Ayvalık, Zeytin Hasadı Turu

Konaklama

Haliç Park Otel *****
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 14 Gün önce gezi ücretini yatıranlara kişi başına 50 TL indirim veya peşin fiyatına 4 taksit.
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 0 TL
  • Tek Kişilik Oda 0 TL
  • Odada 3. Kişi 0 TL
  • Çocuk (6-12) 0 TL
  • Bebek (0-6)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER

Ayvalık, Cunda, Rahmi Koç Müzesi, Kaz Dağları, Tahtakuşlar Köyü, Sutüven Şelalesi, Adatepe

1.GÜN BULUŞMA VE HAREKET 
Akşam saat 23.45 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket.
2.GÜN EDREMİT, AYVALIK
Sabah saatlerinde Edremit’e varış. Kahvaltı sonrası aracımız ile Kaz Dağları’nın eteklerindeki Adatepe Köyü'ne gidiyoruz .Köy meydanında asırlık çınarın gölgesinde kahve molası vereceğiz. Sonrasında türünün ilk örneği olarak Zeytinyağı Fabrika-Müzesi’ni ziyaret edip eski zeytinyağı preslerini, zeytin toplama aletlerini, taşıma ve saklama kaplarını ayrıca çeşitli folklorik objeleri tanıma fırsatı bulacağız (Dileyen konuklarımız alışverişte yapabilirler.) Daha sonra Tahtakuşlar Etnoğrafya Müzesi'ne gidiyoruz. Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Galeri’de Orta Asya’dan Türkiye’ye göç eden Konar-Göçer Türk boylarının ilginç ve özgün kültür varlıkları, giyim eşyaları, aletleri, halıları ve her tür sanat yapıtları yıl boyunca sergilenmektedir. Daha sonra Sütüven Şelalesi, filmlere konu olmuş Hasanboğuldu'nun gezilmesi ve otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Ayvalık'taki otelimizde.
3.GÜN AYVALIK, ZEYTİN HASADI
Kahvaltı sonrası Cunda’ya geçip önce sabah kahvelerimizi ünlü Aynalı Kahve’de içeceğiz. Sonra Rahmi Koç tarafından restore edilip müze haline getirilmiş Taksiyarhis Kilisesi’ni, Aya Triyada Kilisesi’ni, Eski Değirmen’i ve burada restore edilmiş Şapel'de kent ailesinin oluşturduğu kitaplığı ziyaret edecek, Aşıklar Tepesi’nden Ayvalık'ı ve diğer adaların manzarasını seyredeceğiz. Daha sonra  Ayvalık’ı gezmeye başlayacağız. Gezimize Macaron Mahallesi'nden başlayacak eski Ayvalık'ın ana caddesi olan Barbaros Caddesi'nde yapacağımız yürüyüşle 100 yıl öncesinin etkileyici taş yapıları arasında dolaşarak Macaron Konağı, Ayazma Kilisesi, Tarihi İmren Pastanesi, Çınarlı Cami, Saatli Cami, Antikacılar Çarşısı ve Balık Pazarı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Ayrıca İspanyol'un Yeri, Bez Bebekçi, Bilart Sanat Evi gibi ara sokaklarda saklı atölyelere de uğrayarak birbirinden ilginç tasarımları keşfedecek ve alışveriş yapacağız. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Ayvalık'taki otelimizde.
4.GÜN AYVALIK, ANKARA
Kahvaltı sonrası Ayvalık'ın yüzlerce yıllık tarihi ve nüfus mübadelesi hakkında bol bol bilgilenip, başta Tarihi İmren Pastanesi gibi eski ve meşhur kahvehane, pastane gibi noktalarında yerel yiyeceklerin tadına bakacak ve Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müze binasındaki sergileri gezeceğiz. Daha sonra . Ayvalık zeytin çeşitlerinden üretilmiş değerli ürünlerini sergiledikleri Ayvalık Zeytinyağı Pazarı’nı ziyaret ettikten sonra Ayvalık merkezinde alışveriş için serbest zaman sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saat 23.00 sularında Ankara’ya varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

Sizleri önemsiyoruz! 

-Gezimizde alınan sağlık ve seyahat  önlemleri, kamu otoriteleri genelgeleri ile güncellenecektir.
-Seyahatlerimizde araç içinde maske zorunluluğu olacaktır.
-Tüm rehberlerimiz bilgilendirilmiş ve her zaman olduğu gibi tur süresince sizlere yardımcı olacaktır.

ULAŞIM
Otobüs veya Midibüs ile
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araç ulaşım, otelde konaklama(2), kahvaltı(3), akşam yemeği(2), seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri ve KDV
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler. Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 6 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar
GEREKLİ MALZEMELER
Rahat bir yürüyüş giysisi, yağmurluk, yürüyüş ayakkabısı, koruyucu krem, kazak, yedek ayakkabı, yedek çorap, yedek çamaşır ve giysi, küçük sırt çantası , su kabı, gözlük, fotoğraf makinesi, pil, yedek film veya yedek hafıza kartı, şarj aleti, antibakteriyel jel, mayo, havlu, terlik.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur.
Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

DURAKLAR
1-23.30 Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
2-23.45 Tempo Tur önü
3-23.55 Milli Kütüphane - Bahçelievler
4-23.58 Söğütözü-Armada önü
5-00.00 Bilkent Köprüsü altı
6-00.03 Ümitköy Köprüsü altı
7-00.05 Koru Sitesi Migros karşısı
8-00.10 Yaşamkent BP Benzinlik önü
Lütfen kesin kayıt yaptırırken bineceğiniz durağı arkadaşımıza yazdırınız.
Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.