Gül Hasadı, Güneykent, Salda Gölü, Sagalassos Turu

Konaklama

Grand Özeren Otel 4*
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4490 TL
  • Tek Kişilik Oda 5140 TL
  • Odada 3. Kişi 4340 TL
  • Çocuk (7-12) 3790 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Sivrihisar, Güneykent, Gül Hasadı, Gül Fabrikası, Gül Müzesi, Gülsuyu damıtma atölyesi, Salda Gölü,  Sagalassos Antik Kenti.

1. GÜN: ANKARA, SİVRİHİSAR, GÜNEYKENT, GÜL BAHÇELERİ, GÜL FABRİKASI
Sabah saat 07.30'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. İlk durağımız Gönül Dağı dizisinin de çekimi yapıldığı Sivrihisar'a ulaşıyoruz. Sivrihisar'da  yürüyerek yapacağımız gezide saat kulesi, Alemşah Kümbeti, Selçuklu döneminden günümüze ulaşan, ahşap direkli camilerin nadir örneklerinden biri olan UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesindeki Ulu Cami'yi ziyaret ediyor sonra Ermeni Kilisesi (Surp Yerrortutyun), Atatürk'ün Ankara dışında ilk defa Bakanlar Kurulunu topladığı Zaimağa Konağı'nı gezdikten sonra gurme şehir Afyon'a gidiyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Isparta'nın gül kenti Güneykent beldesine hareket ediyoruz ve güllerin işlendiği fabrikaya geçiyoruz. Hem geleneksel usul, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz. Biraz dinlendikten sonra gül tarlalarına gidiyoruz. İşçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra dokuya zarar vermeden gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf da çekiyoruz. Gülsuyu damıtma evi ve Gül Müzesi'ni göreceğimiz geziden sonra alışveriş için serbest zaman. Güneykent'li hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gülün hammadde olarak kullanıldığı ürünlerden satın alabilirsiniz. Daha sonra Burdur'a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Burdur'daki otelimizde. Akşam yemeğinde sonra dileyen konuklarla beraber Burdur'un meşhur dondurmacısına uğrayabilirler.
2.GÜN: SALDA GÖLÜ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ
Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'ne gidiyoruz.  Göl kenarında kısa bir gezinti sonrası gölde yüzmek için 1,5 saat serbest zaman ardından aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. MS 161– 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kenti yürüyerek gezeceğiz. Kent gezimizin ardından dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.30 sularında Ankara'ya varış.
- Salda Gölünde yüzmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (1), kahvaltı (1),  akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri, milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 8 € ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, Gül tarlalarının zemininin ıslak/çamur olması durumunda giyilmek üzere çizme veya bot, koruyucu krem, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, anti bakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı, mayo, havlu terlik

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.43 Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Atatürk Bulvarı Meclis kavşağında bırakılacaktır.