Van Gölü Ekspresi ile Bitlis, Muş, Tatvan Turu

Konaklama

Yarım Pansiyon Konaklama
Tatvan Kardelen Otel (4*) veya Taşar Royal (4*)
Van Ramada By Wyndham (4*)

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başı 75 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (7-12) 0 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Yüzen Adalar, Muş, Tarihi Murat Köprüsü, Bitlis, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Ahlat Selçuklu Mezarları ve Kümbetleri, Gevaş, Akdamar Adası, Doğubayazıt, İshak Paşa Sarayı, Muradiye Şelalesi, Van
Bu gezimizde katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlandırılmıştır.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE GİDİŞ-ANADOLUJET İLE DÖNÜŞ

1.GÜN : ANKARA, SİVAS
Saat 10.30’da Ankara Tren Garı’nda buluşma, Van Gölü Ekspresi’nin yataklı \ kuşetli vagonlarına yerleşme ve saat 11.20’de Bingöl Genç İstasyonu’na kadar yaklaşık 20 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Anadolu’nun eşsiz manzaralarını gün ışığında izleyerek Sivas’a ulaşıyoruz. Daha sonra yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Trende.
2.GÜN : BİNGÖL,YÜZEN ADALAR, MUŞ, BİTLİS, NEMRUT DAĞI, TATVAN
Gün doğumunda Elazığ’a ulaşıyor daha sonra Bingöl’e kadar Doğu Anadolu’yu izleyip Bingöl Genç İstasyonu’na varıyoruz. Genç’te trende ayrılıp, özel aracımızla bugün yapacağımız Yüzen Adalar, Muş, Bitlis, Tatvan turumuza başlıyoruz. Toprağının üstünde ağaç yetişmesiyle dikkat çeken Yüzen Adalar’da, göl kenarında yapacağımız yürüyüş ve dinlenme sonrası Muş’a hareket ediyoruz. Muş’ta; Ulu Cami, Muş Kalesi, Yıldızlı Han ve geleneksel Muş evlerini ve Selçuklu dönemi eseri Tarihi Murat Köprüsü'nü gördükten sonra Bitlis’e hareket. Efsaneye göre Bitlis şehri Büyük İskender’in komutanlarından Badlis tarafından İskender’in emri ile kurulmuştur. Beş minareli kent olarak anılan Bitlis’te, 1216 yılında Selçuklular tarafından yapılan İhlasiye Medresesi, Şerefiye Cami, hamamı ve tarihi çarşıyı geziyor seyir terasından kentin görüntülenmesinden sonra Nemrut Dağı’na doğru hareket ediyoruz. Van Gölü batı kıyısında Bitlis il sınırları içerisinde yer alan 2935 m yüksekliğinde adını Babil Hükümdarı Nemrut’tan alan Nemrut Dağı’na aracımızla çıkıyoruz. Sönmüş bir volkanik dağ olan Nemrut Dağından Türkiye’nin en büyük krater gölü, sıcak göl ve buhar bacalarını gördükten sonra Tatvan’a hareket ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN: AHLAT, GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, VAN
Kahvaltıdan sonra Ahlat’a hareket. Yetiştirdiği mimar ve ahşap ustalarıyla Anadolu sanatı içerisinde önemli bir yere sahip olan Ahlat’ta bulunan Selçuklu Mezarlığı, dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olup, mezarlıkta bulunan mezar taşları ölçü ve üslup açısından anıt özelliğine sahiptir. Mezar taşları üzerinde dünyada eşine rastlanmayan motifler bulunmaktadır. Ayrıca her biri anıt özelliği taşıyan mezarlar, Türk sanatı ve kültür tarihinin 800 yıllık belgeleridir. Ahlat mezar taşlarının yanı sıra Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet gibi kümbetleri ve bu kümbetlerin üzerindeki süslemeleriyle de özel bir yere sahiptir. Bu kümbetlerin de gezilmesinin ardından dünyaca ünlü Ahlat Bastonları’nın yapıldığı bastoncuları gezdikten sonra Gevaş’a doğru yola çıkıyoruz.  Burada bizi bekleyen teknemizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası'na hareket ediyoruz. Şimdi üzerinde kimsenin yaşamadığı adada 10. yüzyılda ülkeleri Vaspurakan diye anılan Ermeni krallarının konutları bulunmaktaydı. Vaspurakan Kralı I. Gagik’in 915-922 yılları arasında saray kilisesi olarak yaptırdığı Akdamar Kutsal Haç Kilisesi günümüze sağlam bir şekilde ulaşmıştır. Hristiyan sanatı içinde önemli bir yere sahip olan yapının dört yöndeki duvarlarında kabartma ve heykellerle anlatılan harika öykülerini ve adaya ismini veren Tamara'nın hikayesini dinledikten sonra adadan ayrılıyoruz. Bir sonraki durağımız M.Ö. 900-600 yılları arasından Van merkez olmak üzere bölgede büyük bir medeniyet kuran Urartuların kralı I. Sardur (M. Ö. 840-825) tarafından yaptırılan Van Kalesi'ni geziyoruz. Tuşba adı ile uzun süre Urartu Devleti’nin başkentliğini yapan kalede Urartulardan kalma Madır (Sadur) Burcu, Analı – Kız açık hava tapınağı 1.Argiti, Menua ve II Saduri’nin kaya mezarları Bin Merdivenler görüldükten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde.
4.GÜN: İSHAKPAŞA SARAYI, MURADİYE ŞELALESİ
Kahvaltı sonrası Doğubayazıt'a hareket. 18. yüzyılda Osmanlı döneminde Sancak beyi Çıldıroğulları'ndan İshak Paşa tarafından yaptırılan İshak Paşa Sarayı'na çıkıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde bu muhteşem sarayı geziyoruz. Saraydan öte bir külliye formunda olan yapıda, her biri diğerinden farklı anıtsal kapılarıyla ve figürlü süslemeleriyle Selçuklu etkisinin yanı sıra Batılılaşma etkisiyle Osmanlı sanatına girmiş olan (Gotik, Barok, Rokoko, Ampir) üslupların da etkileri görülür. Van dönüş yolu üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Tendürek Dağı'ndan çıkan Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunan şelale muhteşem bir görüntüye sahiptir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Van’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Van’da Van (Urartu) Müzesi’nin gezilmesi.  Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.
5.GÜN: ÇAVUŞTEPE, VAN, ANKARA
Kahvaltıdan sonra Kedi Evi’nin gezilmesi ve Çavuştepe Kalesi’ne hareket Surlar, Pitos depoları, Tanrı İrmuşini Tapınağı, Saray Kalıntıları, Sarnıç ve antik tuvaleti gördükten sonra Van’a dönüş. Van’da kökeni Urartu’lara dayanan Savatlı Gümüş işlerini görebileceğimiz Arubani Bedesteni’ni ve Hüsrev Paşa Cami’ni ziyaret ediyoruz. Zamanın uygunluğuna göre serbest zaman sonrası Van Ferit Havalimanı’na transfer Anadolujetin TK7087 sefer sayılı saat 19.05’de Ankara’ya hareket  saat 20.43 'de Ankara'ya varıyor bagaj alımını sonrası aracımızla Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu.

Not: 3 kişilik konaklamalar trende kuşetli vagonlarda yapılacaktır.

Sizleri önemsiyoruz!
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Van Gölü Ekspresi ile gidiş
Anadolujet uçuşu ile dönüş
Ara transferler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Ankara'dan gidiş tren bileti kuşetli vagonda, AnadoluJet ile dönüş bileti, Esenboğa Havalimanı/Tempo Tur transferi, Trende konaklama (1), otelde konaklama (3), kahvaltı (3), akşam yemeği (3),seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tren yolculuğu sırasındaki yemekler, son gün akşam ve tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL); alabilir ya da bu tur için 63 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneririz. Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, kazak, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir.