Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Konaklama

Turistik Doğu Ekspresi'nde 1 gece konaklama , 4* otelde ise 3 gece yarım pansiyon konaklama
Kars Kale Otel
(Tüm odalarında duş/wc , tv, saç kurutma makinası bulunmaktadır.)

Önemli Not:
Odada 3. kişi olarak konaklama yapacak konuğumuz trende tek kişilik kompartımanda seyahat edecektir.

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 300 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 15250 TL
  • Tek Kişilik Oda 20600 TL
  • Odada 3. Kişi 20200 TL
  • Çocuk (7-12) 18800 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE GİDİŞ- ANADOLUJET UÇUŞU İLE DÖNÜŞ

Anadolujet ile gidiş-dönüş Kars Turlarımız için tıklayınız


GEZİLECEK YERLER

Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Cami), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi(Fethiye Cami), Tren Garı, Kars Müzesi, Sarıkamış, Katerina Av Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Erzurum, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami

1.GÜN:ANKARA
Ankara Tren Garı'nda saat 15.15'de buluşuyor.
''Turistik Doğu Ekspresi'' yataklı vagonumuza yerleşiyor ve saat 15.55 de yaklaşık 33 saat sürecek masalsı yolculuğumuza başlıyoruz.
Not: Konuklarımız akşam yemeği için trenin restoranından faydalanabilirler veya yanlarında getirdikleri yiyecekleri kompartımanlarında yiyebilirler.
2.GÜN: ERZİNCAN - ERZURUM-KARS
Bugün gün doğumu ile erkenden kalkıp, sıcacık kompartımanınızdan eşsiz doğa görüntülerini izlemenizi ve görüntülemenizi öneririz. Sabah saat 08.00 sularında Erzincan Tren İstasyonu'na varış. Tren burada 2 saat 44 dakika mola verecek. Mola sonrası Tren Erzincan'dan Erzurum’a saat 10.44 de hareket edecek. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek yolculuğunuz verilecek 3 saatlik son mola için 14.52'de Erzurum'a ulaşacak. Dilerseniz Erzurum'u gezip, çağ kebabı yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası saat 17.52'de Erzurum'dan hareket ediyoruz. Saat 21.55'de Kars'a varış. Kars Tren Garı'nda rehberimizle buluşup özel aracımız ile otelimize transfer oluyor ve güzel bir uyku için odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Kars’taki otelimizde.
3.GÜN: SARIKAMIŞ, KARS
Kahvaltı sonrası Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra 19.yüzyıl sonunda Baltık mimari tarzında inşa edilmiş Katerina Av Köşkü'nü dıştan görecek ve harika kareler yakalayacaksınız. Daha sonra Sarıkamış Kayak Merkezi'ni ve ilçeden başlayarak kuzeyde Erzurum'un Şenkaya ilçesi sırtları ile güneydeki Aras Vadisi arasında kalan Süphan Dağı çevresine kadar ulaşan kar düşmüş Sarıçam ormanlarını göreceğiz. Sarıçam ormanları sizi kartpostallık görüntüleri ile büyüleyecek. Daha sonra Kars'a döneceğiz. Kars'ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi'ni (Fethiye Cami), Rus işgali sırasında Tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulmuş şehirde; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN: ANİ HARABELERİ, BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'na gideceğiz. ''1001 Kilise Şehri” olarak da anılan Ani’de, bugüne kadar 40 kilise, şapel ve anıt mezar tespit edilmiştir. Sanki günümüzde de yaşayan bir şehir havası veren Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edilmiştir. Ani Kentinde; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami, Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prkitch (Keçeli) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi'ni göreceğiz. Kars gezimizde daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. Dileyen misafirlerimiz isterlerse atlı kızak turu da yapabilirler. Daha sonra Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars'taki otelimizde.
5.GÜN: ERZURUM
Kahvaltı sonrası Erzurum’a hareket. Şehir turumuzda Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami'yi gezeceğiz. Misafirlerimiz isterlerse öğle yemeğinde meşhur Çağ Kebabı'nın tadına bakabilirler. Ardından Erzurum Havalimanı'na gidiyor ve Anadolujet’in saat 20.00 TK7075 sefer sayılı uçuşu ile Ankara’ya hareket ediyoruz. Saat 21.30'da Ankara'ya varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.


ÖNEMLİ NOT:

Yurt İçi Tur Sözleşmesi'ne Ek Maddeler:
-Kompartıman'a ve Kompartıman içindeki demirbaş malzemelerine verilecek zararlardan, o kompartımanda konaklayanlar sorumludur.
-Evcil hayvanların seyahat etmesine TCCD TAŞIMACILIK A.Ş izin vermez.
-Bagajların ve eşyalarının sorumluluğu misafirlere aittir. Misafirlerin Kompartımandaki bagaj ve özel eşyaların kaybından ve hasarından TCDD TAŞIMACILIK A.Ş sorumlu değildir.
-Kompartımanda elektrik ocağı, su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi vb yüksek akım çeken cihazların kullanılması yasaktır. Aksi durumda doğacak olumsuzluklardan ve zarardan misafirler sorumludur.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Turistik Doğu Ekspresi ile gidiş Anadolujet uçuşu ile dönüş
Ara transferler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , Turistik Doğu Ekspresi ile gidiş Tren bileti, Anadolujet ile dönüş uçak bileti, Turistik Doğu Ekspresi konaklama(1), otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(2), Kars Tren garı/otel/ Kars-Erzurum Havalimanı transferleri, Esenboğa Havalimanı / Tempo Tur önü transferi, Erzurum, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Kars ve Sarıkamış gezileri, Seyahat güvence sigorta poliçesi, rehberlik hizmetleri, Milli park ve özel müze giriş ücretleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tren yolculuğu boyunca trende alınacak tüm yemekler,  Tren duraklarında yapılacak geziler, tüm öğle yemekleri, Çıldır Gölü atlı kızak, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, tren ve otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 180 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getiriniz. Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size Özel Turlar için bizi arayabilirsiniz.
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

KARS İLİ SICAKLIK DEĞERLERİ

AYLAR
OCAK
ŞUBAT
MART
Ortalama Sıcaklık
-10.3
-8.7
-2.2
Ortalama en yüksek sıcaklık
-4.7
-2.9
3.1
Ortalama en düşük sıcaklık
-16
14.7
-7.8