Kapadokya Gezisi

Konaklama

Cave veya Kaya Otellerde
Daha sonra açıklanacaktır
Oda kahvaltı konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1600 TL
  • Tek Kişilik Oda 2300 TL
  • Odada 3. Kişi 1500 TL
  • Çocuk (7-12) 1200 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
Tuz Gölü, Çavuşin, Zelve, Paşabağ, Uçhisar, Kızılçukur Vadisi, Ürgüp, Aşk Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Ortahisar, Avanos, Balon seyiri,

KAPADOKYA
Doğanın toprağı bir sanat eseri gibi işlediği, büyüleyici bir dünya... Tarihin ve doğanın binlerce yıl uyum içerisinde ve iç içe var olduğu; tarihin, toprak dokusunun her metrekaresinde kendini hissettirdiği çok özel bir yer... Adı, eski Pers dilinde 'Güzel Atlar Ülkesi' anlamına gelen "Katpatuka" sözcüğünden gelmektedir.
Burada sonsuzluğa uzanan gök yüzü altında, doğanın akıl almaz sanatına şaşıracak; tarihin gizemli derinliklerinde büyüleneceksiniz.

1.GÜN: ANKARA,  TUZ GÖLÜ, ÇAVUŞİN, ZELVE, PAŞABAĞ, UÇHİSAR, ÜRGÜP 
Sabah saat 07.30 ’da Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Tuz Gölünde verilecek moladan sonra Kapadokya'da öğle yemeği molası vereceğiz. Öğleden sonra  Çavuşin, Zelve Vadisi, Paşabağ'ın gezilmesinin ardından Uçhisar'da dar sokaklar ve çarşıda yürüyüş yapacağız. Otelimize geçmeden önce Kızılçukur Vaidisi'nde gün batımını izleyeceğiz. Daha sonra otele hareket. Akşam konaklama otelimizde.
2.GÜN: AŞK VADİSİ, GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ, ORTAHİSAR, AVANOS, ANKARA
Sabah balon turu(dileyenler ile) için erken kalkıyoruz.  Balon turuna katılmayacak misafirlerimiz ise görsel şöleni izleyecekler. Daha sonra hep birlikte otelimize dönüyor  kahvaltımızı yapıyoruz.  Kahvaltı sonrası Aşk Vadisi'ne gidiyoruz. Vadiyi gezdikten sonra UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS listesinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Daha sonra öğle yemeği molası ve sonrasında Cultural Museum görülmesi. Yemekten sonra Ortahisar ve Kalesi'nin panoramik olarak fotoğraflamak için çay bahçesinde vereceğimiz molanın ardından  Avanos'da Kızılırmak kenarında yapacağımız kısa yürüyüşten sonra  Ankara’ya hareket. Akşam saat 21.00 sularında Ankara’ya varış. 

Sizleri önemsiyoruz! 

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz. 

ULAŞIM
Midibüs veya Minibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ile ulaşım, otelde konaklama(1), kahvaltı(1), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle ve akşam yemekleri, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL)  alabilir ya da bu tur için 190 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. 
GEREKLİ MALZEME LİSTESİ
Rahat bir yürüyüş giysisi,  yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, antibakteriyel jel, gözlük, fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj cihazı.
DİĞER BİLGİLER
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
-İkinci gün balon turu yapmak isteyenler kesin kayıt esnasında rezervasyon yapmaları gerekmektedir.
-Göreme Açık Hava Müzesi içinde bulunan Karanlık Kilise gezi programında yer almamaktadır. Ancak gezmek isteyenlere yeterli zaman ayrılacaktır. Karanlık Kilise girişi için "MÜZEKART" geçerli değildir. Giriş ücreti olan 40 TL  katılımcılar tarafından ödenecektir.

DURAKLAR

1-07.15 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-07.30 Tempo Tur önü
3-07.40 Milli Kütüphane – Bahçelievler
4-07.45 Ufuk Üniversitesi Hastanesi önü
5-07.50 Yüzüncü yıl Köprüsü altı
6-07.55 Keklikpınarı Sapağı
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, bu duraktan binenler,
Vekaletler Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nın kesiştiği noktada bırakılacaktır.
Biniş durakları için lütfen tıklayınız.