Antalya, Kemer, Side Turu

Konaklama

Daha sonra açıklanacaktır.
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Erken rezervasyon döneminde grup ve kurum indirimleri uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

GEZİLECEK YERLER
Antalya Kale içi ve Yat Limanı, Termessos, Düden Şelalesi, Kemer Phaselis, Olympos, Çıralı, Aspendos, Side ve Perge

1.GÜN: ANKARA
Akşam saat 23:30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ANTALYA, TERMESSOS, DÜDEN ŞELALESİ, KALE İÇİ, ANTALYA YAT LİMANI
Sabah saatlerinde Antalya'ya varış. Kahvaltı sonrası Türkiye'nin en iyi korunmuş antik kentlerinden biri olan Termessos'u gezmeye gidiyoruz.. Tremessos Güllük Dağı’nın tepesinde doğal bir platform üzerine kurulmuştur. Termessos, huzur veren ve el değmemiş görünümüyle diğer antik şehirlerden daha farklı ve etkileyici bir havaya sahiptir. Doğal ve tarihi zenginliklerinden ötürü Güllük Dağı Milli Parkı kapsamına alınmıştır. Daha sonra Düden Şelalesi'ne gidiyoruz. Düden Şelalesi, Antalya çevresindeki önemli mesire alanlarından biridir. "İskender Şelalesi" de denilen bu şelalenin bulunduğu sık ağaçlı alan, 20 metre yükseklikten dökülen suyun sesiyle birleşerek büyüleyici bir ortam yaratmaktadır. Termessos ve Düden Şelalesi gezimizin ardından istikamet Antalya Kale İçi . Deniz ve kara surları tarafından kuşatılan kent merkezine bugün "Kale İçi" denmektedir. Kale İçi'nin sokakları ve yapıları Antalya tarihinin izlerini günümüze kadar getirmektedir. Eski evlerin önemi sadece mimari açıdan değil, aynı zamanda insanların yaşam şekli, davranışları, gelenekleri ve sosyal yönleri konusunda da çok yararlı bilgiler aktarmaktadır. Kale İçi, Antalya Yat Limanı gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antalya'daki otelimizde.
3.GÜN: KEMER, PHASELIS, OLYMPOS, ÇIRALI
Kahvaltı sonrası Kemer'e gidiyoruz. Hava koşulları uygun olduğu takdirde yüzme molası verilecektir. Kemer'de yat limanını gördükten sonra Phaselis Antik Kenti'ni gezeceğiz. Phaselis ; Akdeniz'e uzanan küçük bir yarımada üzerinde İ.Ö. 6. yy.da Rodoslu kolonistlerce kurulduğu söylenir. Kuruluş efsanesinde kolonistlerin yöre halkına mısır veya kurutulmuş balık önerilerine balık isteği ile cevap verildiği anlatılır. Coğrafi konumu önemli bir liman kenti olduğunu gösterir. Biri yarımadanın kuzeyinde, diğeri kuzeydoğuda, üçüncüsü ise güneybatı kıyısında yer alan üç limana sahiptir. Romalı coğrafyacı Strabon, orta limanın hemen gerisinde küçük bir gölün yer aldığından söz eder ki bu alan bugün sazlık durumdadır. Limanları, agoraları ve şehir sikkeleri üzerindeki antik gemi betimlemeleri Phaselis'in ticari liman kimliğini vurgular. Daha sonra aracımızla Olympos'a gidiyoruz. Olympos'u gezdikten sonra sahilden yürüyerek Çıralı Sahili'ne geçeceğiz. Bizi bekleyen aracımızla "Sönmeyen Ateş" e geçeceğiz. Sönmeyen Ateş'e gidiş-dönüş bir saatlik yürüyüş. Yürümek istemiyorsanız aracımızın yanaştığı son noktada grubu bekleyebilirsiniz. Çakaltepe olarak anılan yükseltinin güney yamacından devamlı olarak alev çıkar. Yamaçtan çıkan doğal gaz nedeniyle burası “Yanartaş-Çıralı” olarak tanınır. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antalya'daki otelimizde.
4.GÜN: ASPENDOS, SİDE, PERGE
Kahvaltı sonrası Türkiye'de en iyi korunmuş antik tiyatrosuna sahip Aspendos'a hareket. Daha sonra Side'yi gezeceğiz. Side Arkeoloji Müzesi ve Tiyatroyu geziyoruz. Side Antik Kenti Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Side adı Luvice'den gelir ve "nar" anlamındadır. Dönüşte Perge Antik Kenti'ni geziyoruz. Kilikya - Pisidya ticaret yolunun üstünde yer alan Perge önemli bir Pamphylia şehridir. Akşam otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Antalya'daki otelimizde.
5.GÜN: ANTALYA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Antalya Müzesi'ni geziyoruz. Arkeolojik zenginlikleriyle eşsiz bir açık hava müzesi ve uluslararası bir kazı merkezi durumundaki Antalya'da her yıl pek çok ülkeden bilim adamları kazılar yapmaktadır. Bölgede pek çok kurtarma kazısı ve örenyeri çevre düzenleme çalışmaları Antalya Müzesi'nce yürütülmektedir. Antalya Müzesi Arkeoloji ve Tarih Müzesi olup aynı zamanda "Bölge Müzesi" olarak da nitelendirilebilir. Koleksiyondaki eserlerin büyük bölümü bölgede yapılan kazılardan elde edilmiş, etnoğrafik eserler de yine bölgeden müze uzmanları tarafından derlenmiştir. Salonlarda, Antalya topraklarının ilk insanla başlayan ve günümüze kadar kesintisiz olarak süren binlerce yıllık geçmişini yansıtan, kronolojik ve yer yer konularına göre sergilenen eserler görülebilir. Özellikle Perge'de bulunan Roma Dönemi heykeltıraşlık eserleriyle ve son yıllarda müze kurtarma kazılarından ortaya çıkan ilginç buluntularıyla Antalya Müzesi dünyanın en önemli müzeleri arasında sayılabilmektedir. Müze 1988 yılında "Avrupa Konseyi Yılın Müzesi" ödülüne layık görülmüştür.
Daha sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23:00 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Otobüs veya Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama (4), kahvaltı (4), akşam yemeği (4), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 375 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.

MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, mayo, havlu, terlik, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, şapka, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, antibakteriyel jel.

Seyahat Güvence Sigorta Poliçesi Genel ve Özel Şartlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
DURAKLAR
1-23.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.43 Söğütözü-Armada önü
5-23.45 Bilkent Köprüsü altı
6-23.48 Ümitköy Köprüsü altı
7-23.50 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.55 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi -
Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.