Saklı Cennet Macahel Yoga Kampı Turu

Konaklama

Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
4 gece tam pansiyon konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3280 TL
  • Tek Kişilik Oda 3980 TL
  • Odada 3. Kişi 3280 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Macahel, Camili Köyü, Maral Şelalesi, Efeler Köyü, Gorgit Yaylası, Borçka Karagöl, Heba Yaylası, Çifte Köprü, Kamilet Vadisi, Mençuna Şelalesi 
Bu gezimizde katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: TRABZON, ÇAYELİ, MACAHEL
Trabzon Otobüs Terminali'nde saat 08.00'da Trabzon Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşuyoruz. Trabzon Havalimanı iç hatlar terminalinden çıktığınızda rehberimiz sizi karşılayacaktır. Bu konuda rahat olun. Bagajlarımızı aracımıza yükledikten sonra Karadeniz Sahil Yolu'na dizilmiş Trabzon ve Rize ilçelerini geçerek Çayeli'ne ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde Çayeli'nin meşhur kuru fasulyesi var. Yemek sonrası Borçka'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Hopa'dan itibaren sahil yolu ile vedalaşıp  Macahel Efeler Köyünde bulunan pansiyonumuza gidiyoruz. Akşam yemeği öncesinde bir meditasyon ya da hocamızın belirleyeceği kısa bir yoga seansı ile günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.

2.GÜN: KAYALAR KÖYÜ, CAMİLİ KÖYÜ, MARAL ŞELALESİ, EFELER KÖYÜ
Saat 06.30 da kalkarak 07-08.30 arası Yoga ile güne başlıyoruz. Yoga sonrası acıkan bedenlerimizi güzel bir yöresel kahvaltı ile mutlu ediyoruz. Kahvaltı sonrası pansiyonumuzun yakınında bulunan Kayalar Köyü’ne kadar aracımızla çıkıp 1 saatlik sabah yürüyüşü yapıyoruz. Ardından Macahel bölgesinin merkezi durumundaki ve sınır karakolumuzun da bulunduğu Camili Köyün'deki ahşap camiyi ziyaret ettikten sonra Gürcü yemekleri ile kendimize geliyoruz. Yemek sonrası Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesi olan 63 metrelik Maral Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Şelale yakınlarında araçtan inerek yarım saatlik yürüyüş ile şelaleye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz biraz daha dik merdivenlerden inerek şelalenin altına kadar inip serinleyebilirler. Şelale gezimizin ardından günümüzü hava şartları müsait ise Efeler deresi kıyısında Çam ormanı içinde nefes ve meditasyon çalışması ile taçlandırıyoruz.  Ardından pansiyonumuza geri dönüyoruz. Akşam yemeği öncesinde bir meditasyon ya da hocamızın belirleyeceği kısa bir yoga seansı bizleri bekliyor. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonumuzda.
3.GÜN GORGİT YAYLASI YÜRÜYÜŞÜ
Sabah yogası sonrası  yol koşulları uygun olursa Macahel’in en güzel yaylalarından biri olan Gorgit’e gidiyoruz. Minibüs ile gidebileceğimiz noktaya kadar gittikten sonra yaklaşık 3 saatlik yürüyüşümüze başlıyoruz. Yolun bundan sonraki bölümünü ormanda yürüyerek gerçekleştireceğiz. Bazen derelerin üzerinden seke seke geçerken bazen de mis kokulu havada çimenlerin üzerinde dinlenip buz gibi akan dağ sularını içeceksiniz. Yaylaya ulaştığımızda büyüleneceksiniz. Yaylada fotoğraf çekip kumanyalarımızı yedikten sonra aynı yoldan yürüyerek aracımıza ulaşarak pansiyonumuza döneceğiz. Akşam da hava durumu nasıl olursa olsun  günümüzü yoga ile sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrası yöresel eğlencemiz ile günü tamamlıyoruz.

4.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, HEBA YAYLASI
Sabah yine 06.30 da kalkarak güne yoga ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası  "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Güzelliğiyle son yıllarda turizmin gözdesi haline gelen  gölü gezip dileyenlerle yürüyerek etrafında bir tur atıyoruz. Hava ve yol koşulları uygun olursa Heba Yaylası'na kadar minibüs ile çıkıp keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra akşam üzeri pansiyonumuza dönüyoruz. Akşam da hava durumu nasıl olursa olsun  günümüzü yoga ile sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrası yöresel eğlencemiz ile günü tamamlıyoruz.

5.GÜN MACAHEL, ÇİFTE KÖPRÜ, KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ, TRABZON

Sabah yine 06.30 da kalkarak güne yoga ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı minibüse yerleştirdikten sonra yolculuğumuza Arhavi'ye kadar devam edeceğiz. İlk durağımız Çifte Köprü. Kamilet ve Soğucak-Şahinkaya derelerinin birleştiği noktada, iki ayrı dere üzerine inşa edilmiş olan bu kemer köprüler ve bulundukları ortam sizleri büyüleyecektir. Köprüleri gezdikten sonra Kamilet Vadisi boyunca ilerleyerek Mençuna Şelalesi'ne yürüyeceğimiz patikaya yakın bir noktada duruyoruz. Bundan sonrasını yürüyerek gideceğiz. Yürümek istemeyenler buradaki tesiste dinlenebilirler. Gidiş-Dönüş bir saatlik bir yürüyüşümüz var. Gidiş genellikle çıkış. Ama patika çok düzgün ve yer yer tahta merdivenler yapılmış. Zaten yavaş çıkacağız. Çıktığınızda görüntünün buna değdiğini göreceksiniz. Bir süre oturup dinleniyoruz. Şelale ilk basamakta 60 metreden, daha sonraki ikici basamakta 20 metreden dökülerek yüzülebilecek genişlikte bir havuz oluşturuyor. Daha sonra ayni patikadan aşağı iniyoruz. İniş çok kolay, ama bütün dağ kazalarının da inişte meydana geldiğini unutmayalım. Aracımızı bıraktığımız yerdeki tesiste çaylarımızı içtikten sonra  Ardeşen yakınlarında Fırtına Vadisi'nde rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu değil. Ancak katılmak istemeyen misafirlerimizin tesiste dinlenerek beklemesi gerekiyor. Rafting sonrası sizleri Trabzon Havalimanı'ndan veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu ediyoruz. Trabzon'a varış saatimiz 19.00


HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Trabzon'dan başlayarak tekrar Trabzon'a dönünceye kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (4), kahvaltılar (4), öğle yemekleri(4), akşam yemekleri (4), seyahat güvence sigorta poliçesi  milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Trabzon gidiş-dönüş ulaşımı, ilk gün kahvaltı, son gün öğle ve akşam yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti.
GEREKLİ MALZEMELER
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok isinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

DİĞER BİLGİLER 
- Size özel turlar için arayınız.
-Tur tarafımızdan iptal edildiği takdirde, katılımcıların aldığı Ekonomi/Promosyon biletlerinde vergi haricindeki iade edilmeyen ücret tarafımızca karşılanacaktır.
-Yaşadığını şehirden güncel uçak ve otobüs ücretleri
-Ara ulaşımlar
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim, yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
-Bölge yemekleri
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. Öğle yemeklerinde kumanya vermek zorunda kalıyoruz. Yürüdüğümüz yerlerde herhangi bir tesis olmadığından ton balığı, domates, salatalık, peynir, ekmek, meyve suyu, ekmek arası et veya tavuk verebilmekteyiz. Ancak denk gelen günlerde zaman zaman mangal keyfi yaptığımız da oluyor.
-Diğer önemli bilgiler
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
-Program değişikliği
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
-Hava koşulları
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
-Alışveriş
Turumuz Tam pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
-Katılımcılar
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir.