Alaçatı Ot Festivali Turu

Konaklama

İzmir Kaya Prestige 4*
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına ..........TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


FESTİVAL HAKKINDA:
Festival programı daha sonra açıklanacaktır.
2010 yılında tek gün olarak başlayan festival, 2011 yılında iki güne çıkmış daha sonra Alaçatı halkının sahip çıkmasıyla artık geleneksel bir kimlik kazanmıştır.
Temelde; bölgeye has otların tanıtılması, unutulmaya yüz tutan yemeklerin yeniden mutfaklara girmesi ve ot çeşitliliğinin gözler önüne serilmesi için düzenlenen Alaçatı Ot Festivali bu yıl .....................tarihleri arasında düzenlenecek.
Festival kapsamında düzenlenen otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenlenmektedir. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji renkli görüntülere sahne olmakta, korteje yüzlerce kişi eşlik etmektedir. Ayrıca festivalin son gününde, Alaçatı Amfi Tiyatro'da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenlenmektedir.

GEZİLECEK YERLER
Alaçatı, Alaçatı Ot Festivali, Teos Antik Kenti, Sığacık, İzmir, Kemeraltı, Agora

1.GÜN:  BULUŞMA VE HAREKET 
Akşam saat 23.00 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN: ÇEŞME, ALAÇATI, OT FESTİVALİ, İZMİR
Sabah saatlerinde İzmir'e varış. Kahvaltı aldıktan sonra Çeşme'ye doğru yolculuğumuz devam edecek. Önce Alaçatı Port bölgesini panoramik olarak geziyoruz. Bu bölge eşsiz manzarasının yanı sıra liman, sörf merkezi, restoran, gece kulüpleri ve diğer işletmeleri ile görülmesi gereken bir yer. Daha sonra Alaçatı Köyü'ne gidiyoruz.  Hacımemiş Cami, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, Cumartesi günleri kurulan meşhur Alaçatı Pazarı, Alaçatı sokakları, evleri, konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali'nin düzenlendiği alana hareket ediyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman. Dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra buluşup otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde.
3.GÜN: ÇEŞME, SIĞACIK, İZMİR
Kahvaltı sonrası Çeşme'ye giderek dünya televizyonlarına da konu olan akvaryumlu villayı ziyaret ediyor, ardından Çeşme merkezde küçük bir gezinti yaparak cemaati olmadığı için kapalı olan Çeşme'nin en büyük kilisesi Aya Haralambosu, Çeşme Kalesini ve Kanuni Kervansarayı'nı dışarıdan görüyor ardından belirtilen yerde tekrar buluşmak üzere öğle yemeği ve gezinti için Çeşme Kordon'da serbest zaman veriyoruz. Alaçatı festival alanına bir kez daha uğradıktan sonra, Antik coğrafyacı Strabon'un  Teos’un önce Athamas sonra İon kolonizasyonu döneminde Kodros’un gayri meşru oğlu Naoklos ve daha sonra Atinalı Apoikos ile Damasos ve Boiotialı Geres tarafından kurulduğu anlatılan Teos Antik Kenti geziyoruz. Tüm Anadolu’da olduğu gibi Teos da MÖ 545 yılından sonra Pers komutanı Harpagos’un eline geçmiştir. I. Attalos Dönemi’nde (MÖ 241-197) Pergamon Krallığı’na bağlanan Teos, III. Attalos Dönemi’nde ( MÖ 138-133) kralın topraklarını vasiyet yoluyla Roma’ya bırakmasıyla Roma egemenliği altına girmiştir.  Teos gezimizden sonra yönümüzü Sığacık'a çeviriyor, sinirlendiği zaman denizcilerin üstüne fırtınalar, kasırgalar yaratan denizler tanrısı Poseidon'dan kaçan gemicilerin limanına sığındığı sıcacık, küçücük ve surlarla çevrili Sığacık'ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz .Akşam yemeği ve konaklama İzmir'deki otelimizde.
4.GÜN: İZMİR, DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Kahvaltı sonrası İzmir Kordon'da çay, kahve molası veriyoruz ardından Konak Meydanı ve meşhur saat kulesini gördükten sonra tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı, Agora'yı geziyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Saat 14.00 dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Akşam saat 22.30 sularında Ankara'ya varış

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk ve son gün akşam yemekleri, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için ..............TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-22.45 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.25 Yaşamkent BP Benzinlik önü Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.