Kapuzbaşı Şelaleleri, Erdemli Vadileri Turu Size Özel

Konaklama

Yarım pansiyon konaklama
3 *, 4* ve 5* otel seçenekleri ile

Erken Rezervasyon

Size özel turlarımızda erken rezervasyon ve diğer indirimler uygulanmamaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2395 TL
  • Tek Kişilik Oda 2595 TL
  • Odada 3. Kişi 2000 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

Size özel turlar,
''Evinizden alıp evinize bırakıyoruz''
Tanıdıklarınız ile seyahat deneyimini öneriyoruz.
Güvenli seyahat paketlerimiz, özel araç transfer seçeneği ile isteklerinize göre tasarlanacaktır.
Hayalinizdeki tur veya turlar için fikir alabilir 4 kişi ve üzeri gruplar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Private tours for you!
''Door to door transfer''
With your friends or familiy Experience the privilage!
Our safe travel packages will be designed according to your requests with private vehicle transfer option.
You can review the prepared destination options or just simply tell us what you dream of!
For groups of 4 people or more, get in touch with us!

SİZE ÖZEL TURLAR EN AZ İKİ KİŞİYE YAPILMAKTADIR.
1.GÜN: SOĞANLI VADİSİ, GÜZELÖZ, BAŞKÖY, ERDEMLİ VADİSİ, SULTAN SAZLIĞI

Sabah Saat 07.30 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrası Soğanlı Vadisi'ne varış. Öğle yemeğinden sonra Kapadokya'nın bu gizli kalmış bölgesini gezmeye başlıyoruz. Yaklaşık elli civarında mağara ve kilise bulunduğu halde yalnızca bazıları gezilebilmektedir. Bu kiliselerin hepsinde İsa ve havarilerini konu alan, bazıları orjinal olarak günümüze ulaşmış olan freskler yer almaktadır. Bu kiliselerden başlıcaları şunlardır: Karabaş Kilisesi, Azize Barbara Kilisesi (Tahtalı Kilise), Kubbeli Kilise, Saklı Kilise, Yılanlı Kilise Soğanlı Vadisi gezimizin ardından Eski Hristiyan yerleşim yerleri olan Güzelöz, Başköy ve Kapadokya'nın henüz tanınmamış olan ancak geleceğin turizm merkezi olmaya aday Erdemli Vadisi’ni ziyaret ediyoruz. Erdemli Vadisi boyunca uzanan yerleşim alanında duvar resimleri içeren on bir kilise yer almaktadır. Bu kiliseler; Kilise Camisi, H. Eustathios Kilisesi, H. Nikolaos Kilisesi ve Şapeli, Mikhael Kilisesi, Oniki Havari Kilisesi, Kırk Martir Kilisesi, Tek Nefli Kilise, Saray Manastırı Kilisesi ile Ayı Kilisesi'dir. Duvar resimlerinde İncil, Tevrat konulu sahneler işlenmiş. Ayrıca bitkisel ve geometrik bazı süslemeler ile birlikte aziz, azize, martir, piskopos, melek, havari gibi tek figürler de resimlenmiştir. Yapılar mimari ile birlikte duvar resimlerinin üslup, ikonografik ve kilise içindeki dağılım özelliklerine göre 10 - 13. yüzyıllar arasına tarihlenebilmektedir. Akşamüstü Yeşilhisar Sultan Sazlığı Ovaçiftliği Köyü'ndeki pansiyonumuza varış. Günbatımında, kuşların fotoğraflarını görüntülemek isteyenler, yerel rehberler eşliğinde uygun noktalara gidip fotoğraf çekebilirler. Yaklaşık iki saat sürecek bu etkinlik sonrası pansiyonumuza dönüş. Ortam çok sessiz, sakin ve oldukça huzurlu. Akşam yemeği sonrası pansiyonumuzun bahçesinde ateş yakıp sohbet ediyoruz.
2.GÜN: SULTANSAZLIĞI MİLLİ PARKI, KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
Gün doğumundan hemen önce isteyenler gölde kayıklı gezinti yapabilir(50 TL). Sabah kahvaltısı sonrası Kuş müzesini gezdikten sonra Dikme, Deliali uşağı ve Yeşilköy'den geçip yolumuza devam ediyoruz. Yol boyunca Zamantı Irmağı'nın oluşturduğu görüntüleri seyretme olanağımız olacak. Kapuzbaşı Şelaleleri'ne varınca öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra Kapuzbaşı Şelaleleri'ni gezmeye başlıyoruz. Kayalar arasından fışkıran 30-76 metre yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen yedi adet şelale büyüleyici bir güzelliğe sahip. Bu şelaleler yaz kış devamlı akmaktadır. Şelalelerin oluşturduğu dere kenarında su sesi eşliğinde çaylarımızı da içtikten sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam Saat 23.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Otomobil ile özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği, Sultan Sazlığında tekne gezisi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 10 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, kazak, bere, şapka, rahat bir yürüyüş giysisi(kot önermiyoruz), yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, havlu, terlik, güneş gözlüğü, su kabı, antibakteriyel jel, kupa bardak, koruyucu krem, el feneri veya alın lambası, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, dürbün

FOR ENGLISH

1st DAY: SOĞANLI VALLEY, GÜZELÖZ, BAŞKÖY, ERDEMLİ VALLEY, SULTANREEDS
We pick you up from your home at 07.30 in the morning. Arrival at Soğanlı Valley after a 5-hour journey. After lunch, we start touring this hidden region of Cappadocia, although there are about fifty caves and churches in the region, only some of them can be visited. In all off these churches, there are frescoes about Jesus and her apostles, some of which have survived originally. The main ones of these churches are: Karabaş Church, Saint Barbara Church (Tahtalı Church), Domed Church, Saklı Church, Yılanlı Church. After Soğanlı Valley tour, we visit the ancient Christian settlements of Güzelöz, Başköy and the Erdemli Valley of Cappadocia, which is not yet known but is a candidate to become the tourism center of the future. In the evening, we go to our pension in Yeşilhisar Sultan Reeds, Ovaçiftliği Village and settle in the rooms. At sunset, those who want to view the photos of the birds, can go to the appropriate spots accompanied by local guides and take photos. Return to our pension after this activity, which will take about two hours. The environment is very quiet, calm and quite peaceful. After dinner, we light a fire in the garden of our pension and chat.
2nd DAY: SULTAN REEDS NATIONAL PARK, KAPUZBAŞI WATERFALLS
Just before sunrise, those who wish can take a boat ride on the lake (50 TL). After breakfast, after visiting the Bird Museum, we continue on our way through Dikme, Delialiuşağı and Yeşilköy. Along the way, we will have the opportunity to watch the images created by the Zamantı River. When we arrive at Kapuzbaşı Waterfalls, we take a break for lunch. After dinner, we start our Kapuzbaşı Waterfalls tour. Here; There are seven waterfalls gushing through the rocks, pouring from heights of 30-76 meters with a very lush stream. These waterfalls flow continuously in summer and winter. After having a tea break on the edge of the stream formed by the waterfalls, accompanied by the sound of water, we start the return journey. Arrival to your home in Ankara at around 23:00 in the evening.

PRICE
For at least two people per person : 190 USD
For at least three people per person : 155 USD
Single supplement : 15 USD

INCLUDED IN THE PRICE
Private transportation by car, hotel accommodation (1), breakfast (1), dinner (1), Travel Assurance Insurance Policy, national park and private museum entrance fees, guidance services and VAT
NOT INCLUDED
Breakfast on the first day, all lunches, boat trip in Sultan Reeds, dinner on the second day, entrance fees to museums and archaeological sites affiliated to the Ministry of Culture and Tourism, alcoholic and non-alcoholic beverages to be purchased at meals. Our guests who have residence permit can get a MÜZEKART (60 TL) valid for a year if they wish, or they can pay 10 TL for this tour and they can enter museums and archaeological sites affiliated with the Ministry of Culture and Tourism.
What is Museumcard?
Museumcard is a card issued by the Ministry of Culture and Tourism for Turkish citizens It is valid in all museums and archaeological sites affiliated with the Ministry of Culture and Tourism and provides free visits for a year. Museumcard can also be issued to the individulas who has "Foreign Identification Number". Museumcard is also issued to foreign students studying at secondary education institutions in our country and foreign students who continue their associate, undergraduate or graduate programs in higher education institutions. Also for people with diplomatic status, working in foreign mission chiefs and representations and their spouses/children, Diplomatic Museum Cards can be issued by the Ankara counter monitoring center. The card can not be used by someone other than the cardholder.
RECOMMENDED EQUIPMENTS
Raincoats, sweaters, berets, hats, comfortable walking clothes (we do not recommend jeans), walking shoes, spare shoes, spare socks, spare clothes and clothes, towels, slippers, sunglasses, water container, antibacterial gel, mug glasses, protective cream, flashlight or forehead lamp, camera, spare memory card and charger, binoculars