Bursa, Gölyazı, Cumalıkızık Size Özel

Konaklama

Yarım pansiyon konaklama
3 *, 4* ve 5* otel seçenekleri ile

Erken Rezervasyon

Size özel turlarımızda erken rezervasyon ve diğer indirimler uygulanmamaktadır.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2450 TL
  • Tek Kişilik Oda 2650 TL
  • Odada 3. Kişi 2200 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

Size özel turlar,
''Evinizden alıp evinize bırakıyoruz''
Tanıdıklarınız ile seyahat deneyimini öneriyoruz.
Güvenli seyahat paketlerimiz, özel araç transfer seçeneği ile isteklerinize göre tasarlanacaktır.
Hayalinizdeki tur veya turlar için fikir alabilir 4 kişi ve üzeri gruplar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Private tours for you!
''Door to door transfer''
With your friends or familiy Experience the privilage!
Our safe travel packages will be designed according to your requests with private vehicle transfer option.
You can review the prepared destination options or just simply tell us what you dream of!
For groups of 4 people or more, get in touch with us!

SİZE ÖZEL TURLAR EN AZ İKİ KİŞİYE YAPILMAKTADIR.
1.GÜN: ANKARA, BURSA

Sabah saat 07.30 da evinizden sizi alıyoruz. Öğle saatlerinde Bursa'ya varış. Öğle yemeği için verilecek serbest zamandan sonra Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacivat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulu Cami'yi ve hemen yanı başındaki ipekçileri ile ünlü Koza Han'ı ziyaret ediyoruz. Ulu Cami ziyaretimiz sonrası Bursa'nın çağlar boyu yaşadığı değişimin izlerini görebileceğimiz eğlenceli bir ziyaret için Bursa Kent Müzesi' ne geçiyoruz. Kent müzesi ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami ve tarihi Irgandı Köprüsü ve çarşısının gördükten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Bursa'daki otelimizde.
2.GÜN: GÖLYAZI, CUMALIKIZIK
Kahvaltı sonrası Uluabat Gölü'nün kuzeyinde bulunan yarım ada üzerine kurulmuş olan Gölyazı köyüne hareket. Antikçağda adı Apolyont olan köy Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Cenevizli'lerden Romalı'lara, Bizanslı'lardan Osmanlı'ya kadar bir çok kültürün izlerini bünyesinde barındırıyor. Köy meydanında bulunan ve "Ağlayan Çınar" olarak adlandırılan asırlık çınar, Aya Konstantin Kilisesi, köy sokaklarını gezip göl kıyısında yürüyüş yapıyoruz. Köyde vereceğimiz çay
molasından sonra Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık, son yıllarda ülkemiz yanında tüm dünyada da tanınmaya başlamıştır. Osmanlıların Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden biri olan Cumalıkızık, şu anda kullanılan 180 , koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır.
Cumalıkızık sokakları, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Etnografya Müzesi ve Sanat Evi'ni gezdikten sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. Aksam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış ve evinize kadar sizleri bırakıyoruz. 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel binek araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), akşam yemeği(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, ikinci gün aksam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, anorak(sonbahar-kış dönemi için) yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, mayo, havlu, şarj cihazı.

FOR ENGLISH
1st DAY: ANKARA, BURSA

We pick you up from your home at 07.30 in the morning. Arrival to Bursa at around noon. Free time for lunch. Our first stop in this historical city is one of the most beautiful sightseeing points of Bursa called Tophane. We will visit the shrines of Osman Gazi, the founder of the Ottoman Empire, and his son Orhan Gazi also clock tower, palace and castle. Afterwards we’ll visit the famous Bursa Great Mosque where according to the legend Karagöz and Hacivat worked in the construction. Then we continue to Koza Han, which is famous for its silk shops. We are going to Bursa City Museum for an enjoyable visit where we can see the traces of the change the city has lived through the ages. The next destination is the Green Tomb and Green Mosque, one of the most beautiful historical buildings of Bursa, historical Irgandı Bridge and bazaar. Dinner and accomodation at hotel in Bursa.
2nd Day: GÖLYAZI, CUMALIKIZIK
After breakfast, departure to the village of Gölyazı, established on the peninsula to the north of Uluabat Lake. We’ll see "Crying Plane Tree" , Aya Konstantin Church and walk by the lake. Afterwards we are going to Cumalıkızık Village, which is on the UNESCO World Cultural Heritage List. After visiting Cumalıkızık streets, Cumalıkızık Mosque, Cumalıkızık Ethnography Museum and Art House our return trip will begin. We arrive Ankara at around 22:00 in the evening and drop you off at your house.

PRICE
For at least two people per person : 185 USD
For at least three people per person : 150 USD
Single supplement : 15 USD

INCLUDED
Private transportation by car, hotel accommodation (1), breakfast (1), dinner (1), Travel Assurance Insurance Policy, National Park and private museum entrance fees, guiding services and VAT
NOT INCLUDED
Breakfast on the first day, all lunches, dinner on the second day, entrance fees for Museums and Archaeological sites under the Ministry of Culture and Tourism, alcoholic and non-alcoholic drinks to be taken at meals.
RECOMMENDED EQUİPMENTS
Comfortable walking shoes, raincoats, walking shoes, protective sun cream, sweater, spare shoes, spare socks, spare underwear and clothes, small backpack, water container, antibacterial gel, glasses, camera, spare memory card, charger, swimsuit, towel, slipper.