Nemrut , Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya Turu

Konaklama

White Star Otel (4*) Adıyaman
Uludağ Otel Tüm odalarda duş, wc Şanlıurfa
Safir Otel (4*) Gaziantep
Narin Otel (4*) Antakya
Yarım Pansiyon Konaklama

Erken Rezervasyon

Gezi tarihinden 21 gün önce kesin kayıt yaptıranlara, kişi başı 150 TL indirim veya peşin fiyatına 6 taksit
Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir ve çocuk ücretlerinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
Grup indirimi için arayınız

Rezervasyon Yap

Tur Tarihi Seçiniz
Ad Soyad
Email
Telefon

Tur Fiyatları

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 5740 TL
  • Tek Kişilik Oda 6460 TL
  • Odada 3. Kişi 5620 TL
  • Çocuk (7-12) 4670 TL
  • Bebek (0-7)0 TL

Tur Programı Tur Programı Yazdır


GEZİLECEK YERLER
''DÜNYANIN MOZAİĞİ TURU''
Adıyaman Perre Antik Kenti, Nemrut Gün Batımı, Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Halepli Bahçe Mozaik Müzesi, Halfeti, Rumkale, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Antakya, Hatay Arkeoloji Müzesi
Bu gezimizde katılımcı sayısı 22 kişi ile sınırlandırılmıştır.

1.GÜN: ADIYAMAN, KAHTA, KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ, ARSEMİA, CENDERE KÖPRÜSÜ, NEMRUT DAĞI
Sabah saat 06.15 Tempo Tur önünde buluşma ve Esenboğa Havalimanı'na transfer. AnadoluJet'in TK 7128 sayılı seferi ile saat 08.05 Adıyaman’a hareket. Sabah saat 09.20 Adıyaman Havalimanı'na varış. Adıyaman Müzesi, Perre Antik Kenti‘nin gezilmesi ve öğle yemeği sonrası Kahta’dan minibüslerle çıkacağımız turda sırasıyla, ilk olarak Kommagene Kraliyet ailesinin bazı kadınlarının gömülü olduğu Karakuş Tümülüsü, Kahta Çayı’nın bir kolu olan Cendere Çayı üzerinde bulunan Roma dönemi yapıtı olan Cendere Köprüsü, M.Ö. 2. yüzyılda Kommagene Kraliyet ailesinin atası olan Arsames tarafından kurulan ve krallığın yazlık başkenti ve idare merkezi olarak kullanılan Arsemia'nın (Eski Kale) görülmesi. Ardından Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Kommagene Krallığı'nın efsanevi kralı Antiochos tarafından yaptırılan tümülüs ve devasa heykel ve kabartmalarını gördükten sonra batı terasından gün batımını izliyoruz. Daha sonra Adıyaman'daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman'daki otelimizde.
Bugün yanınıza anorak, bere, kazak almayı unutmayınız.
2.GÜN: GÖBEKLİTEPE, HARRAN, ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa’ya 10 km mesafede bulunan ve günümüzden 12,000 yıl öncesine tarihlenen Dünya’nın ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Mirası Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varış. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yaptığı Göbeklitepe’nin ziyaretinin ardından Harran’a doğru hareket ediyoruz. Harran’da dünyanın en eski ev yapım tekniğinin örneklerinden Harran Evleri'nin ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran Üniversitesi kalıntıları ve kulesinin gezilmesi ve Şanlıurfa'ya hareket. Şanlıurfa’da; Hz. İbrahim'in Makamı, Kale ve Gümrük Han, Halil-ür Rahman Cami, Ayn Zeliha Parkı ve Balıklı Göl'ün gezilmesi sonrası eski çarşılarda alışveriş için serbest zaman. Daha sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Şanlıurfa'daki otelimizde. (Yemekten sonra dileyen konuklarımızla sıra gecesine gidilecektir).
3.GÜN: HALEPLİBAHÇE, HALFETİ, RUMKALE, GAZİANTEP
Kahvaltı sonrası hareket. Paleolitik Çağ’dan İslamiyet dönemine kadar yaklaşık 10.000 eserin sergilendiği Haleplibahçe Müze Kompleksi ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra, Birecik Barajı inşasından sonra bir kısmi baraj gölü altında kalan günümüzün Cittaslow (yavaş sehir ) kenti olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz tekne ile baraj gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük kısmı baraj gölü altında kalmış olan Savaşan Köyü ve tarihte önemli yeri olan Rumkale görülecektir. Ardından Birecik'e hareket. Birecik'te Kelaynak Üretme İstasyonu'nda nesli tükenme tehlikesi altında olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri olan bu nadir kuşları ziyaret ettikten sonra Gaziantep’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’teki otelimizde.
4.GÜN: GAZİANTEP,ANTAKYA
Kahvaltı sonrası Gaziantep şehir turumuza başlıyoruz. İpekyolu üzerindeki önemli kavşak noktalarından biri olan kentte ilk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz. Yunan mitolojisindeki birçok mitten konu alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra Antik Cam Eserleri Müzesi, Gaziantep’in zengin mutfak kültürünün tanıtıldığı Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Bedesten, Almacı Pazarı adıyla anılan arastaları, otantik ürünlerin satıldığı Bakırcılar Çarşısı'nı, Bey Mahallesi’nde Atatürk Anı Evi Müzesi, Oyuncak Müzesi, Kendirli Kilisesi ile, St Mary Kilisesi'nin (günümüzde Kurtuluş Cami) görülmesinin ardından  Antakya’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Antakya’daki otelimizde.
5.GÜN ANTAKYA, ADANA, ANKARA
Kahvaltı sonrası Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, eski evler, eski sokaklar, Türkiye sınırları içindeki en eski cami olan Habib Neccar Cami, Ulu Cami, Uzun Çarşı, Katolik ve Ortodoks Kiliseleri'nin gezilmesinden sonra Türkiye'deki tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Köy gezimizin ardından  Adana Havalimanı'na transfer. AnadoluJet'in TK7105 sefer sayılı saat 22.10 uçağı ile Ankara’ya hareket saat 23.15 Ankara'ya varış ve gezimizin sonu.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI
Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Tempo Tur'un gündüz gerçekleştirilen tüm tur programlarında "ekstra tur bedeli" adı altında ayrıca para toplanmaz.

ULAŞIM
Anadolujet ile Adıyaman gidiş- Adana dönüş
Ara ulaşımlar Midibüs veya minibüs ile yapılacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
AnadoluJet ile Ankara–Adıyaman gidiş, Adana-Ankara dönüş uçak bileti, Tempo Tur-Esenboğa Havalimanı gidiş-dönüş transfer, Adıyaman'dan itibaren minibüs ile ulaşım, otelde konaklama(4), kahvaltı(4), akşam yemekleri(4), Birecik Baraj Gölü'nde tekne gezisi, seyahat güvence sigorta poliçesi, milli park ve özel müze giriş ücretleri, rehberlik hizmetleri, KDV.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
İlk gün kahvaltı, tüm öğle yemekleri, son gün akşam yemeği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.
Dileyen konuklarımız bir senelik geçerliliği olan MÜZEKART (60 TL) alabilir ya da bu tur için 242,50 TL ödeyerek T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine girebilirler.
MÜZEKART UYGULAMASI
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır.
Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar.
GEREKLİ MALZEMELER
Anorak, Kazak, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası, yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
DİĞER BİLGİLER
-Size özel tur için arayınız
-Turumuza Türkiye'nin her yerinden katılabilirsiniz. Ankara dışından katılım için bizi arayınız.
-Bölgede açıkta satılan su, ayran ve diğer meşrubatların içilmemesi, yöresel yemeklerin bazı konuklarımızı rahatsız ettiği gözlemlendiğinden dikkatli olunması gerekmektedir.
- Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.