Kapadokya Gastronomi ve Kültür Turu

Konaklama

1811 CAVE OTEL
2 gece konaklama ve programda belirtilen yemekler

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayını

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 17400 TL
  • Tek Kişilik Oda 20150 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

''MAĞARA OTEL KONAKLAMALI, KÖY HAYATI DENEYİMİ''
Bu gezimizde katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlı ve Köy Hayatını deneyimleyeceğiniz, Cave otel konaklamalı butik bir turdur

GEZİLECEK YERLER

Ürgüp, Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Mustafapaşa (Sinasos), Keşlik Manastırı, Taşkınpaşa, Sobesos Antik Kenti, Güzelyurt

1.GÜN: ANKARA, ÜRGÜP, BAĞ BOZUMU
Sabah saat 07.30'da tempo tur önünde buluşma ve Kapadokya’ya hareket. Saat 10.00 sularında Ürgüp’teki, tarihi 2500 yıllık geç Hitit dönemine ait 2. derece taşınmaz kültür varlığı olan 1811 Cave Hotel'e varışımızın ardından yerel rehberimiz ile buluşuyor, kent merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan köye gidiyor geç sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra bağ bozumu, pekmez ve şıra yapımı etkinliği yapılırken pekmez kazanları altında çömleklerde pişen geç öğlen yemeğini yiyeceğiz. Buradaki etkinliğimiz sırasında bahçeden topladığımız kabakları kırarak, içlerinden çekirdeklerini çıkarma ve onları kavurarak tatlarına bakma imkânımız da olacaktır. Dileyen konuklarımız, köydeki etkinlik sırasında burada satılan şalvarlar ve yazmalardan alışveriş yapabilir ve günlerini geçirebilirler. Konaklama 1811 Cave Hotel’de.
2.GÜN: SOĞANLI VADİSİ, MUSTAFAPAŞA (SİNASSOS), SOBESOS ANTİK KENTİ
Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra, gezimize güvercinlik, mağara, barınak, kilise ve manastır olarak kullanılan ilginç kaya oluşumlarına ev sahipliği yapan Soğanlı Vadisi ve eski Rum Köyleri ile başlıyoruz. Dünya Turizm Örgütü tarafından en iyi turizm köyü olarak seçilen Mustafapaşa köyü, Keşlik Manastırı, Taşkınpaşa Köyü(Damsa), Şahin Efendi Köyü, Kırklar Kilisesi, Tahtalı Kilise, Kubeli Kiliseler ve Sobesos Antik Kenti göreceğimiz yerler arasındadır.  Bugün öğle yemeğimizi Soğanlı Vadisi’nde elma bahçesi içinde yiyeceğiz.  Öğleden sonra Mehmet Şakir Paşa Medresesi, Eleni Kilisesi, Aziz Nikolas Manastır’nı gezdikten sonra, şef Cem beyin anlatıları ile şık mimarisi ve enfes yemekleri ile ünlü Gorgoli Restoran’da akşam yemeğimizi yiyoruz. Konakladığımız otele varınca ateş çanağı etrafındaki sohbetimizde günü değerlendireceğiz. Konaklama 1811 Cave Hotel’de.
3.GÜN: ÜRGÜP, KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ, NARLI GÖL, IHLARA VADİSİ, GÜZELYURT, ANKARA
Kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor Kaymaklı’da kuru kaymak yapımı etkinliğine gidiyoruz. Burada çay, baklava, börek ve kuru kaymak tadımı yapacak, kuru kaymak almak isteyenlerle Kaymaklı Yeraltı Şehrine gideceğiz. Etkinliğimizden sonra  Kapadokya bölgesinin tamamında bulunan tek krater gölü Narlı Göl’ü görecek arından Ihlara Vadisi’ndeki mağaralarda bulunan freskleri de inceleyerek 1.5 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Gezimizin ardından Kapadokya’nın saklı güzelliklerinden Güzelyurt (Gelveri) gidecek ve Gelveri’de alacağımız akşam yemeğinde antrikot'tan yapılan yumuşacık eti ile enfes Gelveri Tava, Muhacır Kapak Böreği ve eşlikçilerini tadacağız. Yemeğimizin ardından tatlar damağımızda, etkinlikler zihnimizde Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 22.00 sularında Ankara’ya varış ve gezimizin sonu

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, ilk gün araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu), otelde konaklama (2), kahvaltı (3), öğle yemeği (2), akşam yemeği (2), Bağ Bozumu, Pekmez, Şıra ve Kuru Kaymak yapımı etkinlikleri, Kuru Kaymak etkinliğindeki yiyecekler,  seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, yerel profesyonel rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Son gün öğle yemeği  ve 1. gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 1690 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEME LİSTESİ
Rahat bir yürüyüş giysisi,  yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı. mayo, havlu, terlik.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-İkinci gün balon turu yapmak isteyenler kesin kayıt esnasında rezervasyon yapmaları gerekmektedir.
-Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 190 TL  katılımcılar tarafından ödenecektir.

DURAKLAR

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.45 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.