Vietnam, Kamboçya Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Hanoi: Muong Thanh Hanoi Hotel ****
Halong: Saigon ****
Halong Körfezi: Peony Cruise/ Pelican Cruise
Ninh Binh: Ninh Binh Hidden Charm Hotel *****
Siem Reap: Somadevi Angkor Hotel ****
Ho Chi Minh City (Saygon): Grand Saigon Hotel *****
Not:
Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve ek yatak sabit yatak konforunda olmayabilir.
5* ve 4* otellerde 8, Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 9 gece konaklama, 3 öğle, 9 akşam yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya pesin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 50 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3190 USD
  • Tek Kişilik Oda 3640 USD
  • Odada 3. Kişi 3150 USD
  • Çocuk (1-11) 2740 USD
  • Bebek (0-1)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
VİETNAM TURU: Hanoi, Halong Körfezi, Ninh Binh, Mekong Deltası, Cu Chi Tünelleri, Ho Chi Minh City (Saigon)
KAMBOÇYA TURU: Siem Reap, Angkor Tapınakları, Bayon ve Ta Prohm Tapınakları, Ölüm Tarlaları Anıtı, Tonle Sap Gölü

*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR.

1.GÜN: ANKARA, İSTANBUL |
Saat 19.00 Kuğulu Park yanı TEMPO TUR önünden otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin yapılması.
Saat 22.35 TK 2179 sefer sayılı uçakla Ankara’dan İstanbul’a hareket
Saat 23.55 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul’dan katılan bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma
2.GÜN: İSTANBUL, HANOİ |
Gece 02.20 TK164 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Hanoi’ye hareket.
Saat 16.10 Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye varış. Akşam yemeği ve Kılıç Gölü’nde gezi sonrası otele yerleşme. Konaklama Hanoi’de.
3.GÜN: HANOİ |
Sabah kahvaltı sonrası; Hanoi’de yapacağımız panoramik şehir turunda, Vietnam’ın büyük lideri Ho Chi Minh’in Anıt Mezarı ile Tek Sütunlu Pagoda’yı görüyoruz. Daha sonra 1070 yılında inşa edilerek Konfüçyüs'e adanmış Vietnam’ın ilk üniversitesi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Literatür Tapınağı’nı geziyoruz. Cyclo (bisiklet taksiler) ile eğlenceli bir gezi yaparak şehrin dar sokakları ve pazarlarını gezeceğiz. Bugün ayrıca; Kral Le Loi Efsanesi'nin geçtiği Hoan Kiem Gölü’nü (Kılıç Gölü) görüp, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesinde yer alan Vietnam’a özgü “Su Kuklaları Gösterisi'ni'' seyrediyoruz (gösteri bileti dahildir). Akşam yemeği ve konaklama Hanoi’de.
4.GÜN: HANOİ, HALONG |
Kahvaltı sonrası Hanoi’den ayrılarak yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesine alınan Halong Körfezi’ne varıyoruz. Vietnam'ın istiridye çiftlikleri ile inci üretim merkezi olan Halong şehrinde inci mağazası gezimiz sonrası Budist Tapınağı; Long Tien Pagoda gezilecektir.  Bugün ayrıca onlarca deniz ürünlerinin, tropik meyvelerin ve el işi hediyelik ürünlerin satıldığı Halong Market'te yürüyüş yapacağız. Akşam otele yerleşme. Akşam yemeği ile konaklama Halong'ta.
5.GÜN: HANOİ, HALONG KÖRFEZİ |
Kahvaltı sonrası Hanoi’den ayrılarak yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, “1 gece/2 gün tam pansiyon konaklamalı gemi turu” yapmak üzere; UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Halong Körfezi’ndeki gemimize yerleşiyoruz. Turumuzun en unutulmaz anlarını yaşayacağınız doğa cenneti Halong Körfezi'ndeki gemi turunda; denizden yükselen, 2.000 kadar kireç taşı kayalıklardan oluşan adalar ile sarkıt-dikit mağaralarını geziyor ve deniz üzerinde yaşam kurmuş insanların yaşamlarını görüyoruz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Halong Körfezi’ne özgü tasarlanmış gemide.
6.GÜN: HALONG KÖRFEZİ, NİNH BİNH  |
Sabah Halong Körfezinde konakladığımız gemide alınacak kahvaltı sonrası, muhteşem manzara içerisindeki egzotik gemi yolculuğumuz öğlene kadar devam edecek. Öğleden sonra ise gemiden ayrılarak, otobüsümüz ile Ninh Binh şehrine gidiyoruz. Nehirler ve yemyeşil vadide yüzlerce kireç kayalık dağ arasında kurulmuş Ninh Binh’e varış sonrası; 1428 yılında yapılmış Bich Dong Budist Tapınağı gezilecektir. Sümela Manastırı benzeri kayalara ve mağaralara inşa edilmiş Bich Dong Pagoda gezisi sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Ninh Binh’de.
7.GÜN: NİNH BİNH, HANOİ, SİEM REAP |
Sabah kahvaltı sonrası Ninh Binh şehrinde, UNESCO tarafından Dünya Doğa Mirası Listesinde olan Trang An vadisinde Ngo Dong Nehri üzerinde büyüleyici manzaralar eşliğinde, kayıklar ile gezinti yapacağız. Vietnam turumuzun en unutulmaz anlarını yaşayacağınız gezi ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Hanoi’ye dönüyoruz. Dış hatlar uçuşu ile Vietnam'dan Kamboçya’nın en turistik şehri olan Siem Reap’e hareket. Kamboçya turumuz dünyaca meşhur Angkor Tapınakları’nın bulunduğu Siem Reap Havalimanı'na varışımız ile başlıyor. Akşam yemeği ve konaklama Siem Reap’da.
8.GÜN: SIEM REAP “Tonle Sap Gölü, Ölüm Tarlaları Anıtı,”  |
Kahvaltı sonrası; Kamboçya’nın en büyük gölü, olan Tonle Sap Gölü'nde tekne gezisi yaparak, insanların günlük yaşamlarına şahitlik edeceğiz. Öğle yemeği ardından Siem Reap şehrinde yapacağımız gezimizde 1975–1979 yılları arasında iktidarda olan Kızıl Kimerler dönemi “Ölüm Tarlaları Anıtı” olan Wat Thmei ile Wat Preah Budist Tapınağı gezilecektir. Bugün ayrıca geleneksel el sanatları, takılar, yağlı boya tablo vb. hediyelik eşyaların satıldığı çarşıya da gideceğiz. Akşam yemeğini geleneksel Kamboçya dansları ve Apsara gösterisi eşliğinde yiyeceğiz. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama Siem Reap’te.
9.GÜN: SIEM REAP “ANGKOR TAPINAKLARI”, HO CHI MINH CITY |
Kahvaltı sonrası; tam gün Angkor Tapınakları gezisi yapacağız (arzu edenler sabah 05.00’te güneşin doğuşunu Angkor Wat'ta izlemeye de gidebilirler). Kamboçya’nın en önemli tarihi ve turistik yeri olan, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesindeki Angkor bölgesinde öğle yemeği dahil gezimizde, Angkor Wat (Tapınak Şehri), Angkor Thom (Büyük Şehir), Buda yüzleri ile süslü Bayon Tapınağı, anıtsal ağaçlar ile kaplı Ta Prohm Tapınağı gezilecektir. Akşam havalimanına giderek Siem Reap’ten Vietnam’a uçuş. Konaklama Ho Chi Minh City’de.
10.GÜN: HO CHI MINH CITY “Mekong Deltası”  |
Sabah kahvaltı sonrası Mekong Deltası gezisi yapacağız. Güneydoğu Asya’nın en uzun nehri olan Mekong Nehri’nde tekne ve kanolar ile gezecek, tropik meyveleri tadarak bahçelerde yürüyüş de yapacağız. Öğleden sonra ise yeni ismi “Ho Chi Minh City” eski ismi ise “Saigon” olan Vietnam’ın en büyük ticaret şehrinde yapacağımız panoramik şehir turunda Notre Dame Katedrali, tarihi postane, Yeniden Birleşme Sarayı (Reunification Palace) fotoğraf molaları verilerek görülecek, Çin mahallesinde de “Thien Hau Tapınağı” gezilecektir. Akşam yemeği Saygon Nehri'nde, müzikli tekne gezisinde açık büfe alınacaktır. Akşam yemeği ve konaklama Ho Chi Minh City’de.
11.GÜN: HO CHI MINH CITY “Cu Chi Tünelleri”, İSTANBUL   |
Sabah kahvaltı sonrası Vietnam savaşının izlerinin sergilendiği “Savaş Müzesi” (giriş ücreti dahil) gezisi ardından, şehrin en ilginç ve turistik çarşısı olan tarihi “Ben Thanh Market” gezilecektir. Daha sonra yer altında 200 km boyunca uzanan, insan eliyle yapılmış en uzun tünellerin bulunduğu “Cu Chi Tünelleri” açık hava müzesini göreceğiz (giriş ücreti dahil). Akşam yemeği sonrası havalimanına hareket.
Saat 21.40 TK 163 sefer sayılı THY uçuşu ile Ho Chi Mınh City'den İstanbul’a hareket.
12.GÜN: İSTANBUL, ANKARA  |
Saat 05.40 İstanbul Havalimanı'na varış. Pasaport işlemlerinden sonra İstanbul'dan katılan konuklarımız ile vedalaşma.
Saat 08.00 TK 2126 sefer sayılı THY uçuşu ile İstanbul'dan Ankara’ya hareket.
Saat 09.20 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Gümrük işlemlerinden sonra TEMPO TUR önüne transfer ve turumuzun sonu.

ÖNEMLİ NOT:
- Halong Körfezi’nde hava koşulları gemide konaklamaya izin vermezse, gemi yerine otelde konaklayarak, günübirlik tekne turu ile körfezi gezmeye çalışacağız.
Gemi izinleri, “Vietnam Sahil Güvenlik Komutanlığı” kontrolü altındadır.

TUR GÖREVLİSİ
Daha sonra açıklanacaktır
ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

AŞI BİLGİSİ

Bu turun Covid sağlık önlemleri daha sonra internet sitemizde açıklanacaktır. (Güncelleme 08.03.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ

Vietnam Vizesi: Umuma Mahsus Pasaport (Normal Bordo pasaport) : Vize gerekli.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport  gereklidir
Kamboçya Vizesi: 2 adet vesikalık fotoğraf ile Umumi Pasaportlar için 30 USD ödeyerek Kamboçya havalimanında vize alınacaktır.
Hususi Pasaport (Yeşil pasaport) : Vizesiz
Dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli pasaport ve 2 Adet Fotoğraf yeterli
Pasaportun süresi tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli olması şarttır.
Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
- THY ile Ankara / İstanbul / Hanoi ve Ho Chi Minh City/istanbul/ Ankara uçuşları
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçusları 50 USD dahil
- Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
- Hanoi / Siem Reap ve Siem Reap /Ho Chi Minh City ve uçak biletleri 460 USD dahil
- Havalimanı vergileri
- 5* ve 4* otellerde 7 gece ve Halong Körfezinde lüks gemide 1 gece toplam 8 gece konaklama
- Programda belirtilen bütün şehir turları ve transferler
- Programda dahil olduğu belirtilen gezilerin müze girişleri
- Kahvaltı (8) ve akşam yemekleri (8),
- 5.,8. ve 9. günler öğle yemekleri (3)
- Mekong Deltası Turu 60 USD dahil
- Chu Chi Tünelleri gezisi 40 USD dahil
- Ninh Binh gezisi 50 USD dahil
- Angkor Tapınakları giriş bileti 37 USD dahil
- Tonle Sap Gölü gezisi 35 USD dahildir.
- Kamboçya’da Apsara dans gösterili akşam yemeği
- Su Kuklası Tiyatro gösterisi
- Ninh Binh’de kayıklarla gezinti
- Mekong Deltasında kayıklarla gezinti
- Saygon Nehrinde müzikli akşam yemeği
- Seyahat güvence sigorta poliçesi
- Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
- Uçakta 20 kg. bagaj hakkı
- KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
-Vietnam vizesi 2 girişli 105 USD, nakit ödenir Ankara Vietnam elçiliğinden alınır (Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftır)
-Kamboçya vizesi: Umumi pasaportlar için 30 USD olup ülke sınırlarında 2 adet renkli vesikalık fotoğraf ile alınmaktadır.(Yeşil Hususi pasaportlar vizeden muaftır)
-5,8. ve 9. günler hariç diğer öğle yemekleri
-8.gün akşam yemeği
-Bahşişler ( Vietnam Kamboçya turlarında; grup adına dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 40 USD toplamaktadır / katilim zorunludur)
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri
GEREKLİ MALZEMELER
Terlik, şapka, sinek kovucu (sinkov), mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, mayo.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız