Malatya, Arapgir, Doğa ve Kültür Turu

Konaklama

Daha sonra açıklanacaktır.
3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 3290 TL
  • Tek Kişilik Oda 3690 TL
  • Odada 3. Kişi 3140 TL
  • Çocuk (7-12) 2690 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Malatya, Darende, Tohma Kanyonu, Kudret Havuzları, Yeşilyurt, Levent Vadisi, Arapgir, Kutanlı Peri Bacaları, Roma Köprüsü, Onar Köyü Kaya Mezarları
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1. GÜN: ANKARA, MALATYA
Akşam saat 23.30 da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. 
2. GÜN: DARENDE, YEŞİLYURT
Sabah saatlerinde Darende’ye varış. Kahvaltı sonrası Tohma Kanyon'a gidiyoruz.  Somuncu Baba Külliyesi ile Taş köprü arasında yer alan kanyon jeolojik dönemlerdeki kırılmalarla oluşmuştur. Kanyon'da sarp kayalıklar arasından su sesleri eşliğinde yürüyüş yapıyor, kayalıklardan kaynayan suyun farklı derinliklerdeki 3 havuzu doldurması ile oluşan Kudret Havuzları'nı gördükten sonra Günpınar Şelalesi'ne gidiyoruz. Daha sonra Yeşilyurt ilçesine hareket ediyoruz. Bölgenin tekstilinin önemini vurgulayan Ahmet Çalık Tekstil Müzesi’nde geçmişten günümüze tekstil hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Sonrasında Yeşilyurt’tun tarihi evleri ve sokaklarından geçerek kayısı çekirdeğinden yapılmış olan kahvemizi kırk dört yıllık Kahve Konağı’nda denemek için serbest zaman sonrası Malatya’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. GÜN: LEVENT VADİSİ (TREKKİNG VE SEYİR TERASI)
Kahvaltı sonrası Akçadağ ilçesinde yer alan Levent Vadisi'ne hareket. Vadi, dünyadaki ilginç doğal alanlar arasında gösterilen ve neolitik çağdan kalma kalıntıların da bulunduğu 28 kilometre uzunlukta bir alana sahiptir. Vadi son derece ilginç jeolojik oluşumlar, uçurumlar ve duvar kısımlarında kaya kabartmalarının hakim olduğu yüzlerce mağarayı da içerisinde barındırmaktadır. Vadiyi yüksekten görüntülemek için Seyir Terası'nda mola veriyoruz. Daha sonra Levent Vadisi Tümülüs Rotası'nda yürüyeceğiz. Tepedeki Tümülüse çıkmadan Levent vadisi ve çevre dağ silsileleri panoraması eşliğinde keyifli bir yürüyüş sonrası Aslantepe Höyüğü Ören yeri ziyaret edeceğiz. Ardından Fotoğraf Makinesi Müzesi ve Gramafon Müzesini gördükten sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. GÜN: ARAPGİR, KUTANLI PERİ BACALARI, ROMA KÖPRÜSÜ
Kahvaltımızın sonrası aracımız ile Kutanlı Peri Bacaları, Roma Köprüsü parkurunun başlangıç noktası olan Suceyin Köyü yakınlarında bulunan Meydan Köprüsü’ne geçiyoruz. Yürüyüşümüze Sultan IV Murat’ın atlı birliklerinin geçtiği patikadan yürüyerek başlıyoruz. Ardından Kutanlı Peri Bacaları tüm güzelliği ile bizi karşılıyor. Erozyonal aşınımlı Peri bacalarını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Rotamız boyunca doğal yaşam mağaraları, kaya mezarları arasından geçerek Roma Köprüsü’ne iniyor. Zamana meydan okuyan Roma Köprüsü’nde fotoğraf molasının ardından yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Aracımız ile Arapgir’in içinde bulunan ve geçmişin izlerini bize sunan Emiroğlu Konağı, konaklar ve Millet Han, Tarih Parkı'nı ve yöresel ürünlerin (Ağın leblebisi, mor reyhan çayı, kuru dut, kuru kayısı, köhne üzüm kurusu, reyhan reçeli vb)  satıldığı çarşıyı geziyoruz. Ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi alıyoruz.
5. GÜN: ARAPGİR, ONAR KÖYÜ KAYA RESİMLERİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası aracımız ile Arapgir ilçesine on beş kilometre mesafede yer alan Onar Köyü’ne gideceğiz.  Malatya bölgesindeki Roma dönemi kaya mezarlarına güzel bir örnek teşkil edecek olan Onar Köyü Nekropolü içinde bulunan kaya resimlerini görerek kısa yürüyüş yapacağız. Yürüyüş sonrası yaklaşık 550 yıllık olduğu düşünülen Onar Köyü Cem Evi'nin görülmesinin ardından köyün kerpiç evlerinden oluşan sokaklarını geziyor ve üzümün hikayesini dinliyoruz. Öğle yemeğimizi de köyde aldıktan sonra dönüş yolculuğu. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış. 

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz

ULAŞIM
Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ulaşım, otelde konaklama(3), kahvaltılar (4), akşam yemekleri(3), çevre gezileri, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Son gün akşam yemeği, tüm öğle yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler. 
GEREKLİ MALZEMELER
Bölgenin ve mevsimin iklim koşullarını göz önüne alarak malzeme getirmenizi öneriyoruz.
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, anorak, kazak, bere, eldiven, atkı, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası, su kabı, anti bakteriyel jel, küçük termos, kupa bardak, güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi, filmi veya yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Size Özel Tur için bizi arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

1-23.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.30 Tempo Tur önü
3-23.40 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.43 AŞTİ karşısı
5-23.45 Akköprü Ankamall karşısı
6-23.48 Fatih (Keçiören) Köprüsü altı
7-23.50 Samsun yolu Aydınlıkevler kavşağı T.Telekom önü
8-23.55 Mamak Köprü Üstü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.