Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır Turu

Konaklama

3 Gece yarım pansiyon konaklama
Şanlıurfa Uludağ Otel (Tüm odalarda duş, wc)
Mardin Ramada Plaza by Wyndam 5*
Diyarbakır Dies Otel 4*

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 16390 TL
  • Tek Kişilik Oda 19340 TL
  • Odada 3. Kişi 15700 TL
  • Çocuk (7-12) 13990 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER

ŞanlıUrfa, Göbeklitepe Höyüğü, Haleplibahçe Müze Kompleksi, Midyat, Deyrulzafaran Süryani Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mardin Ulu Cami, Diyarbakır Surları, Diyarbakır Ulu Cami ve Külliyesi, Hasan Paşa Hanı, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, Zerzevan Kalesi, 
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: ANKARA, ŞANLIURFA, GÖBEKLİTEPE 
Sabah saat 05.45'de Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. AJet’in saat 07.30 daki VF4178 sayılı sefer ile Şanlıurfa'ya hareket. Saat 08.45'de Şanlıurfa Havalimanı'na varış. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan, Dünya’nın uygarlık tarihindeki ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, İngiltere’de bulunan “Stonehenge”den yaklaşık 7.000, “Mısır Piramitleri”nden ise yaklaşık 7.500 yıl eski olan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Şanlıurfa’da; Hz.İbrahim'in Makamı, kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Aynzeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası,  otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. 
2.GÜN : DARA ANTİK KENTİ, MİDYAT, DEYRULZAFARAN SÜRYANİ MANASTIRI
Kahvaltı sonrası Midyat'a doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Antik adı Anastasiopolis olan Dara Antik Kenti'ne gidiyoruz. Antik kentin görülmesinden  sonra küçük bir Mardin görünümünde olan Midyat'da birçok ünlü dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmış ve bölgenin en önemli sivil mimari örneklerinden biri olan Kaymakamlık Konuk Evi (dışardan görülecektir), Eski Han ve Midyat sokaklarını görüp, Telkariciler sokağında alışveriş yapıyoruz. Öğle yemeği sonrası Mardin'e hareket. İlk olarak 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanılan Deyrulzafaran Süryani Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Ardından Mardin'de güneş ışınlarının aksine düzenlenen daracık sokaklarında geziyoruz. Gezi sonrası otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.
3.GÜN : MARDİN, KASIMİYE MEDRESESİ, ULU CAMİ, ZERZEVAN KALESİ,HEVSEL BAHÇELERİ, DİYARBAKIR
Sabah kahvaltı sonrası Mardin şehir turunda, Akkoyunlu hükümdarı Cihangiroğlu Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi, 1895 yılında Antakya Patriği Behnam Bani tarafından Süryani Katolik Patrikhanesi olarak yaptırılmış olan binada hizmet veren Mardin Müzesi, Artuklu döneminde günümüz halini alan ve dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in simgesi olan Ulu Cami ve çevresindeki çarşıların gezilmesi sonrası Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde ilk olarak Zerzevan Kalesi’ni gördükten sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihî On Gözlü Köprü'yügörüyor. Diyarbakır surlarında yer alan Keçi Burcu'ndan Hevsel Bahçeleri'ni seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Diyarbakır'daki otelimizde.
4.GÜN: DİYARBAKIR,  ANKARA
Sabah kahvaltısının ardından  Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan kent size görsel bir şölen sunacak. Sadece ülkemizin değil dünyanın da en iyi korunmuş ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI Listesi'nde yer alan Diyarbakır Surları'nı görüyoruz. Surların yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir.  Yüzyıllara meydan okuyan surların bugünkü görüntüsünü ise İstanbul’u Roma’nın başkenti olarak neredeyse yeniden inşa eden Konstantin’in oğlu Bizans İmparatoru II. Konstantius (M.S 349) tarafından yenilerek günümüze taşımıştır. Surlar, kapılar, burçlar ilk göreceğimiz yapılardır. Sur duvarları boyunca Dağ Kapı, Urfa Kapı, Mardin Kapı ve Yeni Kapı olarak adlandırılan 4 ana giriş bulunmaktadır. Siyah bazalt duvarlar, Ortaçağ askeri mimarisinin önemli örneklerindendir. Keçi Burcu'nu, Mardin Kapı ve Urfa Kapı'yı gördükten sonra Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi'ni, 1572-1575 yılları arasında Diyarbakır Valiliği yapmış olan Hasan Paşa’nın yaptırmış olduğu Hasan Paşa Hanı'nı, İç kaleyi, birçok eser ile zengin bir koleksiyona sahip Diyarbakır Arkeoloji Müzesi ile Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Camisi’ne ait olan Dört Ayaklı Minare'nin gezilmesinin ardından havalimanına hareket ediyoruz. AJet’in saat 21.45' deki VF4137 sefer sayılı uçuşu ile Ankara'ya uçuyor. Saat 23.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Ankara'dan AJet ile Şanlıurfa gidiş- Diyarbakır dönüş uçuşları,
Ara ulaşımlar midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! ,
Ankara'dan AJet ile Şanlıurfa gidiş- Diyarbakır dönüş uçuşları,
Tempo Tur önü- Esenboğa gidiş-dönüş transferleri, 
Özel araç ile ulaşım,
5*, 4* ve özel belgeli otellerde yarım pansiyon konaklama (3),
Kahvaltı (3),
Akşam yemekleri (3),
Seyahat güvence sigorta poliçesi,
Rehberlik hizmetleri,
Milli park ve özel müze giriş ücretleri,
KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı,
Son gün akşam ve tüm öğle yemekleri,
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 37 €uro ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. 
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneririz. Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, kazak, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir.

#mardinturu #urfaturu #mardingezisi #göbeklitepeturu #göbeklitepe #karahantepe #zerzevankalesi #kasimiyemedresesi #diyarbakırturu #hevselbahçeleri #gapturu #güneydoğuanadoluturları