Şavşat, Meydancık, Macahel, Fırtına Vadisi Turu

Konaklama

6 Gece Tam pansiyon konaklama
- Şavşat Green Valley Otel (3*)
- Maden Köyü Bazgiret Göl Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
- Efeler Köyü Dedaena Pansiyon Tüm odalarında duş,wc
- Pokut Yaylası Orion Butik Otel Tüm odalarında duş,wc
Bu turlarımız pansiyon-otel konaklamalıdır. Pansiyonlarda sinirli sayıda oda olması nedeniyle tek kişilik oda fazla veremiyoruz.

Erken Rezervasyon

................kadar kesin kayıt yaptıranlara kişi başı .........TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 4740 TL
  • Tek Kişilik Oda 5890 TL
  • Odada 3. Kişi 4740 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Ardahan Kalesi, Bülbülan Yaylası, Geçitli Yaylası, Karagöl, Rabat Kilisesi, Ardanuç, Cehennem Deresi Kanyonu, Şavşat, Yavuzköy,  Şavşat Karagöl, Balık Gölü, Şırata Gölleri,  Rutav Gölü, Meydancık, Maden Köyü, Vaket Yaylası, Napurnev Yaylası, Çuripira Yaylası,  Macahel(Camili), Maral Şelalesi, Borçka Karagöl, Karçal Dağları, Hopa,  Fırtına Vadisi, Şenyuva Köyü, Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Kaleköy, Çiçekli Yayla (Elevit)
Bu gezimizde katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: KARS, ARDAHAN, BÜLBÜLAN YAYLASI, ARDANUÇ, ŞAVŞAT
Kars Havalimanı'nda saat 09.30'da buluşma sonrası hareket. Ardahan’a varış ve Kura Nehri kenarında yapacağımız geç kahvaltı sonrası Ardahan Kalesi’ni gezip fotoğraflayacağız. Ardından Bülbülan Yaylası’na hareket ediyoruz. Yayla her mevsim farklı görüntüler sunmaktadır. Daha sonra Geçitli Yaylası’na gidiyor aracımızdan inip Karagöl’e 1,5 saatlik yürüyüş sonrası aracımıza dönüyoruz. Yürüyüş sonrası Ardanuç yakınlarındaki Bulanık Köyü’nde bulunan Gürcü Kiliselerinden Rabat Kilisesi’ni fotoğraflayacağız. Ardanuç merkezde vereceğimiz çay molası sonrasında Cehennem Deresi kanyonunda yapacağımız 40 dakikalık yürüyüş sonrası Cittaslow (yavaş şehir) kenti olan Şavşat'a gidiyoruz. Yeşillikler içindeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: PINARLI,  CİRİTDÜZÜ, BALIK GÖLÜ, ŞAVŞAT KARAGÖL, RUTAV GÖLÜ
Kahvaltı sonrası birbirinden güzel Şavşat Köyleri'ni göreceğiz. Otantik dokusu bozulmamış köylerin her biri birer tablo gibi. Ciritdüzü ilk göreceğimiz köy. Pınarlı (Suloban) Köyü'nü geçip  Gençiyan Dağı dibinde bulunan Balık Gölü’ne gideceğiz. Aracımız ile Büyük ve Yeni kışlalara kadar gittikten sonra yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüş ile önce Şırata Gölleri ardından orman içinden yürüyerek Balık Gölüne ulaşıyoruz. Yürümek istemeyen misafirlerimiz buluşma noktasına araç ile de gidebilir.  Öğle yemeği molamızdan sonra Veliköy'ü görüp, Şavsat Karagöl'e geçiyoruz. Göl kenarındaki bir patikada kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra Yukarı Koyunlu Köyü’nde bulunan Rutav Gölü'nde günün yorgunluğunu atıyoruz.  Otelimize dönmeden önce son olarak Yavuzköy Seyir Terası’ndan bir tabloyu andıran Yavuzköy'ü seyredeceğiz. Daha sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:MEYDANCIK YAYLALARI,  NAPURNEV YAYLASI, MADEN KÖYÜ(BAZGİRET), VAKET YAYLASI
Kahvaltı sonrası aracımızla Tepebaşı Köyü yakınlarında bulunan Napurnev Yaylası'na çıkıyoruz. Yayla yakınlarındaki çeşmede kısa bir mola verip dağ sırtlarına inci gibi dizilmiş yaylaları seyrediyoruz. Hangi yöne dönerseniz dönün farklı bir yayla ve farklı bir güzellik göreceksiniz. Aracımızla Cancır Düzü'ne kadar gittikten sonra inip Maden Köyü'ne doğru yürümeye başlıyoruz. Araç yolundan hep iniş olarak yapacağımız yürüyüş sonrası Maden (Bazgiret) Köyü'ne ulaşacağız. Otantik dokusu bozulmamış olan köy, orman ve kayalıklarla çevrili. Köyde konaklayacağımız pansiyonumuza yerleşip öğle yemeği molası verdikten sonra Vaket Yaylası'na yürüyoruz. Bir bölümü yokuşlu olan bu yolu çıkması çok zor değil ancak yürümek istemeyenler arabayla da gidebilirler. Vaket türkülere konu olmuş, güzelliği dillere destan bir yayla. Yaylada bol bol fotoğraf çekip dinleneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Bazgiret Göl Pansiyon’da. Tüm odalarda duş ve tuvalet bulunmaktadır.
4.GÜN: MEYDANCIK, MISIRLI KÖYÜ, ÇURiPiRA YAYLASI, MARAL ŞELALESİ
Kahvaltı sonrası Meydancık Beldesi'ni görüp Mısırlı Köyü'ne gidiyoruz. Dere kenarına dizilmiş ahşap samanlıkları fotoğraflayıp Türkiye-Gürcistan sınırına çok yakin bir noktada bulunan Çuripira Yaylası'na çıkıyoruz. Çuripira bir Macahel Yaylası. Yaylada bol bol fotoğraf çektikten sonra Macahel'e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yukarı çıktıkça orman dokusu tamamen bitecek. Tam tepede bir taraftan Macahel'i, Karçal dağlarını, diğer taraftan Gürcistan'ı görmeniz mümkün. Tepeyi aştıktan sonra artık Macahel'deyiz. Zirve de kısa bir fotoğraf molası verip fazla beklemeden Maral Şelalesi'ne doğru yolumuza devam ediyoruz. Maral Köyü'nü geçip aracımızın yaklaşabildiği son noktadan itibaren gidiş-dönüş 30 dakikalık bir yürüyüş yapacağız. Patika rahat ancak şelalenin görülebileceği alana giden yolda iki yüz metrelik bir iniş bulunmakta. Maral Şelalesi, 65 metreye yakın yükseklikten düşmekte. Ladin ve kayın ağaçları arasından, kelebekler eşliğinde, şelalenin dibine inmek isteyenlerle rehberimiz eşlik edecektir ancak şelale seyir terasından daha güzel görünmektedir. Burada bir süre dinlenip çayımızı içtikten sonra aracımıza yürüyerek geri dönüyoruz. İlk durağımız Macahel'in merkezi konumundaki Camili. Burada bulunan ahşap cami ve sınır karakolumuzu gördükten sonra öğle yemeği molamızda yöresel tatlar olacaktır. Yemek sonrası hava durumuna göre derede yüzme veya köylerde yürüyüş yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Efeler Dedaena Pansiyon’da.;
5.GÜN: BORÇKA KARAGÖL, HOPA, FIRTINA VADİSİ, RAFTİNG
Kahvaltı sonrası yolumuz üstünde Tamara Köprüsü'nü fotoğraflayacağız. Ardından "Saklı Cennet" olarak adlandırılan Borçka Karagöl'e gidiyoruz. Göl tüm güzelliği ile son yıllarda turizmin gözdesi. Dileyenlerle göl kenarında yürüdükten sonra Hopa'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Bugün öğle yemeğinde yarısı bile doymanıza yetecek, salatası ve ayranıyla Karadeniz'in meşhur pidesi var. Yemekten sonra  Ardeşen yakınlarında Fırtına Vadisi’de rafting yapmaya gidiyoruz. Raftinge katılmak zorunlu olmamakla beraber, grubumuzdan aktiviteye gidenleri tesiste dinlenerek bekleyeceğiz. Rafting sonrası konaklayacağımız “bulutların sevdalısı” Pokut Yaylası'na çıkacağız. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
6.GÜN: SAL VE POKUT YAYLASI
Muhteşem manzara eşliğinde kahvaltı sonrası orman içi patikalarında keyifli yürüyüşler yapacağız. Yürüyüşün sonunda yaklaşık 3 saat sonra Sal Yaylası'na ulaşıp öğle yemeğimizi de buradaki tesiste alacağız. Yemekten sonra pansiyonumuza dönüş ve dinlenmek için serbest zaman vereceğiz. Akşam üzeri şansımız olursa Sal Yaylası'na günbatımı için gideceğiz. Burada da manzaranın keyfini çıkardıktan sonra pansiyonumuza döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Orion Butik Otel'de
7.GÜN: ÇAT, KALEKÖY, (ELEVİT) TRABZON
Kahvaltı sonrası bagajlarımızı aracımıza yerleştirdikten sonra Pokut'tan ayrılacağız. Rotamız havanın açık olması durumunda Kaleköy'den geçerek Çiçekli Yaylası’na gideceğiz. Burada manzara gerçekten büyüleyici. Etrafınızda 360 derece dönerek fotoğraf çekme şansınız olacak. (Havanın sisli olması durumunda rotamızı Elevit Yaylasına çevireceğiz ve burada yapacağımız keyifli yürüyüş ile günü tamamlayacağız)  Bol bol fotoğraf çektikten sonra dönüş yolculuğuna başlayacağız. Çayeli'nde öğle yemeği yedikten sonra Trabzon'a saat 19.00 sularında varılacaktır ve yolda hediyelik ürünler alabilmeniz için molalarımız olacaktır. Havalimanına varışımızın ardından bir dahaki turda görüşmek üzere sizleri Trabzon Havalimanı veya Trabzon Otogarı'ndan yolcu edeceğiz.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Tur Minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Kars başlangıç -Trabzon dönüşe kadar tüm ulaşımlar, otellerde konaklama (6), kahvaltılar (6), öğle yemekleri-kumanya(6), akşam yemekleri (6),seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Kars'a gidiş - Trabzon'dan dönüş ulaşımı, ilk gün kahvaltı ve  son gün öğle yemeği, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, Rafting ücreti.
GEREKLİ MALZEMELER
Daha önce mutlaka giyilmiş bileklikli, sert tabanlı rahat bir yürüyüş botu. Spor ayakkabısı önermiyoruz. Onun yerine kışlık botlarınız daha çok isinize yarar. Yağmurluk , aslında olanağınız varsa panço tercih etmenizi öneriyoruz. Kolay giyilip çıkarılabilen rahat pamuklu giysiler, zaman zaman serin olabileceği düşünülerek kazak, polar(alt-üst) giysi, küçük bir sırt çantası, terlik, şapka, yedek giysi ve çamaşır, yedek çorap, koruyucu krem, mayo, havlu, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti, anti bakteriyel jel.

DİĞER BİLGİLER 
-Tur tarafımızdan iptal edildiği takdirde, katılımcıların aldığı Ekonomi/Promosyon biletlerinde vergi haricindeki iade edilmeyen ücret tarafımızca karşılanacaktır.
-Yaşadığını şehirden güncel uçak ve otobüs ücretleri
-Ara ulaşımlar
Turlarımızda yayla yolları için en uygun olan minibüslerini kullanıyoruz. Şoförlerimiz bölgeye hakim, yayla yollarını çok iyi bilen, deneyimli kişilerdir.
-Bölge yemekleri
Karadeniz'e gelen her insan yemek konusunda büyük bir beklenti içine girmektedir. Biz de mümkün olduğunca sizlere yöresel yemeklerden tattırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle aksam yemeklerinde bu isteğinizi karşılamaya çalışıyoruz. Kahvaltılarda yöresel tereyağı ve peynir, zeytin, bal veya reçel, domates, salatalık her zaman bulabileceğiniz yiyecekler. Zaman zaman buna muhlama da ekleniyor. Hemşin, Çamlıhemşin bölgesinde muhlama yemeden dönülmez. Seveni çok, ama kimine de hitap etmediğini gördük. Karadeniz'de yemeklerde genellikle tereyağı kullanıldığını da unutmayınız. 
-Diğer önemli bilgiler
Turlarımızda risk en aza indirilmiştir. Ama hiç risk olmadığını da söyleyemeyiz. Her hangi bir hastalığınız varsa rehberimizi önceden uyarınız. Sürekli kullandığınız ilaçları tur süresince yetecek kadar yanınızda bulundurunuz. Yürüyüş içeren turlarda rehberimizin uyarılarını dikkate aliniz ve kendi başınıza hareket etmeyiniz.
-Program değişikliği
Hava ve yol koşullarına göre rehber programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Biz çok zorunlu olmadıkça programımızı aynen uyguluyoruz. Ancak aşırı yağış, heyelan gibi nedenlerden dolayı bir değişiklik söz konusu olursa rehberlerimizin ikinci, hatta üçüncü planları mutlaka vardır.
-Hava koşulları
Yağmur ve sis olma olasılığı her zaman var. Zaman zaman soğuk olabileceği göz önüne alınarak malzeme getirilmelidir.
-Alışveriş
Turumuz Tam pansiyon konaklamalıdır. Bu yüzden tur boyunca fazla paraya ihtiyacınız olmayacak. Ardeşen-Pazar-Rize-Trabzon'daki bankalardan para çekebilirsiniz. Ancak buralardan sadece gidiş ve dönüş günlerinde geçtiğimizi de unutmayınız. Yöresel ürünlerden almak istiyorsanız rehberlerimiz sizlere yer veya yerler önerecektir. Ama hiç bir personelimiz bu tür yerlerden herhangi bir menfaat temin etmeyi asla düşünmez.
-Katılımcılar
Bu turlarımıza Türkiye'nin her yerinden, sağlıklı, her yas grubundan insanlar katılabilir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen katılımcılar çok kısa sürede kaynaşarak, kalıcı arkadaşlıklar oluşturmaktadırlar. Bu nedenle kendinizi yalnız hissetmeniz mümkün değildir.

YAZ DÖNEMİ MACAHEL, ŞAVŞAT, FIRTINA VADİSİ TURLARI İÇİN TIKLAYINIZ