy, Erdemli Vadisi, Sultan Sazlığı, Kapuzbaşı Şelaleleri
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: SOĞANLI VADİSİ, GÜZELÖZ, BAŞKÖY, ERDEMLİ VADİSİ, SULTAN SAZLIĞI
Sabah Saat 07.30'da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrası Soğanlı Vadisi'ne varış. Öğle yemeğinden sonra Kapadokya'nın bu gizli kalmış bölgesini gezmeye başlıyoruz.
Elli civarında mağara ve kilise bulunduğu halde yalnızca bazıları gezilebilmektedir. Bu kiliselerin hepsinde İsa ve havarilerini konu alan, bazıları orijinal olarak günümüze ulaşmış olan freskler yer almaktadır.
Bu kiliselerden başlıcaları şunlardır: Karabaş Kilisesi, Azize Barbara Kilisesi (Tahtalı Kilise), Kubbeli Kilise, Saklı Kilise, Yılanlı Kilise Soğanlı Vadisi gezimizin ardından Eski Hristiyan yerleşim yerleri olan Güzelöz, Başköy ve Kapadokya'nın henüz tanınmamış olan ancak geleceğin turizm merkezi olmaya aday Erdemli Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Erdemli Vadisi boyunca uzanan yerleşim alanında duvar resimleri içeren on bir kilise yer almaktadır. Bu kiliseler; Kilise Camisi, H. Eustathios Kilisesi, H. Nikolaos Kilisesi ve Şapeli, Mikhael Kilisesi, Oniki Havari Kilisesi, Kırk Martir Kilisesi, Tek Nefli Kilise, Saray Manastırı Kilisesi ile Ayı Kilisesi'dir. Duvar resimlerinde İncil, Tevrat konulu sahneler işlenmiş. Ayrıca bitkisel ve geometrik bazı süslemeler ile birlikte aziz, azize, martir, piskopos, melek, havari gibi tek figürler de resimlenmiştir. Yapılar mimari ile birlikte duvar resimlerinin üslup, ikonografik ve kilise içindeki dağılım özelliklerine göre 10 - 13. yüzyıllar arasına tarihlenebilmektedir. Gezimizin ardından Yeşilhisar Sultan Sazlığı Ovaçiftliği Köyü'ndeki pansiyonumuza gidip odalara yerleşiyoruz. Gün batımını pansiyonumuzda izliyoruz, Ortam çok sessiz, sakin ve oldukça huzurlu. Akşam yemeği sonrası pansiyonumuzun bahçesinde ateş yakıp sohbet ediyoruz.
2.GÜN:SULTANSAZLIĞI MİLLİ PARKI, KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
Sabah gün doğmadan yerel rehberler eşliğinde fotoğraf çekmek isteyenler uygun noktalara gidip flamingoları görüntüleyebilirler. Yaklaşık iki saat sürecek bu etkinlik sonrası pansiyonumuza dönüp kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası göldeki safarimiz kayıklarla gezinti şeklinde devam edecek. Kuş müzesini de gezdikten sonra Dikme, Delialiuşağı ve Yeşilköy'den geçip yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Zamantı Irmağı'nın oluşturduğu görüntüleri seyretme olanağımız olacak. Kapuzbaşı Şelaleleri'ne varınca öğle yemeği molası veriyoruz.  Yemekten sonra Kapuzbaşı Şelaleleri'ni gezmeye başlıyoruz.  Kayalar arasından fışkıran 30-76  metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen yedi adet şelale büyüleyici bir güzelliğe sahip. Bu şelaleler yaz kış devamlı akmaktadır.
Şelalelerin oluşturduğu dere kenarındaki su sesi eşliğinde çaylarımızı da içtikten sonra dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam Saat 23.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

ULAŞIM
Midibüsle veya Minibüs ile 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Midibüs ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, Sultan Sazlığında tekne gezisi (100 TL), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 12,50 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar, kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. 
DİĞER BİLGİLER
-Size özel turlar için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.

DURAKLAR
1-07.15 Necatibey Cad.Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenler
Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.