İznik, Mudanya, Tirilye Turu

Konaklama

Mudanya MONTANIA TOWN OTEL
Tüm odalarında duş, wc, TV bulunmaktadır.
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4850 TL
  • Tek Kişilik Oda 5600 TL
  • Odada 3. Kişi 4700 TL
  • Çocuk (7-12) 4200 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER

İznik, İznik İslam Eserleri ve Arkeoloji Müzesi, İznik Ayasofya Cami, Roma yolu, 1.Murat Hamamı, Çini fırınları ve kazı alanları, Süleyman Paşa Medresesi, İstanbul Kapı, Dikilitaş, Mudanya, Tirilye

İZNİK

Çeşitli dönemlerin askeri, siyasi, dini, sosyal ve kültürel yaşam biçimlerini bize yansıtan birçok uygarlığın kalıntılarını günümüze taşıyan ve buram buram tarih kokan İznik, her dönemden devraldığı mimari mirası ile bir açık hava müzesi niteliğini hala korumaktadır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının arkeolojik ve etnografik kalıntılarıyla bütünleşmiş durumdadır.

TİRİLYE

Tirilye, Mudanya’nın 20 dakika uzaklığında, sahil şeridinde yer alan eski bir Rum kasabası. Tirilye adını, zamanında buraya sürgüne gönderilen üç rahipten aldığı söylenmektedir. Yerli nüfus dar sokaklardan oluşan eski binalarda yaşıyor. Evler genelde üç katlı, ahşap, bazıları ise taş. Taş binaların, hepsi 1500'lü yıllardan kalma. Kasabada yaşayanlar genelde zeytincilikle uğraşıyor, o yüzden her evin önünde birer tarla aracı görüyorsunuz. Tirilye’nin zeytini ve zeytinyağı çok ünlü diye 1963'te buraya Zeytinbağı adı konmuş. Ancak Tirilyeliler uzun uğraşlar sonucu eski adları olan Tirilye'yi yeniden almayı başardılar. Dünya literatüründe Tirilye diye bir zeytin türü var. Ufak çekirdekli, orta yeşil renkte, ince kabuklu ve çok lezzetli. Gitmişken zeytin yemeden ve zeytinyağı almadan Tirilye’den ayrılmamak lazım.


1.GÜN:ANKARA, İZNİK, MUDANYA
Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde İznik'e varış. İznik İslam Eserleri ve Arkeoloji Müzesi'ni, Ayasofya Cami, Roma yolu, I.Murat Hamamı, Çini fırınları ve kazı alanı, Süleyman Paşa Medresesi'ni (İznik Çini Atölyeleri Çarşısı), Sur kapılarından İstanbul Kapı'nın gezilmesinden sonra, Mudanya yolu üzerinde MS II. yüzyılda C. Cassius Philiscus anısına yapılan Dikilitaş (halk dilinde Beştaşı) görüyor daha sonra Mudanya'daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mudanya'daki otelimizde.
2.GÜN: MUDANYA, TİRİLYE, ANKARA
Kahvaltı sonrası  Mudanya'da 19 yy. Osmanlı Konakları, Eski Kilise, Çınarlı Kahve ve İskele'nin gezilmesinden sonra Tirilye'ye varış. Sit alanı ilan edilmiş eski bir Rum kasabası olan kentte eski evler, Ruhban Okulu, Eski Fatih Cami ve Kemerli Kilise'nin görülmesinden sonra dönüş. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.     
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, ilk gün araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu), otelde konaklama (1), kahvaltı (1), akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün akşam yemeği,  yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 50 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak (sonbahar ve kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel turlar için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1- 07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2- 07.30 Tempo Tur önü
3- 07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4- 07.43 Söğütözü-Armada önü
5- 07.45 Eskişehir yolu Bilkent Köprüsü altı
6- 07.48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı
7- 07.50 Eskişehir yolu Mesa Migros karşısı
8- 07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler ,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.