Bursa, Gölyazı, Cumalıkızık Turu

Konaklama

TUĞCU OTEL (4*)
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 150 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4490 TL
  • Tek Kişilik Oda 5090 TL
  • Odada 3. Kişi 4340 TL
  • Çocuk (7-12) 3790 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44.YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN


GEZİLECEK YERLER

Bursa, Tophane, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Türbesi, Ulu Cami, Koza Han, Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Irgandı Köprüsü, Gölyazı, Mudanya, Cumalıkızık

1.GÜN: ANKARA, BURSA

Sabah saat 07.30 TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Öğle saatlerinde Bursa'ya varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası şehri görebileceğiniz en güzel seyir noktalarından biri olan Tophane'ye gidiyoruz. Burada Osman Gazi, oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale gezimiz sonrası rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacivat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulu Cami'yi ve hemen yanı başındaki ipekçileri ile ünlü Koza Han'ı ziyaret ediyoruz. Ulu Cami ve Koza Han ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe, Yeşil Cami ve tarihi Irgandı Köprüsü'nü, çarşısını gördükten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Bursa'daki otelimizde.
2.GÜN: GÖLYAZI, MUDANYA, CUMALIKIZIK
Kahvaltı sonrası Ulubat Gölü'nün kuzeyinde bulunan yarım ada üzerine kurulmuş olan Gölyazı Köyü'ne hareket. Antik çağda adı Apolyont olan köy Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Cenevizli'lerden Romalı'lara, Bizanslı'lardan Osmanlı'ya kadar bir çok kültürün izlerini bünyesinde barındırıyor. Gölyazı'da; Anadolu Rum Ortodoks kiliselerinin önemli ve özgün örneklerinden biri olan ve 1908-1918 yılları arasında inşa edilen günümüzde kültür evi olarak hizmet veren
Aziz Panteleimon Kilisesi'ni görüyor, köy sokaklarını gezip daha sonra köy meydanında bulunan ve "Ağlayan Çınar" olarak adlandırılan asırlık çınarı'nın hikayesini dinliyoruz. Dileyen konuklarımız Ulubat Gölü'nde tekne turu yapabilir veya göl kıyısında yürüyüş yapabilirler. Gölyazı gezimizden sonra Bursa'nın denize açılan kapısı Mudanya'ya gidiyoruz. Mudanya'da 11 Ekim 1922 tarihinde imzalanan ve Türk tarihi açısından çok önemli olan Mütareke Evini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Cumalıkızık Köyü'ne gidiyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık, son yıllarda ülkemiz yanı sıra tüm dünyada da tanınmaya başlamıştır. Osmanlıların Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden biri olan Cumalıkızık, şu anda kullanılan 180,  koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır. Cumalıkızık sokaklarını, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Etnografya Müzesi ve Sanat Evi'ni gezdikten sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
44 yıllık Tempo Turizm deneyimi! , özel ulaşım, ilk gün araç içi kahvaltı (sandviç ve meyve suyu), otelde konaklama (1), kahvaltı (1), akşam yemeği (1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, ikinci gün aksam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak(sonbahar-kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, mayo, havlu, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Size özel turlar için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR

1- 07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2- 07.30 Tempo Tur önü
3- 07.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4- 07.43 Söğütözü-Armada önü
5- 07.45 Eskişehir yolu Bilkent Köprüsü altı
6- 07.48 Eskişehir yolu Ümitköy Köprüsü altı
7- 07.50 Eskişehir yolu Mesa Migros karşısı
8- 07.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü 
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.