Çanakkale, Assos, Troya, Ayvalık, Bergama Turu

Konaklama

AKOL OTEL - ÇANAKKALE(****)
BERGAMA-LABELLA OTEL (****)
3 Gece Yarım pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

....... tarihine kadar kesin kayıtlarda kişi başına ..... indirim veya peşin fiyatına 4 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 9990 TL
  • Tek Kişilik Oda 12490 TL
  • Odada 3. Kişi 9690 TL
  • Çocuk (6-12) 8300 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER

İznik, Çanakkale, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı, Çanakkale Şehitleri Abidesi, Anzak Koyu, Arıburun Mezarlığı, Morto Koyu Fransız Mezarlığı, Conkbayırı, Kilitbahir, Troya Tarihi Milli Parkı, Troya Arkeoloji Müzesi, Assos, Ayvalık, Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Bergama, Akropol ve Asklepion

1.GÜN: ANKARA, İZNİK, ÇANAKKALE
Sabah saat 07.30'da TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde İznik'e varış. Ayasofya Cami, Roma yolu, II.Murat Hamamı, Çini fırınları ve Sur kapılarından İstanbul Kapı'nın gezilmesinden sonra Çanakkale'deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale'deki otelimizde.
2.GÜN: GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI, ÇANAKKALE
Kahvaltı sonrası Çanakkale Savaşları'nın geçtiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında; Anzak Koyu, Arıburun Mezarlığı, Kanlısırt, 57.Alay Şehitliği, Conkbayırı, Seyit Onbaşı Anıtı, Seddülbahir Tabyası, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Morto Koyu, Fransız Mezarlığı, Kilitbahir ve Çanakkale Şehitleri Abidesi'nin görülmesi. Daha sonra Eceabat'tan arabalı vapur ile Çanakkale'ye geçiş. Otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeğinden sonra Çanakkale'de yürüyerek Aynalı Çarşı'yı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale’deki otelimizde.
3.GÜN: TROYA, ASSOS, AYVALIK, CUNDA ADASI, ŞEYTAN SOFRASI, BERGAMA
Erken alacağımız kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Troya (Truva) Tarihi Milli Parkı'na gidiyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa sahne olan Troya dokuz kez yakılıp yıkılmış ve aynı yerde yeniden inşa edilmiştir. Troya Antik Kentin ait eserlerin sergilendiği Troya Arkeoloji Müzesi'ni, efsaneye uygun olarak yapılan tahta at, eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonun gezdikten sonra Assos'a gidiyoruz.  Assos gezimizde dar sokakları ve sıcak atmosferiyle keyifli bir ortama sahip olan Behramkale Köyü'nü gezip Athena Tapınağı'na çıkıyor ve Assos tarihi hakkında bilgi alıp manzara seyri yaptıktan sonra Ayvalık'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Cunda Adası. Adı Ayvalık’la bütünleşmiş bu adayı Rumlar Nesos diye adlandırmışlar. Adanın tarihine ışık tutan önemli yapıtlardan kilise ve manastırlar ile Rum evleri ilginizi çekecektir. Cunda’yı gezerken Taş Kahve’de çay içmeyi ihmal etmiyoruz. Aracımızla Ayvalık'a dönüp eski sokakları gezmeye başlıyoruz. Ayvalık demek eski ve dar sokaklar, eski taş evler demek. Camiye çevrilmiş kiliseler ilginizi çekecektir. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı sakın ihmal etmeyin. Geziyi yürüyerek yapacağımızdan rahat bir ayakkabı giymenizi öneriyoruz. Şimdi sırada Şeytan Sofrası var. Tepeden görüntü gerçekten muhteşem. Görüntü seyredip Şeytan'nın ayak izini gördükten sonra Bergama'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bergama'daki otelimizde.
4.GÜN: BERGAMA, KIZILAVLU, ASKLEPION, AKROPOL, ANKARA
Kahvaltı sonrası Bergama'da; Kızılavlu, Asklepion ve Akropol gezisi. Bergama, sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle dünyanın 999., Türkiye’nin 13. ve İzmir’in ilk UNESCO Dünya Mirası kentidir. İlkler kenti Bergama; parşömenin anavatanı, eczacılığın babası Hekim Galenos’un kentidir. İncil’de geçen Anadolu’daki yedi kiliseden birine ve Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip kent gibi pek çok nitelemeye sahiptir. İlk çağda muhteşem abideleriyle büyük bir şehir ve aynı adı taşıyan krallığın merkezi olmasının yanı sıra Ortaçağın önemli stratejik mevkii, Karesioğullarının merkezi ve son olarak Osmanlı İmparatorluğunun önemli merkezlerinden biridir Bergama. Kesin kuruluş tarihi bilinmeyen kentte yapılan arkeolojik kazılardan elde edilen bilgilere göre M.Ö.7. yüzyıllarda sur duvarlarının inşa edildiği saptanmış olup, bu yıllarda kentleşmenin başladığı anlaşılmaktadır. Bergama, Pers, Büyük İskender, Frigya, Trakya Krallığı, Selevkos Krallığı, Roma ve Bizans dönemlerini görmüştür. 1302 yılında Bizans hakimiyeti ortadan kalkan şehirde Karesioğulları Beyliği idareyi ele almış, 1341 yılından hemen sonra ise Bergama Osmanlılar tarafından alınmıştır. Gezilerimizin tamamlanmasından sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile ulaşım
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltı(3), akşam yemekleri(3), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 38 € ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Şapka, su kabı(matara-termos), açık renk pamuklu giysiler, kazak, güneş yağı, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
DURAKLAR
1-07.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-07.43.Söğütözü-Armada önü
5-07.45 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-07.48 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-07.50 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü