Gökçeada, Bozcaada, Çanakkale Turu

Konaklama

3 gece yarım pansiyon konaklama
Çanakkale Akol Otel (****)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Tekirdağ, Balıkçı Dalyanları, Gelibolu Feneri,  Çanakkale Gökçeada (Yavaş Kent), Zeytinli Köyü, Dereköy, Tepeköy, Eski Bademli Köyü, Bozcaada, Bozcaada Kalesi

1.GÜN: ANKARA, TEKİRDAĞ, ÇANAKKALE
Sabah saat 07.00'de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Saat 14.00 sularında Tekirdağ'a varış. Öğle yemeği molasında Tekirdağ'ın coğrafi işaretli lezzetli ürünlerini tadıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Çanakkale'ye hareket. Yolumuz üzerinde Gelibolu Feneri ve Namazgahı görülmesinden sonra Çanakkale'ye varış. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.
2.GÜN: GÖKÇEADA
İstanbul / Tekirdağ / Gelibolu üzerinden Çanakkale Savaşları'na sahne olan Kabatepe Limanı'na varış. Saat 09.00 da feribot ile Lozan Antlaşması neticesinde, 22 Eylül 1923'te Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılan günümüzün Cittaslow ( yavaş şehir ) kenti olan Gökçeada'ya geçiş. Öğle yemeğinden sonra Rum vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı, eski dokusunu koruyan ve kentsel sit alanı ilan edilen; Dereköy (bir zamanlar 1950 hane ile Türkiye'nin en büyük köyü idi), Tepeköy, Zeytinli ve Eski Bademli Köylerinin gezilmesi. Zeytinli de meşhur dibek kahvesi içmeden ayrılmıyoruz elbette. Köyler, şehir merkezine 3-20 km uzaklıktadır. Daha sonra saat 17.00'daki feribotla Kabatepe'ye dönüş. Çanakkale'ye geçiş. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.
3.GÜN:BOZCAADA
Kahvaltı sonrası Geyikli İskelesi'ne oradan da Saat 11.00 da arabalı vapur ile Bozcaada'ya geçiş. Feribotla adaya yaklaşırken ilk dikkatinizi çekecek adanın heybetli kalesi olacak. Küçük bir kasaba havasındaki merkezin bu kadar büyük bir kalesinin olması sizi şaşırtmasın. Bozcaada Kalesi’nin ihtişamı adanın zengin geçmişini yansıtıyor aslında. Bozcaada Kalesi'ne çıkıp hem görüntü seyrediyor hem de tarihi hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Daha sonra Bozcaada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Zamanında Bozcaada'nın ortasından geçen bir dere, Rum ve Türk Mahallesi diye ikiye ayrılmasında rol oynamış. Artık böyle bir ayrım yok ama mimari farklarından hangi mahallede olduğunuzu anlamanız mümkün. Rum Mahallesi bakımlı evleri ve sokakları ile daha dikkat çekici duruyor. Sokakların birbirini dik kesmesi düzenli bir hava veriyor. Mahallenin tam ortasında bir kilise ve saat kulesi yer alıyor. Bir zamanların kahveleri, meyhane ve tavernaları şimdi turistik restoran, kafe ve dükkan olarak hizmet veriyor. Eski Rum evlerinin bir kısmı yazlık ev, bir kısmı da pansiyon ve otel olarak kullanılıyor. Türk Mahallesi, kıvrımlı sokakları ve ahşap evleri ile belli ediyor kendini. Burada daha az turistik mekan bulunuyor. Bozcaada'da limanda balıkçı restoranlarında veya ilçe merkezindeki diğer yerlerde alacağımız öğle yemeğinden sonra adaya has şarap ve gelincik şurubundan satın alabilirsiniz. Daha sonra arabalı vapur ile saat 18.00'de Geyikli'ye geçiş ve Çanakkale'ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde. 
4.GÜN: ÇANAKKALE
Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Troya (Truva) Tarihi Milli Parkı'na gidiyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa sahne olan Troya dokuz kez yakılıp yıkılmış ve aynı yerde yeniden inşa edilmiştir. Troya Antik Kentine ait eserlerin sergilendiği Troya Arkeoloji Müzesi'ni, efsaneye uygun olarak yapılan tahta at, eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonu gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman sonrası dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 de Ankara'ya varış.

NOT: Arabalı vapur ve feribot hareket saatlerinde değişiklikler olabilir.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, feribotla Bozcaada ve Gökçeada'ya gidiş ve dönüşler, Gökçeda'da yerel araçlarla köylerin gezilmesi, otelde konaklama (3), kahvaltı (3), akşam yemeği (3), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 27 €uro ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmeti alabilirler.

DURAKLAR
1-06.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.00 Tempo Tur önü
3-07.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.13 Söğütözü-Armada önü
5-07.15 Bilkent Köprüsü altı
6-07.18 Ümitköy Köprüsü altı
7-07.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü
9-07.35 Eryaman Optimum Önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
-Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman--Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.