Bingöl, Bitlis, Siirt Turu

Konaklama

Tatvan.............. Otel (*)
Siirt ...............Otel (*)
Midyat..............Otel
(Tüm odalarımızda banyo/WC, mini bar, LCD TV, uydu yayını ile kablosuz internet hizmeti.)
3 Gece Yarım Pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 500 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

44. YIL!
TEMPO TUR TECRÜBESİ İLE GEZİN, KEŞFEDİN

GEZİLECEK YERLER
Bingöl, Yüzen Ada Tabiat Parkı, Tarihi Murat Köprüsü, Tatvan, Hizan, Bahçesaray, Bitlis, Veysel Karani Türbesi, Tillo, Botan Vadisi Milli Parkı
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1. GÜN: ANKARA, BİNGÖL,MUŞ, TATVAN
Sabah saat 09.30 'da Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na hareket. Anadolujet TK7050 seferi ile saat 11.40'da Bingöl'e hareket. 
Saat 12.55 de Bingöl Havalimanı'na varış sonrası doğal bir doğa olayı olan Solhan'ın Hazarşah köyünde yer alan Yüzen Ada Tabiat Parkı'na hareket ediyoruz. Yüzen Ada'yı gördükten sonra Muş'a hareket. Yolumuz üzerinde Murat Nehri üzerinde bulunan yapım tarihi hakkında tam bilgi olmamakla beraber günümüzde de aktif olarak kullanılan Tarihi Murat Köprüsü'nü gördükten sonra Muş merkezde Arak Manastırı’nı, Muş kalesi’ni, Ulu Cami’yi geziyor. Daha sonra Tatvan'a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan'daki otelimizde.
2. GÜN: HİZAN, BAHÇESARAY, TATVAN
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Hizan’a hareket ediyor, doğal güzellikler eşliğinde kültürel çeşitliliği ve tarihi geçmişi ile Hizan’a varıyoruz. Hizan'da Siyat köyü'ne gidiyor 200-300 yıllık Kerpiç evleri gördükten sonra Bahçesaray’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Kırmızı Köprü, Feqiye Teyran Türbesini ziyaret ettiken sonra Tatvan’a hareket. Akşam yemeği konaklama Tatvan’daki otelimizde
3. GÜN: TATVAN, BİTLİS,TİLLO, SİİRT
Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Bitlis'e hareket. Bitlis kalesini, Evliya Çelebi’nin de Seyahatnamesinde bahsettiği Bitlis Çarşısı'nı ve Şerefiye Cami'sini gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğinden sonra Siirt'e doğru hareket. Yolumuz üzerinde Veysel Karani Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Tillo'ya hareket ediyoruz. Tillo'da İbrahim Hakkı İsmail Fakirullah Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Botan Vadisi Milli Parkı'na hareket.  Botan Vadisi cam teras üzerinden Sokrates'in öğrencisi Ksenofon MÖ 400 yılında yazdığı Anabasis (Onbinlerin Dönüşü) adlı eserinde oldukça bahsettiği Botan Nehri'ni görüyor güzel görüntüler yakaladıktan sonra Siirt'e geri dönüyoruz. Siirt'te Ulu Cami'yi görüp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Siirt'te.
4. GÜN: SİİRT, DİYARBAKIR, ANKARA
Kahvaltı sonrası Siirt Cam Terası görüyor. Daha sonra Botan'da tekne turu yapıyoruz. Öğle yemeği için mola sonrası Malabadi Köprüsü, Silvan Ulu Cami, Hassuni Mağralarını gördükten sonra Diyarbakır havalimanına hareket. Anadolujet TK 7147 seferi ile saat 21.45'te Ankara'ya hareket. Saat 23.10'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj alımı sonrası aracımızla Tempo Tur önüne hareket ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

ULAŞIM
Anadolujet ile Ankara-Bingöl /Diyarbakır- Ankara uçuşu
Ara ulaşımlar minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Anadolujet ile Ankara- Bingöl gidiş/  Diyarbakır- Ankara  dönüş uçak bileti, Tempo Tur -Esenboğa Havalimanı gidiş- dönüş transferleri, Midibüs veya minibüs ile ulaşım, otelde konaklama (3), kahvaltı(3), akşam yemeği (3), Seyahat Güvence Poliçesi ,Milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, 5.gün akşam ve tüm öğle yemekleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin ve mevsimin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Bu turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.