Nilde Gemi İle Mısır Turu (Aykut Mısırlıgil Özel)

Konaklama

Lüks nehir gemisinde 4 gece, 4 ve 5* otellerde 3 gece, toplam 7 gece konaklama, 8 Akşam + 8 Öğle yemeği
Nil Nehri: NTS Nile Cruise 5*
Kahire: Barcelo Pyramids Hotel 4*
İskenderiye: Helnan Maamoura Alex 5*
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve
“ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirme ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İSTANBUL'DAN KATILACAKLARA 100 USD İNDİRİM
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1820 USD
  • Tek Kişilik Oda 2195 USD
  • Odada 3. Kişi 1790 USD
  • Çocuk (2-11) 1700 USD
  • Bebek (0-2)0 USD

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Luxor, Karnak, Krallar Vadisi, Edfu, Kom Ombo, Aswan, Abu Simbel, Kahire, Giza Piramitleri, İskenderiye

*PROGRAMDA YAZAN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR. 

1. GÜN:   ANKARA, İSTANBUL 
Saat  18.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması,
Saat  20.40 TK 2171 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket,
Saat  21.50 İstanbul Havalimanı'na varış. Gezimize İstanbul'dan katılan ve bilet, pasaport, bagaj işlemlerini kendileri tamamlamış konuklarımızla dış hatlar terminalinde buluşma.
2. GÜN: İSTANBUL, LUKSOR  
Saat  00.55  TK 682 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan Luksor'a hareket.
Saat  02.45 Luksor'a varış. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası erkenden alınacak kahvaltı sonrası Antik Mısır Uygarlığı’nın en değerli yapıtlarından olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Luksor ve Karnak Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından Nil Nehri üzerinde yapacağımız gezimize başlamak üzere gemiye giderek kabinlerimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
3. GÜN: LUKSOR, KRALLAR VADİSİ, EDFU  
Gemide kahvaltı sonrasında Batı yakasında ilk kadın Firavuna ait Hatşepsut Tapınağı, Memnon Dev Heykelleri ile Krallar Vadisi gezilecektir. Öğleden sonra ise gemi ile Nil Nehri üzerinde muhteşem yolculuğumuza başlayarak, Esna üzerinden Edfu’ya doğru yola çıkacağız. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama gemide.
4. GÜN: EDFU, KOM OMBO, ASWAN
Gemide kahvaltı sonrası Nil Nehri kıyısında kurulmuş, yıllarca zarar görmeden kumlar altında kaldıktan sonra yeniden gün ışığına çıkartılmış Edfu Tapınağı (Şahin Tanrı Horus Tapınağı) gezilecektir. Öğleden sonra Nil Nehri'nde muhteşem manzaralar eşliğinde gezintimiz devam edecektir. Bugün ayrıca, antik dönem tıp aletlerinin duvarlarındaki gravürlere işlendiği, antik tıp merkezi Kom Ombo Tapınağı (Şahin Tanrı Horus ve Timsah Tanrı Sobek Tapınağı) gezilecektir. Gemi yolculuğumuz Nil Nehri üzerinden Aswan’a doğru devam edecek. Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
5. GÜN:  ASWAN, “ABU SIMBEL” 
Sabah kahvaltılarımızı yanımıza paket şeklinde alarak, Abu Simbel’e doğru erkenden yola çıkıyoruz. Kapısında ki 4 dev Ramses heykeli ile Antik Mısır’ın sembollerinden biri haline gelen, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Abu Simbel Tapınağı'nın gezilmesinin ardından Aswan’a dönüş. Nil Nehri üzerinde kurulmuş ve dünyanın en önemli barajlarından olan Aswan Barajı’nın gezilmesinden sonra gemiye dönüş. Bugün Feluka isimli yelkenlilerle Nil Nehri'nde gezinti de yapılacaktır. (Lütfen felukalara binmeden önce can yeleğinizi gemiden alınız). Öğle ve akşam yemeği ile konaklama gemide.
6. GÜN:  ASWAN, KAHİRE 
Gemide sabah kahvaltısı ardından, öğle yemeği dahil gezimizde, Aswan Barajı yapılmadan önce, sular altında kalmasını engellemek için UNESCO’nun katkıları ile yeri değiştirilerek kurtarılan meşhur Philae Tapınağı gezilecektir. Nil Nehri’nde keyifli bir tekne gezisi ile varacağımız Nubian Köyü’nde renkli evleri, baharatları, el işi ürünlerin satıldığı çarşıyı yürüyerek gezeceğiz. Akşam yemeği dahil gezimizde bugün iç hat uçuşu ile Aswan’dan Kahire’ye gideceğiz. Konaklama Kahire’de.
7. GÜN : KAHİRE 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Antik Dünya'nın 7 harikasından biri olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Giza Piramitleri (Keops, Kefren ve Mikerinos) ve Sfenks gezilecektir. Öğle yemeği dahil gezimizde ayrıca Kahire Kalesi, Mehmet Ali Paşa Cami de görülecektir. Akşam yemeği ve konaklama Kahire’de.
8. GÜN : KAHİRE, İSKENDERİYE 
Kahvaltı sonrası düzenlenecek öğle yemeği dahil Kahire turumuzda, dünyanın en zengin müzelerinden biri olan Kahire Müzesi ve 2021 Nisan ayında tüm dünyanın yakından takip ettiği görkemli bir törenle yeni binasına taşınan Mısır Medeniyeti Ulusal Müzesi'ni  gezeceğiz.  Muhteşem akustiğe sahip kubbeleri ile ünlü Sultan Hassan Cami ve İran Şahı Pehlevi ile son Türk kökenli Mısır Kralı olan Kral Faruk’un türbelerinin de bulunduğu Refai Cami gezilecektir. Bugün ayrıca Kahire’nin en meşhur çarşısı olan Khan El Khalili Çarşısı'nda serbest zaman da verilecektir. Gezimizin ardından, Kahire ve Giza'dan sonra Mısır'ın üçüncü, Afrika'nın ise yedinci büyük kenti ve ekonomik merkezi olan İskenderiye’ye doğru, yaklaşık 3 saat sürecek bir yola çıkacağız. Konaklama ve akşam yemeği İskenderiye’de.
9. GÜN :  İSKENDERİYE 
Kahvaltı sonrası, MS 2. yüzyılda yapıldığı düşünülen ve 1900’lü yıllarda keşfedilen, Kom es Shoqafa isimli yeraltı mezarlarını ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız ise Roma, Bizans ve İslam dahil olmak üzere farklı dönemlerden 1.800’den fazla eserin sergilendiği İskenderiye Ulusal Müzesi. Öğle yemeğinin ardından, MÖ 3. yüzyılın başlarında Mısır'ın İskenderiye kentinde Ptolemaios hanedanı tarafından kurulmuş olan İskenderiye Kütüphanesi gezilecek ve M.S. 3. yüzyılda Kral Diocletian'ın onuruna yaptırılan Pompei Sütunu’nu panoramik olarak göreceğiz. Akşam yemeği sonrası havalimanına transfer.
10. GÜN :  İSKENDERİYE, İSTANBUL, ANKARA 
Saat  03.30 TK 697 sefer sayılı uçakla İskenderiye’den İstanbul’a hareket,
Saat  06.50 İstanbul Havalimanı'na varış ve pasaport işlemlerinden sonra iç hatlar terminaline geçiş ve İstanbul’dan ayrılacak misafirlerimizle vedalaşma.
Saat 09.00 TK 2134 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket,
Saat 10.05  Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu. 

TUR GÖREVLİSİ
AYKUT MISIRLIGİL

ULAŞIM BİLGİSİ
THY İLE ANKARA VE İSTANBUL'DAN
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

AŞI BİLGİSİ
Aşılı ve aşısız tüm yolcuların Mısır'a seyahatine izin verilmektedir.(Güncelleme 23.06.2022)
Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız

VİZE BİLGİSİ
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :45 yaş altı yolcuların vizesi, gerekli evraklar getirildiği takdirde acentamız tarafından Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
Umuma mahsus (Bordo) pasaportlu 45 yaş ve üstü yolcular ise Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan vize alacaklardır.
Pasaport geçerlilik süresinin tur bitiş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması şarttır. Bu ve buna benzer sebeplerle ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.
Pasaport başvurularının sonuçlanarak defterin tarafınıza ulaştırılması süreci bazı durumlarda yaklaşık 6 haftayı bulabilmektedir. Pasaport alacak ya da yenileyecek misafirlerimizin seyahat planlamalarını bu durumu göz önünde bulundurarak yapmalarını tavsiye ederiz.
Dışişleri Bakanlığı'nın yayımlamış olduğu resmi pasaportun geçerlilik sürelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz
http://www.mfa.gov.tr/resmi.tr.mfa

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-THY ile Ankara/İstanbul/Luksor ve İskenderiye/İstanbul/Ankara gidiş dönüş uçuşlar
-THY ile Ankara-İstanbul gidiş-dönüş bağlantı uçuşları 100 USD dahil
- Aswan-Kahire iç hat uçuşu
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı vergileri
-4 Gece Nil Nehri’nde 5* Deluxe gemide konaklama
-2 gece Kahire’de 4* otelde ve İskenderiye’de 5* otelde 1 gece konaklama
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
-Kahvaltılar (8), öğle yemekleri (8) ve akşam yemekleri (8),
-Seyahat güvence paketi poliçesi
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- 150 TL Yurt dışı çıkış vergisi pulu
- 50 USD Vize ve servis ücreti.( Yeşil pasaport vizeden muaftır )
(Nakit tahsil edilir.)
Yeşil Pasaporta vize yok.
Umuma mahsus (Bordo) pasaporta vize gerekli :45 yaş altı yolcuların vizesi, gerekli evraklar getirildiği takdirde acentamız tarafından Mısır Büyükelçiliği'nden alınacaktır.
Umuma mahsus (Bordo) pasaportlu 45 yaş ve üstü yolcular ise Mısır Havalimanı'nda 25 $ nakit ücret ödeyerek sınırdan vize alacaklardır
-Bahşişler ( Mısır turlarında; grup adına yerel rehber, kaptan, otel, restoran vb kişilere dağıtılmak üzere, tur liderimiz gezi başında kişi başı 35 $ nakit olarak toplanacaktır/ katılım zorunludur)
-1. ve 10.günler akşam yemeği
-Alkollü ve alkolsüz içecekler, telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar
-Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
-Programda dahil olduğu belirtilmeyen müze ücretleri

GEREKLİ MALZEMELER
Kazak, terlik, şapka, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız