Kapadokya Turları

Konaklama

Monark Otel (****)
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Tuz Gölü, Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri,  Mustafapaşa (Sinasos), Ürgüp, Üçgüzeller, Ortahisar, Uçhisar ve Esentepe Panorama Alanları,  Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Paşabağ, Zelve

KAPADOKYA
Doğanın toprağı bir sanat eseri gibi işlediği, büyüleyici bir dünya... Tarihin ve doğanın binlerce yıl uyum içerisinde ve iç içe var olduğu; tarihin, toprak dokusunun her metrekaresinde kendini hissettirdiği çok özel bir yer... Adı, eski Pers dilinde 'Güzel Atlar Ülkesi' anlamına gelen "Katpatuka" sözcüğünden gelmektedir.
Burada sonsuzluğa uzanan gök yüzü altında, doğanın akıl almaz sanatına şaşıracak; tarihin gizemli derinliklerinde büyüleneceksiniz.

1.GÜN: ANKARA, IHLARA VADİSİ, NARLIGÖL, DERİNKUYU VEYA KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, SİNASOS, ÜRGÜP
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Yolumuz üzerinde Tuz Gölün'de kısa bir mola vereceğiz. Tuz Gölü üzerinde kısa bir yürüyüş sonrası Ihlara Vadisi'ne hareket. Ihlara Vadisi; Hasandağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler vadiyi oluşturmuştur. Bu çatlaklardan yol bulan vadi bugünkü halini almasını sağlayan Melendiz Çayı'na ilk çağlarda Kapadokya ırmağı anlamına gelen ‘Potamus Kapadukus” denilmekteydi. 14 km uzunluğundaki vadi Ihlara’dan başlar Selime’de son bulur. Vadinin yüksekliği yer yer 100-150 m'dir. Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliseler bulunmaktadır. (Öğle yemek molası Belisırma'daki restoranlarda serbest zaman olarak verilecektir.) Vadi içinden akan Melendiz Çayı kenarından kuş sesleri ve vadinin dinlendirici doğası eşliğinde yapılacak 1 saatlik yürüyüş sonunda Belisırma Köyü'nde aracımız ile buluşuyoruz.  (Yürüyüşe katılmak istemeyen konuklarımız Belisırma Köyü'ne araç ile  giderek yürüyüş grubumuzla buluşacaklardır. Yüz metre derindeki vadiye merdivenle inip çıkmanın da biraz yorucu olacağını hatırlatalım.) Daha sonra bir krater gölü olan Narlıgöl'ü gördükten sonra Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri, Mustafapaşa'nın (Sinasos) gezilmesi. Bugün Mustafapaşa adını almış olan Sinasos, 1920'li yıllara kadar halkının çoğunluğu Rumlardan oluşan, üç bin nüfuslu bir Kapadokya kasabasıydı. Ürgüp'ün beş kilometre kadar güneyindeki bu kasaba, kendine özgü mimarisi, eğitimli ve yetenekli insanlarıyla "Doğu'nun İncisi" olarak anılırdı. 1924 yılında uygulanan Türk-Yunan nüfus mübadelesiyle vatanlarını terk etmek zorunda kalan Rumlar, kasabalarından ayrılmadan önce, Mübadeleye tabi tutulan başka hiçbir yerde örneği görülmeyen bir şey yaptılar; İki fotoğrafçı tutarak kasabalarının fotoğraflarını çektirdiler ve bunları bir albümde bir araya getirerek ölümsüzleştirdiler. Konaklar, kiliseler, okullar, köprü ve çeşmelerin yer aldığı bu albüm, gündelik hayattan görüntüleri, eğlenceleri, yerel kıyafetleri ve Sinasos toplumunun çeşitli simalarını da yansıtıyordu. Sinassos gezisi sonrası Ürgüp'deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ürgüp'teki otelimizde.
2.GÜN: ORTAHİSAR, UÇHİSAR, GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, AVANOS, PAŞABAĞ, ZELVE, ANKARA
Kahvaltı sonrası Üçgüzeller, Ortahisar panorama ve Uçhisar panorama alanlarında fotoğraf molaları vereceğiz. UNESCO Kültür ve Doğa Mirası listesinde bulunan Göreme’yi de Esentepe panorama alanında görüntüledikten sonra, Göreme Açık Hava Müzesi'ni gezeceğiz. Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak yaşam alanı yapılmıştır. Hıristiyanlık düşüncesine bir çok yenilik getiren Aziz Basil'in fikirleri ilk olarak burada öğretilmeye başlanmış. Bölgedeki manastır hayatı 1000 yıl kadar sürmüştür. Öğle saatlerinde, Kızılırmak kıyısında kurulmuş Avanos'ta yürüyüş ardından öğle yemeği için serbest zaman da verilecek. Yemek molası sonrası Hitit döneminden beri Avanos'la özdeşleşmiş çömlek atölyelerinden Güray Müzesi gezilecektir. Kapadokya turumuzu bitirmeden önce, peri bacası oluşumunun tüm evrelerinin görülebildiği “Rahipler Vadisi” olarak da bilinen Paşabağ ile 1950'lere kadar yerleşim alanı olan Zelve Açık Hava Müzesi’ni de gezeceğiz. Akşam üzeri Ankara’ya dönüş yolculuğu. Akşam saat 21.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Otobüs, Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, ilk gün araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu), otelde konaklama (1), kahvaltı (1), akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 1690 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEME LİSTESİ
Rahat bir yürüyüş giysisi,  yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-İkinci gün balon turu yapmak isteyenler kesin kayıt esnasında rezervasyon yapmaları gerekmektedir.
-Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 190 TL  katılımcılar tarafından ödenecektir.

DURAKLAR

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.45 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.