Eskişehir, Kütahya Turu

Konaklama

Daha sonra açıklanacaktır
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 200 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ
60-64 yaş, 65 yaş üstü, genç 13-26 yaş, Öğretmen, Basın, TSK çalışanı Tren Biletinden indirimler için bilgi alınız.
Örnek indirim
65 yaş üstü kişilere Tren biletinden 280 TL indirim yapılacaktır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4860 TL
  • Tek Kişilik Oda 5760 TL
  • Odada 3. Kişi 4710 TL
  • Çocuk (7-12) 4160 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER
Eskişehir, Odunpazarı, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Bal Mumu Müzesi, Porsuk çayı tekne gezintisi, Kütahya, Çini Müzesi, Ulu Cami, Kale, Evliya Çelebi Müzesi, Kütahya Mevlevihanesi, Arkeoloji Müzesi, Kossuth Macar Evi Müzesi, Germiyan Sokağı, Aizonai Antik Kenti
Bu gezimizde katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlandırılmıştır.

HIZLI TREN İLE
1.GÜN: ANKARA, ESKİŞEHİR
Ankara Tren Garı’nda saat 07.00 de buluşma. Saat 07.30 da hareket sonrası saat 09.00 civarında Eskişehir’e varış. İlk olarak Kurşunlu Cami'si ve Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Odun Pazarı Meydanı ve kendine özgü mimarisi ile Odun Pazarı evlerini geziyoruz. Atlı Handa Lületaşı atölyelerinin gezilmesi ve hediyelik eşya alışverişi sonrası Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Bal Mumu Müzesi gezilerini yapıp Köprübaşına ulaşıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası Porsuk Çayı’nda tekne turu yapacağız. Yemekten sonra Türkiye'den ve Dünya’dan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği OMM Odunpazarı Modern Müzesi'ni geziyoruz. Ardından Türk yapımı ilk otomobil Devrim Arabası'nı göreceğiz. Daha sonra Haller Gençlik Merkezi'nde verilen alışveriş, dilerseniz su muhallebisi de yiyebileceğiniz çay ve kahve molasının  ardından Kent Park’ın geziyor sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Eskişehir’deki otelimizde.
2.GÜN: ESKİŞEHİR, KÜTAHYA, ESKİŞEHİR, ANKARA 
Kahvaltı sonrası yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Kütahya’ya varış. Kütahya’da yapacağımız şehir turunda Evliya Çelebi Müzesi, Ulu Cami, Kale, Kütahya Mevlevihanesi, Arkeoloji ve Çini Müzesi, Kossuth Macar Evi Müzesi ve Germiyan Sokağı gezilecektir. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Geçici Listesindeki Aizanoi Antik Kenti'ne hareket. Aizonai’de Roma Köprüsü, hamam, Dünya'nın ilk Borsa Binası, Zeus Mabedi, stadyum ve tiyatronun gezilmesi sonrası dönüş yolculuğu için Eskişehir Tren Garı'na dönüş. Saat 19.34 de Hızlı Tren ile Ankara’ya hareket. Akşam 21.00 sularında Ankara’ya varış. 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Ankara-Eskişehir-Ankara Hızlı Tren ile Ara ulaşımlar minibüsle sağlanacaktır
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , Hızlı Tren ücreti, özel ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), Porsuk’ta Tekne Turu, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri (44 TL), rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, ikinci gün öğle yemeği, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler. Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için........ TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, anorak, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.