Kapadokya Turu Size Özel

Konaklama

Yarım pansiyon konaklama
3*,4*,5* ve butik otel seçenekleri ile

Erken Rezervasyon

Size özel turlarımızda erken rezervasyon ve diğer indirimler uygulanmamaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2445 TL
  • Tek Kişilik Oda 2645 TL
  • Odada 3. Kişi 2100 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

Size özel turlar,
''Evinizden alıp evinize bırakıyoruz''
Tanıdıklarınız ile seyahat deneyimini öneriyoruz.
Güvenli seyahat paketlerimiz, özel araç transfer seçeneği ile isteklerinize göre tasarlanacaktır.
Hayalinizdeki tur veya turlar için fikir alabilir 4 kişi ve üzeri gruplar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Private tours for you!
''Door to door transfer''
With your friends or familiy Experience the privilage!
Our safe travel packages will be designed according to your requests with private vehicle transfer option.
You can review the prepared destination options or just simply tell us what you dream of!
For groups of 4 people or more, get in touch with us!

SİZE ÖZEL TURLAR EN AZ İKİ KİŞİYE YAPILMAKTADIR.
1.GÜN: ANKARA, TUZ GÖLÜ, AĞZIKARAHAN, AVANOS, SİNASOS

Sabah saat 07.30 da evinizden sizi alıyoruz Yolculuğumuz esnasında Tuz Gölü'nde ve Aksaray'da kısa süreli molalar verildikten sonra Nevşehir'e doğru yol alırken tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Selçuklu Kervansarayı Ağzıkarahanı görüp Avanos'a gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Hitit döneminden beri Avanos'la özdeşleşmiş çömlek atölyelerinden birini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından peri bacası oluşumunun tüm evrelerinin görülebildiği ve Rahipler Vadisi olarak da bilinen Paşabağ, 1950'lere kadar yerleşim alanı olan Zelve Açık Hava Müzesi, karakteristik kaya şekilleriyle Devrent Vadisi, eski adı Sinasos olan Mustafapaşa Kasabası ve şarap fabrikası ziyareti sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: GÖREME, UÇHİSAR, DERİNKUYU, NARLIGÖL, IHLARA VADİSİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası yapacağımız gezide bölgenin en meşhur peribacaları olan Çatalkaya Peribacaları (Üçgüzeller) ,UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni gördükten sonra, güzel kareler yakalamak için Göreme Kasabasını yukarıdan gören bir noktada ve Uçhisar'ın altında bir noktada fotoğraf molaları verdikten sonra tüm Kapadokya Bölgesi'ni tepeden izlemek için bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar'a çıkıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Kapadokya gezimizin en can alıcı noktaları olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, bir krater gölü olan Narlıgöl'ü görüp Hasan Dağı eteklerinde bulunan Ihlara Vadisi'ne gidiyoruz. Vadi içinden akan Melendiz Çayı kenarından kuş sesleri ve vadinin dinlendirici doğası eşliğinde yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonunda Belisırma köyünde otobüsümüzle buluşuyoruz. (Yürüyüşe katılmak istemeyen konuklarımız otobüsümüzle Belisırma Köyüne giderek yürüyüş gurubumuzla buluşacaklardır.) daha sonra dönüş yolcuğuna başlıyoruz akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış ve evinize kadar sizleri bırakıyoruz.
ÖNEMLİ BİLGİLER:
İkinci gün balon turu yapmak isteyenler kesin kayıt esnasında rezervasyon yapmaları gerekmektedir. Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 25 TL katılımcılar tarafından ödenecektir.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel binek araç ile ulaşım, otelde konaklama (1), kahvaltı (1), akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 195 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
 Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.

FOR ENGLISH

1st DAY: ANKARA, TUZ GÖLÜ, AĞZIKARAHAN, AVANOS, SİNASOS
We’ll pick you up from your home at 07.30 in the morning. During our journey, after short breaks at Salt Lake and Aksaray, we see the Seljuk Caravanserai Ağzıkarahan on the historical Silk Road and go to Avanos, then be on our way to Nevşehir. After lunch, we visit a famous pottery workshop in Avanos. After our visit, Paşabağ, also known as the Valley of the Priests, where all stages of the formation of the fairy chimney can be seen, Zelve Open Air Museum, which was a residential area until the 1950s, Devrent Valley with its characteristic rock shapes, Mustafapaşa Town, formerly Sinasos, and the wine factory. Dinner and accomodation at our hotel.
2nd DAY: GÖREME, UÇHİSAR, DERİNKUYU, NARLIGÖL, IHLARA VADİSİ, ANKARA
After breakfast, our first stop is the Çatalkaya Fairy Chimneys (Three Beauties), the most famous fairy chimneys of the region, then Göreme Open Air Museum, which is on the UNESCO WORLD CULTURE HERITAGE list. We’ll take photo breaks at a point overlooking Göreme Town and at a point below Uçhisar to capture beautiful shots. After photo stop, we go to Uçhisar, the highest point of the region, to watch the entire Cappadocia Region from above. After lunch, we see Derinkuyu or Kaymaklı Underground City, which are the most crucial points of our Cappadocia trip, and Narlıgöl, a crater lake, and go to the Ihlara Valley located on the slopes of Hasan Mountain. We meet with our car in Belisırma village at the end of a 1-hour walk accompanied by the sounds of birds and the relaxing nature of the valley from the edge of the Melendiz Stream flowing through the valley. (If one of the guests doesn’t want to participate in the march, he/she will go to Belisırma Village by our car and meet with the walking parties.) Then we start the return journey, arriving in Ankara at around 22.30 in the evening. We’ll drop you off at your house.
Important Information:
Those who want to make a balloon tour on the second day must make a reservation in the final registration.
The Dark Church in Göreme Open Air Museum is not included in the excursion program. But for those who want to travel sufficient time will be allocated.
Museumcard is not valid for the entrance to the Dark Church. Museum entrance fee, 25 TRY, must be paid by the participant.
Our guests who have residence permit can get a MÜZEKART (60 TL) valid for a year if they wish. Or by paying 195 TL for this tour, they can enter museums and ruins under the Ministry of Tourism.
PRICE:
For at least two people per person : 175 USD
For at least three people per person : 145 USD
Single supplement : 15 USD
Transportation By car
INCLUDED
Transportation by private car, hotel accommodation (1), breakfast (1), dinner (1), Travel Assurance Insurance Polıcy, National Park and private museum entrance fees, guiding services and VAT
NOT INCLUDED
Breakfast on the first day, all lunches, dinner on the last day, Entrance fees to museums and archaeological sites affiliated with the Ministry of Culture and Tourism.
What is Museumcard?
Museumcard is a card issued by the Ministry of Culture and Tourism for Turkish citizens It is valid in all museums and archaeological sites affiliated with the Ministry of Culture and Tourism and provides free visits for a year.
Museumcard can also be issued to the individulas who has "Foreign Identification Number". Museumcard is also issued to foreign students studying at secondary education institutions in our country and foreign students who continue their associate, undergraduate or graduate programs in higher education institutions. Also for people with diplomatic status, working in foreign mission chiefs and representations and their spouses/children, Diplomatic Museum Cards can be issued by the Ankara counter monitoring center. The card can not be used by someone other than the cardholder.
RECOMMENDED EQUIPMENTS
Comfortable walking shoes, raincoats, walking shoes, protective sun cream, sweater, spare shoes, spare socks, spare underwear and clothes, small backpack, water container, antibacterial gel, glasses, camera, spare memory card, charger, swimsuit, towel, slipper.
PLEASE NOTE!
If you would like to stay in cave hotels please contact us for further details and prices.