Göksu Şelalesi, Ermenek, Mut, Alahan Turu

Konaklama

Selçuklu Ermenek Otel
Tüm odalarında tv, uydu, mini bar, sıcak su, saç kurutma makinesi, mini kasa

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1270 TL
  • Tek Kişilik Oda 1460 TL
  • Odada 3. Kişi 1225 TL
  • Çocuk (6-12) 1030 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Hadim, Göksu Şelalesi, Ermenek, Ermenek Kalesi, Meraspolis Mağarası, Tol Medrese, Zeyve Pazarı, Mut, Mut Kalesi, Alahan Manastırı, Sertavul Geçidi
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Aksam saat 23.45 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğumuz sabahın ilk saatlerine kadar devam edecek.
2.GÜN: HADİM, TAŞKENT, ERMENEK, MERSAPOLİS MAĞARASI, TOL MEDRESE, ERMENEK KALESİ
Sabah saatlerinde Hadim'e varış. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltıda çorba var. Çorbalar çok lezzetli. Kahvaltı sonrası Göksu Şelalesi'ne gidiyoruz. Bu şelale daha önce Yerköprü olarak biliniyordu. Biz de programlarımızda Yerköprü ismini kullandık. Ancak son yaptığımız inceleme gezisinde şelaleyi gösteren tabelaların Göksu Şelalesi olarak değiştirildiğini gördük. Biz de programlarımızda Göksu ismini kullanmayı uygun gördük. Göksu Nehri üzerindeki bu güzel şelale yirmi metreden düşen suların oluşturduğu görüntüsüyle gerçekten görülmeye değer. Aracımızın duracağı son noktadan yaklaşık 100 metre yürüyerek şelaleye ulaşacağız. Şelaleyi gezip fotoğraflarımızı çektikten sonra Taşkent'e gidiyoruz. Taşkent'te Tarihi Emirler Pınarında mola verdikten sonra Ermenek'e doğru yolumuza devam edeceğiz. Ermenek'teki programımızda Ermenek’in çok az tanınan ve büyüleyici doğal güzellikleri yer alıyor. Ülkemizde bir çok yer elektrikle tanışmadan, Ermenek'te 1934 yılında dönemin belediye başkanı Emin Hami Koças'ın  büyük gayretleriyle kurulmuş olan Türkiye'nin ilk hidroelektrik santralini, içerisinde Dünya'nın en büyük yeraltı nehrini saklayan Meraspolis Mağarası'nı, Karamanoğulları döneminde yapılan ilk medreselerden biri olan Tol Medrese’yi ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği molamızdan sonra Ermenek Kalesi’ni yürüyerek gezeceğiz. Bu nedenle tabanı kaymayan ayakkabı bulundurulmasında yarar var. Kaleden Ermenek Baraj Gölü, Toros dağları, kaya yerleşimleri büyüleyici bir güzelliğe sahip. Ardından eski evler, sokak çeşmeleri, Ulu Cami'yi gezip, Ermenek'te alışveriş molası veriyoruz. Ermenek'te yapılan şekersiz pekmezli helvanın tadına bayılacaksınız, Ayrıca zeytin ve zeytinyağı, kuru üzüm, ceviz alabileceğiz ürünler. Gezimizin ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: ZEYVE PAZARI, GÖKÇESEKİ KAZI ALANI, GÖKSU VADİSİ, MUT, ALAHAN MANASTIRI, SERTAVUL GEÇİDİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası önce Ermenek Barajı ve Yayla Pazarı köyü sınırları içerisinde yer alan, 600 yıllık tarihi Zeyve Pazarı Mesire Alanı'na gidiyoruz. Zeyve Pazarı, Torosların ortasında bir tabiat harikası. Sit alanı olan yerde 300'den fazla, yaşları 800 ile 200 yıl arasında değişen çınar ağaçları bulunuyor. Mesire alanının 300 metre yukarısında aniden kaynamaya başlayan pınarlar, Zeyve Çayı'nı oluşturuyor. Çay, mesire alanında değişik büyüklüklerde şelaleler oluştururken, seyri hoş bir manzara ortaya çıkıyor. Pazar günleri kurulan pazarda satılan ürünler tamamen doğal ve organik. Bu pazarda yöre halkı ürettiği sebze, meyvelerin yanında, kekik, kimyon, ada çayı, sumak gibi ürünleri de satmaktadır. Pazara gelen, bir ürün getiriyor, ürününü sattıktan sonra kendi ihtiyacı olanı alıp gidiyor. Her taraf sanki doğal bir fotoğraf stüdyosu. Artık çalışmayan eski su değirmenleri bu dekoru tamamlayan unsurlar.
Daha sonra sizleri kazıların devam ettiği Gökçeseki kazı alanına götürüyoruz. Kazı alanını gezdikten sonra Mut'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Mut'ta vereceğimiz yemek molasından sonra Lala Paşa Cami ve Mut Kalesi'ni geziyor ve süt ürünleri alışverişi yapıyoruz. Daha sonra erken Hristiyanlık dönemi yapılarından biri olan ve yaklaşık 1000 metre rakımda bulunan Alahan Manastırı'na gideceğiz. Alahan Manastırı Toros Dağları'na tepeden bakan bir konuma sahiptir. Tarsus'lu Pavlus (St Paul) ve yine Tarsus'ta yasamış Hristiyanlığın öncülerinden Barnabas, M.S. 41 yılında Hristiyanlığı yaymak için Anadolu’da çeşitli yolculuklar yapmışlardır. Bu azizlerin gezileri sırasında konakladıkları hemen her yerde anılarına tapınaklar yapılmıştır. Fakat, o tarihte Hristiyanlık henüz resmi din olmadığından ve ibadet gizli olduğundan tapınakların da gözden uzak ve ulaşımı güç yerlerde olması tercih edilmiştir.  Alahan Manastırı'nın olduğu yerde de böyle bir tapınağın yapıldığı anlaşılmaktadır. Ancak bu günkü manastır Besinci Yüzyıl'da inşa edilmiştir. Manastırı yaptıran kişi manastırda lahdi ve bir kitabesi olan Tarasis adli bir rahiptir. Kimi kaynaklar manastırın M.S. 440-442 yılları arasında, kimi kaynaklar da M.S. 474 ten sonra inşa edildiği görüsündedir. Evliya Çelebi ; manastır için "usta elinden yeni çıkmış gibi duruyor" tanımlamasını yapmıştır. Manastır gezimizin ardından Sertavul Geçidi'nde kısa bir mola veriyor ve yolumuza devam ediyoruz. Aksam saat 23.30 sularında Ankara'ya varış.

BLOG YAZI
Bülent VARLIK'ın Ermenek, Göksu Şelalesi, Hadim yazısına ulaşmak için lütfen tıklayınız

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(2), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı, mayo, terlik ve havlu.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-23.58 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-00.05 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-00.10 Keklikpınarı Sapağı Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -Atatürk Bulvarı kösesinde bırakılacaktır.
Biniş durakları için lütfen tıklayınız