Trakya Bağ Rotası Turları

Konaklama

Daha sonra açıklanacaktır.
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3140 TL
  • Tek Kişilik Oda 3980 TL
  • Odada 3. Kişi 3020 TL
  • Çocuk (7-12) 2540 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Edirne, Sarayiçi, II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Tunca Adası, Tavuk Ormanı, Balkan Şehitliği ve Büyük Sinagog, Selimiye Cami, Kırklareli, Lüleburgaz ve Tekirdağ Bağları,


TRAKYA BAĞ ROTASI:
Trakya tarih boyu bağcılık açısından önemli bir bölge olmuştur. Trakya’nın iç kesimlerinden birleşerek gelen tarihi şarap yolları, Kırklareli ve Üsküp’le kesişir. “Tarihi Diyonissos Şarap Yolu” adını alan bu yolun, Istranca Dağları üzerinden İğneada ve Midye (Kıyıköy) limanlarına ulaştığı biliniyor. Biz de bu  topraklarına doğru yolculuğa çıkıyor ve  şarap tanrısı Dionysos’un izlerini sürüyoruz.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.00 de Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gerekli molaları vererek gece yolculuğumuza devam ediyoruz.
2. GÜN: EDİRNE, TRAKYA BAĞLARI
Sabah saatlerinde eski başkent Edirne’ye varıyoruz. Meriç Nehri kıyısında alacağımız kahvaltı sonrası  şehir turumuza 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülü kazanan II. Beyazid Külliyesi ve Sağlık Müzesi ile başlıyoruz ardından Sarayiçi   (Fatih ve Kanuni Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet’in doğduğu Edirne Sarayı kalıntıları, saray mutfakları, Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Tunca Adası, Tavuk Ormanı, Balkan Şehitliği ve Büyük Sinagog‘u (panoramik) görüyoruz. Daha sonra gezimize Mimar Sinan’ın "ustalık eserim" dediği Selimiye Cami ile devam ediyoruz. Öğle yemeği için meşhur Edirne ciğerinin tadına bakacağız. Yemeğimizin ardından, adını Trakya’nın bereketli nehri Arda’dan alan Arda Bağcılık'a doğru kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. Arda Bağcılık 85 dönüm bağlık içerisine eski tren istasyonlarını andıran, kırmızı tuğladan yapılmış sevimli bir üretim yeri. Bir yandan Fransız üzümlerini yetiştiriyor, yörenin papazkarasını canlandırmaya çalışıyor bir yandan da Macar ve Bulgar yapımı şarap fıçıları deneniyor. Serilerinin ismi de sevimli "Dokuz-Sekiz" Adını Trakyalı Roman müzisyenlerin dokuz-sekizlik ritimlerinden alıyor. Edirne'nin şen şakrak insanlarının ritmini bu seriye yansıtmışlar. Arda Bağcılık aynı zamanda Trakya’nın sağlık deposu olan Hardaliye' yi üretiyorlar. Hardaliye yapımında papazkarası cinsi olgunlaşmış yaş üzüm, vişne ve ayva yaprağı, kırılmış siyah hardal tohum kullanılır. Fermente bir içecek olmasına rağmen içerisine konulan hardal tohumları alkol oluşumunu engeller ve bu şekilde damıtılmadan alkolsüz bir üzüm içkisi olarak tüketilir. Tanıtım eşliğinde bağ gezimizi tamamlayıp tadımlarımızı yapıyoruz. Alışverişimizin ardından konaklama için otelimize dönüyoruz. Otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyenlerle rehberimiz eşliğinde Gazi Baba Meyhanesi'ne gidip eğleniyoruz.
3.GÜN: KIRKLARELİ, TRAKYA BAĞLARI, ÇORLU
Kahvaltımızın ardından Kırklareli’ye doğru yola çıkıyoruz. Bir saatlik yolun ardından Vino Dessera Bağları'na ulaşıyoruz. Kırklareli Ahmetçe köyünde Istranca Masifi yamacında kurulan Vino Dessera Bağları'nın sahibi Dönmez ailesi yirmi hektarlık alanlarında üretimlerine devam ediyorlar. Trakya'nın zengin aromalı üzüm çeşitlerinin ekili olduğu Vino Dessera sınırlı sayıda ürettiği ürünlerde  tam bir butik marka olma yolunda. Dönmez Çiftliği’nin bağlarında üretilen üzümleri işlemek amacı ile kurulan butik şarap imalathanesi katılmış olduğu DECANTER Dünya Şarap Ödülleri yarışmasında 86 puanla “Tavsiye Edilen Ürün” kategorisine girmiştir.  Uluslararası yarışmada ise Cabarnet-Merlot kupajıyla Bronz ödüle layık görülmüştür. Bağ gezisi ve tadım ile gezimize devam ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Bizans imparatoru Arcadius’un kurduğu Arcadiapolis yani Lüleburgaz’dan adını alan Arcadia bağlarına doğru yola çıkıyoruz. Lüleburgaz ve Istranca Dağları arasında, Tarihi Yolu’nun geçtiği bağlarda Sauvignon Blanc, Narince, Cabernet Sauvignon, Cabarnet Franc, Merlot, Öküzgözü ve Papazkarası cinsi üzümler yetiştiriliyor. En eski üzüm çeşitleri arasında sayılan Sauvignon Gris ve Pinot Gris cinsi üzümlerini ise Türkiye’de yetiştiren tek bağ. Arcadia Bağları, 200 hektarlık bir alana yayılan bağları, şato tipi üretim yeri, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve irili ufaklı çiftlikleriyle doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlanmış. Burada, bağ gezilerinin yanı sıra kamelyada manzaranın tadını çıkartıyoruz. Gezimizi tamamlayıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çorlu'daki otelimizde.
4.GÜN: TRAKYA BAĞLARI, TEKİRDAĞ, ANKARA
Kahvaltımızın ardından farklı bir şarap durağı olan, lezzetini ise Trakya’nın bereketli topraklarından alan  Karaevli köyünde bulunan Barel Vineyards'a ulaşıyoruz.

Bugünkü Tekirdağ Karaevli Köyü’nün, Eski Bağlar Mevkisi’nin deniz kıyısına kurulu olan Hera’nın Surları (Heraion Teichos) , o günlerde bir liman kentiydi. Bu limandan gemilerle Avrupa’ya gönderilen ürünlerin başında da bölgenin leziz ürünleri  gelirdi. O günden bugüne her dönem Karaevli’de bağcılık yapıldı. Çünkü bölgenin verimli topraklarını çevreleyen Ganos Dağları'nın kazandırdığı ılıman iklim, bölge kıyılarına vuran Marmara’nın sert rüzgarlarıyla birleştiğinde tadına doyulmaz üzümler yetişmesini sağlıyordu. Bölgenin muhteşem coğrafyasının ve verimli topraklarının kazandırdığı bu binlerce yıllık lezzet, şimdi Barel Vineyards adıyla şişelenerek soframıza geliyor.
Bu bereketli topraklarda geçmişten beri yetişen Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon Blanc , Shiraz cinsi üzümler, Barel Bağları'nda sabahın ilk ışıklarında elle salkım salkım hasat ediliyor ve hiç beklemeden bağların içinde bulunan şaraphanede işlemeye alınıyor. Şato tipi üretim denilen bu yöntemle bölgenin leziz üzümleri yüksek kaliteli Barel Vineyards ürünlerine dönüşüyor. Kurulduğundan 1997 yılından bu yana100 dönüme ulaşan bir alanda, modern bağcılık ve tekniklerin uygulandığı Barel Bağları, Trakya’nın mucizevi  topraklarında yetişen üzümlerin en doğru şartlarda kaliteye odaklı bağcılık teknikleriyle geliştiriliyor. Barel Bağlarında bağbozumu, üzümlerin tam olgunlaşma zamanında, gündoğumundan hemen önceki serin saatlerde, el ile özenle toplanarak hemen aynı bağların içindeki üretimhanede işlemeye alınıyor; anlaşılan o ki, şişelenen lezzetin sırrı burada.
bağ gezisi ve tadımın ardından Tekirdağ merkeze doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğinin ardından turumuzu sonlandırıp dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Akşam 23.30 sularında Ankara'ya varış.


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI

Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Otobüs veya Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), üç yerde yapılacak tadım ücreti 550 TL, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri (15TL), rehberlik hizmetleri ve KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-22.45 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.00 Tempo Tur önü
3-23.10 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.13 Söğütözü-Armada önü
5-23.15 Bilkent Köprüsü altı
6-23.18 Ümitköy Köprüsü altı
7-23.20 Koru Sitesi Migros karşısı
8-23.25 Yaşamkent Kavşağı BP önü
9-23.35 Eryaman Optimum Önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
-Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler , Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Eryaman--Optimum durağından binenler dönüşte MEVA ŞEHİR satış ofisi önünde indirilecektir.