Beyrut Turu

Konaklama

Aşağıdaki oteller veya benzerlerinde konaklanacaktır.
Warwick Palm Beach (****)
Not: Aynı odada 3 kişi konaklamalar, odada sıkışıklık yaratabilir ve “ek yatak” sabit yatak konforunda olmayabilir.
4* Otellerde 4 Gece Konaklama, 4 Akşam, 1 Öğle Yemeği

Erken Rezervasyon

Tur tarihinden 60 Gün öncesine kadar, kişi başı 100 USD yatıranlara oda başına 100 USD indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Tur tarihinden 35 Gün öncesine kadar, kesin kayıt yaptıranlara oda başına 50 USD indirim.
Grup veya Kurum indirimlerinden en yüksek olanı, kazanılan indirime ek olarak uygulanır.
Rezervasyon yapılan tarihe göre yukarıdaki indirimlerden sadece biri uygulanır.
Türk Lirası fiyatlarımız bilgilendirme amaçlıdır. Ödeme yapılan günlerdeki, Merkez Bankası efektif satış kurundan hesaplanarak ücret tahsil edilir.
İstanbul bağlantısı için bizi arayınız
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
SİZE ÖZEL TUR VEYA GRUP İNDİRİMİ İÇİN ARAYINIZ

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1200 USD
  • Tek Kişilik Oda 1425 USD
  • Odada 3. Kişi 1200 USD
  • Çocuk (2-11) 1150 USD
  • Bebek (0-2)0 USD

Tur Programı Tur Programı YazdırGEZİLECEK YERLER
Beyrut, Anjar Baelbek, Ksara, Sidon, Tyre, Beiteddine Sarayı, Biblos, Harissa, Jeita Mağarası

PROGRAMDA YAZAN TÜMÇEVRE GEZİLERİ FİYATA DAHİLDİR

1.GÜN: ANKARA, BEYRUT, “ANJAR, BAELBEK, KSARA”
Saat  00.00 TEMPO TUR önünde buluşma ve özel otobüsümüzle Esenboğa Havalimanı'na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin yapılması.
Saat  02.30 Anadolujet TK 7958 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.
Saat  04.00 Lübnan’ın başkenti Beyrut’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından üzüm bağları ile meşhur Ksara'ya gideceğiz. Daha sonra Bekaa Vadisi’nden geçerek Baalbek Antik Kenti’ne gideceğiz. Bugün öğle yemeği dahil gezimizde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Baalbek'te iyi korunmuş olan Baküs Tapınağı ile Venüs Tapınağı görüldükten sonra ovanın güney kısmında yer alan tarihi Emevi bölgesini ziyaret etmek için Anjar'a gidiyoruz. Anjar'da yapacağımız turun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği geleneksel müzikler eşliğinde Lübnan restoranında. Konaklama Beyrut’ta.
2.GÜN: BEYRUT, ''SİDON, TYRE, MAGHDOUCHÊ''
Sabah kahvaltı sonrası Lübnan’ın başkenti Beyrut’un güneyinde, Akdeniz sahilinde yer alan Antik Çağda önemli bir Fenike şehri olan Sayda, eski ismi ile Sidon'a gidiyoruz. 1517'de Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılan ve 400 yıl Osmanlı idaresinde kalan bu şehri gezdikten sonraki durağımız; UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Sur Kenti, eski adı ile Tyre. Lübnan'ın Akdeniz kıyısında yer alan tarihi bir liman kenti olan Tyre gezimizin ardından Maghdouché’ye hareket ediyoruz. Burada Maghdouché'nin en ünlü simgesi, Meryem Ana'nın İsa'nın dirilmesini beklerken dinlediği yer olduğuna inanılan mağaranın üzerinde inşa edilmiş bir Marian Tapınağı olan Mantara Meryem Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Beyrut’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Beyrut’ta.
3.GÜN: BEYRUT, “BEITEDDINE, DEIR EL-QAMAR
Kahvaltı sonrası ilk durağımız Lübnanlı yöneticilerin 16.yy dan 18.yy'a kadar yerleşim yeri olan eski Deir El-Qamar köyü. Lübnan'ın Elhamra’sı olarak bilinen Beiteddine Sarayı’na varışımızın ardından, 19. yy Lübnan mimarisinin en iyi örneği olarak kabul edilen, 1001 gece masallarını andıran bu muhteşem sarayı gezeceğiz. Gezi bitiminde Beyrut’a dönüş. Şehirde fotoğraf molaları ile keşfedeceğimiz panoramik gezide Solidere, Şehitler Meydanı, Roma dönemi hipodrum kalıntıları ile Beyrut’un sembolü haline gelmiş Raouche Kayaları görülecektir. Bugün ayrıca Lübnan’ın Fenike dönemine kadar inen arkeoloji ve sanat eserlerinin sergilendiği Lübnan Ulusal Müzesi’ni de gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Beyrut’ta
4.GÜN: BEYRUT, “BYBLOS, JEITA, HARISSA”
Kahvaltı sonrası Akdeniz kıyısında kurulmuş, Antik dönem Fenike limanı Biblos’u geziyoruz. Şirin limanı, balıkçılar ve renkli evleri ile keyif veren Biblos’ta yürüyerek yapacağımız gezi sonrası Beyrut’a döneceğiz. Öğleden sonra teleferikle Harissa Tepesi’ne çıkarak muhteşem manzarayı ve meşhur Meryem Ana heykelini görüyoruz. Daha sonra dünyanın en büyük doğal mağaralarından ve içerisinde bulunan gölet ile göz kamaştıran Jeita Mağarası’nı geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Beyrut’ta.
5.GÜN: BEYRUT, ANKARA
Sabaha karşı otelden ayrılacak ve uçuşumuz için havalimanına gideceğiz.
Saat 05.00 TK 7959 sefer sayılı uçakla Beyrut’tan hareket,
Saat 06.30 Ankara Esenboğa Havalimanı'na varış. Bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra özel aracımız ile Tempo Tur önüne transfer ve gezimizin sonu

TUR GÖREVLİSİ
KANSAV ARSLAN
20 yılı aşkın süredir profesyonel tur rehberliği yapan Kansav Arslan, yurt içinde ve yurt dışında binlerce misafiri gezdirmiştir. Asya, Avrupa, Latin Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi tur lideri olarak gezdiren Arslan; 18 yıldır Tempo Turizm'de görev yapmaktadır. Hem yurt içi hem yurt dışı seyahatlerini çeşitli dergilerde ve bloglarda gezi yazıları olarak paylaşmaktadır.
ULAŞIM BİLGİSİ
THY ile Ankara’dan direkt uçuşla.
Diğer illerden bağlantı için lütfen iletişime geçiniz.
Yurt dışı turlarımızda programda yazan uçuş saatleri bazen THY tarafından değiştirilmektedir. Yapılan değişiklikler internet sitemizde güncellenmektedir. Oluşabilecek uçuş saati değişikliklerinden veya rötarlardan zarar görmemeniz için “münferit iç hat veya münferit dış hat” kendi biletini alanların mutlaka THY’den bağlantılı bilet almalarını öneriyoruz. Aksi takdirde doğabilecek olumsuzluklarda acentamızın sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

AŞI BİLGİSİ
Aşılarını tamamlamış yolcular, Lübnan'a hareket etmeden önceki son 6 ay içinde herhangi bir COVID-19 aşısının gerekli tüm dozlarını yaptırdıklarını gösteren bir belgeye sahip olmalıdır. Bu süreden sonra, yolcuların tamamen aşılanmış sayılabilmeleri için hatırlatma dozlarını yaptırmaları gerekecektir.
Hatırlatma dozu yaptırmamış ya da aşılanmamış yolcuların kalkıştan en fazla 48 saat önce alınmış negatif COVID-19 PCR test sonucuna sahip olmaları gerekmektedir. (Güncelleme 21.05.2022)

Covid-19 Yurt Dışı Seyahat Sigortası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

VİZE BİLGİSİ
Vize Yok.

Herhangi bir sebeple ülkeye giriş yapamayan yolcuların sorumluluğu pasaport sahibine aittir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
-Anadolujet ile Ankara/Beyrut ve Beyrut /Ankara gidiş dönüş uçuşlar
-Tempo Tur – Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transferleri
-Havalimanı Vergileri
-4 gece Beyrut’ta 4* otelde konaklama
-Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler ve müze giriş ücretleri
-Kahvaltılar (3), öğle yemekleri (1) ve akşam yemekleri (4),
-Seyahat Güvence Paketi Poliçesi.
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmetleri
-Uçakta 20 kg bagaj hakkı
-KDV 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
-150 TL yurt dışı çıkış pulu
-Bahşişler (Lübnan turlarında; Yerel rehber, şoför, restaurant ve benzeri bahşişleri grup adına dağıtmak üzere, tur liderimiz gezi başında
kişi başı 20 $ toplamaktadır/ katılım zorunludur)
- 1. Gün hariç diğer öğle yemekleri
- Programda dahil olduğu yazmayan diğer müzelerin girişleri
- Otellerde ücretli televizyon kanalları (pay tv)
- Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar

GEREKLİ MALZEMELER
Yağmurluk, ceket, uzun kollu giyecekler, terlik, şapka, başörtüsü (bayanlar için), su kabı(matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

Vize ve Sıcaklık Bilgileri için lütfen tıklayınız
Yurt Dışı Turlar Genel Bilgiler için lütfen tıklayınız