Sivas, Divriği, Kemaliye (Eğin) Turu

Konaklama

KEMALİYE-BOZKURT veya YEŞİL EĞİN OTEL Tüm odalarında duş, wc
SİVAS:BURUCİYE OTEL (4*)
Yarım pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 2290 TL
  • Tek Kişilik Oda 2615 TL
  • Odada 3. Kişi 2230 TL
  • Çocuk (6-12) 1830 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır

GEZİLECEK YERLER
Divriği Ulu Cami, Kemaliye ( Eğin ), Kadıgölü, Kırkgöz, Kemaliye ( Eğin ) sokakları ve evleri, Sırakonak köyü, Apçağa köyü, Mani Yolu, Lökhane, Sivas,  Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sanayi Mektebi Müzesi, Şehir Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi, Akdağmadeni.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.30 de TEMPO TUR önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğumuz gerekli molalarla devam edecek.
2.GÜN: TAŞ YOL, ŞIRZI KÖPRÜSÜ, KEMALİYE (EĞİN), SIRAKONAK VE APÇAĞA KÖYLERİ, KIRKGÖZ
Sabah saatlerinde Sivas'a varış. Sivas'ta kahvaltımızı yapıp bir süre dinleniyoruz. Daha sonra "Tarihi Kentler Birliği" üyesi Kemaliye(Eğin)'e gidiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan yeni ŞIRZI KÖPRÜSÜ'nde duruyoruz. Keban Baraj Gölü altında kalan eski köprünün hikayesini rehberimiz sizlere anlatacaktır. Bu köprü Barbaros Baykara' nın "NEFRET KÖPRÜSÜ (ŞIRZI) adlı romanına konu olmuştur. Köprünün hemen yanı başında Taş Yol var. Burdan itibaren minibüslerle yola devam edeceğiz. İnşaatı 130 yıl süren Taşyol Karanlık Kanyon kenarındaki kaya bloklarının delinerek tünel açılması suretiyle yapılmıştır. Tüneller önce insan gücüyle açılmaya çalışılmış, daha sonra iş makineleri ve patlayıcılar kullanılarak 2003 yılında tamamlanmıştır. Toplam 17 tünel bulunmaktadır. Taşyol'un yüksekliği 5 metre, eni 6 metre, uzunluğu yaklaşık 8 Km'dir. Taş Yol'un bir kısmını yürüyerek gezdikten sonra konaklayacağımız Kemaliye ( Eğin )'e gidiyoruz. Öğle yemeğinden sonra minibüsle Kırkkonaklar köyüne gidiyoruz. Tertemiz sokakları hemen dikkatinizi çekecektir. Eski adı PEGİR olan Sırakonak köyünün sokaklarını ve eski evlerini gezdikten sonra yaklaşık bir saatlik bir yürüyüş yaparak bu sefer şiirlere konu olmuş olan Apçaağa köyüne gidiyoruz. Ahmet Kutsi Tecer'in ;
"Orda bir köy var, uzakta,
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür."
Şiiri bu köy için yazılmıştır. Bu köyü de gezdikten sonra Kemaliye'yi kuşbakışı görebileceğimiz Kırkgöz'e gidiyoruz. Su kaynağında bir süre dinlenip bol bol fotoğraf çektikten sonra Kemaliye'ye geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye'deki otelimizde.
3.GÜN:KEMALİYE, KADIGÖLÜ, MANİYOLU, DİVRİĞİ ULU CAMİ, SİVAS
Kahvaltı sonrası Kemaliye'nin hemen içinden çıkan ve Fırat'a doğru hızla akan ve Kadıgölü diye adlandırılan su kaynağını, yanındaki su değirmenini, lökhaneyi gezip mani yoluna çıkıyoruz. Yol boyu Kemaliye'lilerin yaşamından bir kesit sunan manileri okuyarak ilerliyoruz. Ardından Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi'ni gezip Divriği'ye hareket. Bölgede yaşayanlar tarafından Şeytan Şehri olarak adlandırılan Kapadokya'ya benzer oluşumların olduğu Kum Tepeleri, Kurtlu Göl, Kız Köprüsünü görüyoruz. Divriği'de ilk olarak UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'NDE yer alan  Cami ve Darüşşifası ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ulucami'yi restorasyonda olduğu için dıştan göreceğiz. Divriği Kalesi'nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyonunun görülmesi sonrası Nuri Demirağ Konağını ziyaret edeceğiz. Zamanımız kalırsa Divriği çarşısında serbest zaman verebiliriz. Divriği gezimizin ardından Sivas'a hareket. Otelimize yerleşme ve dinlenme.  Akşam yemeği ve konaklama Sivas'taki otelimizde.
4.GÜN: SİVAS, AKDAĞMADENİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası önemli Selçuklu eserlerinden olan Çifte Minareli Medrese, Gök Medrese, Sanayi Mektebi Müzesi, Şehir Müzesini gezip Kurtuluş Savaşı'nın önemli bir evresi olan Sivas Kongresi'nin de toplandığı Atatürk Kongre ve Etnoğrafya Müzesi'ni gezeceğiz.  Daha sonra öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra dönüş yolculuğu. Yolumuz üzerinde Hamidiye Kültür Bahçesi içinde yer alan Savaş Atları Müzesi ve Sivas'ın Pamukkale'si olarak bilinen Altınkale'de vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Akdağmadeni'nde Eski Kilise, İstanbulluoğlu Cami, PTT eski binası, eski hapishane binalarını fotoğrafladıktan sonra akşam saat 23.30 sularında Ankara'ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Sizleri önemsiyoruz !
-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.


ULAŞIM
Midibüs veya minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Ulaşım, köylere minibüsle ulaşım, otellerde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği,  yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler,
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-23.15 -Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.43 AŞTİ karşısı
5-23.46 Akköprü Migros karşısı
6-23.50 Fatih (Keçiören) Köprüsü
7-23.53 Samsun Yolu Aydınlıkevler Kavşağı T.Telekom önü
8-24.00 Mamak Köprüsü üstü Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler, Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
AŞTİ karşısındaki duraktan binenler dönüşte, AŞTİ'de durmanın yasak olması nedeniyle EMEK METRO durağında indirilecektir.