Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

Konaklama

2 gece yarım pansiyon konaklama
Daha sonra açıklanacaktır

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı ........ TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


FESTİVAL HAKKINDA:
Festival programı daha sonra açıklanacaktır.
İsmi bu bölgeyle özdeşleşen badem ağaçları ve baharın müjdecisi olan beyaz çiçekleri ile Datça'yı görmeye gidiyoruz

GEZİLECEK YERLER
Datça, Eski Datça, Can Yücel Evi (dışarıdan görülecektir) Gökova Körfezi, Badem Çiçeği Festivali, Knidos Antik Kenti, Palamutbükü, Marmaris

1.GÜN :  BULUŞMA VE HAREKET 
Saat 23.30`da Tempo Tur önünden hareket.
2.GÜN : DATÇA, HIZIRŞAH KÖYÜ, BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
Sabah saatlerinde Sakar Geçidi'nde Gökova Körfezi'ni seyrediyor daha sonra yol üzerinde alacağımız kahvaltının ardından Datça’ya hareket ediyoruz. Kızılan Tarihi Yel Değirmenlerini gördükten sonra restorasyonu tamamlanan Reşadiye Cami ve Etnoğrafya Müzesi'ni geziyoruz. Kültürel değerlerini hala yaşatmakta olan Hızırşah Köyüne hareket ediyoruz. Köyün girişinde bulunan Beylikler döneminden kalmış olan Tarihi Cami ve Taksiarhon Kilisesi ve ipek atölyeleri ziyareti sonrası, Can Yücel ile özdeşmiş Eski Datça’ya geçiyoruz. Eski Datça’da Taş binalar arasında yürürken Can Yücel’in evini de görüyoruz. Köy kahvesinde kahve molamızın ardından ''Badem Çiçeği Festivali‘nin'' düzenlendiği Yeni Datça’ya gidiyor ve festival alanında geçireceğimiz keyifli vaktin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Datça'daki otelimizde.
Not: Bölgede yeni kazılar sonrası ortaya çıkarılan Şaraphane, antik dönem küçük ve büyük liman bölgesi ve sahildeki surlar, Bizans vaftizhnesi kalıntılarını da içeren 3 km'lik bir sahil yürüyüşü de yapılabilir. 
3.GÜN :  KNİDOS ANTİK KENTİ, PALAMUTBÜKÜ 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Knidos Antik Kenti`ni geziyoruz. Knidos Antik Kenti gezimizin ardından Palamutbükü`ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Buradan Palamut Büküne kadar olan yolda zaman zaman durup pembe renkli çiçeklerle bezeli badem ağaçlarını fotoğraflayacağız. Palamutbükü`nde limanda yer alan Badem çiçeği panayırı için serbest zaman ve otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Datça'daki otelimizde.
4.GÜN : DATÇA, MARMARİS, ANKARA
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Marmaris`e hareket.  Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Akyaka`ya hareket, Akyaka`da tekne turu ve Ankara`ya dönüş.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), 1 tekne turu, çevre gezileri, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk ve son gün akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için ..............TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-22.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-22.30 Tempo Tur önü
3-22.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-22.43 Söğütözü-Armada önü
5-22.45 Bilkent Köprüsü altı
6-22.48 Ümitköy Köprüsü altı
7-22.50 Koru Sitesi Migros karşısı
8-22.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri
Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.